فرمول یک ایراندنیل ریکاردو، راننده تیم رنو، معتقد است تغییرات قوانین برای فصل ۲۰۲۱ که به سال ۲۰۲۲ موکول شده است، تاثیری بر قراردادهای راننده‌ها و جابجایی‌ها نخواهد داشت.

قوانین فنی جدید برای نسل جدید خودروهای فرمول یک، قرار بود از فصل ۲۰۲۱ اجرا شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا از سال ۲۰۲۲ اجرا خواهند شد.

ریکاردو مانند سباستین فتل، والتری بوتاس، کارلوس ساینز و بعضی دیگر از راننده‌ها، در انتهای فصل ۲۰۲۰ قراردادش با تیم‌های فعلی به پایان می‌رسد؛ اما ریکاردو معتقد است تاخیر در اجرای قوانین جدید، در تصمیم گیری راننده‌ها تاثیر چندانی ندارد.

دنیل ریکاردو و آنتونیو جیوویناتزی- گرندپری بریتانیا 2019

دنیل ریکاردو و آنتونیو جیوویناتزی- گرندپری بریتانیا 2019

او در مصاحبه با روزنامه استرالیایی AGE گفت:

در حال حاضر، اوضاع بسیار به هم‌ ریخته است و پیش بینی کردن بسیار مشکل است؛ اما در کل کسانی که به دنبال تصمیم گیری جدید هستند، کار خودشان را انجام خواهند داد. به صراحت باید گفت بسیار بعید است شخصی به قرارداد یک ساله، صرفا برای فصل ۲۰۲۱، به دلیل اتفاقات غیر قابل پیش بینی اکتفا کند و برای فصل ۲۰۲۲ بدون تیم بماند. چون قرارداد یک ساله، ایده آل نیست و من فکر می کنم اگر قرارداد جدیدی نوشته شود، همانند سابق اجرا می‌شود. البته جالب است که همه راننده‌ها به استثنا مکس [ورشتپن] و چارلز [لکلرک]، برای فصل بعد قرارداد دارند.

ریکاردو همچنین اظهار داشت که تعویق قوانین بسیار متعجب شده است:

وقتی خبر را شنیدم واقعا متعجب شدم؛ اما هنوز نظر دیگران را نمی‌دانم و باید بگویم در حال حاضر، جو بسیار عجیبی وجود دارد و همه چیز امکان پذیر است.

ویراستار » انسیه صفری

یک دیدگاه

  1. Seb the great

    1

    0

    بچه ها میگن فرمول ۱ به طور مجازی و آنلاین انجام میشه مسابقاتش