فرمول یک ایران – قهرمان سال ۲۰۰۷ با شروع از نقطه پنجم توسط هم تیمی خود سباستین فتل پس زده شد و در  انتها در جایگاه ششم مسابقه را به پایان رساند:

همه می توانند ببینند که چه نتیجه ای گرفتیم و در کجا مسابقه را به پایان رساندیم قطعا برای همه ی ما کمی دردناک است ولی این نقطه ای است که در حال حاضر در آن قرار داریم ما فقط باید سخت تر کار کنیم.

ما فقط به اندازه کافی سریع نیستیم. و قضیه متاسفانه به همین سادگی است. وقتی تایر های ما تازه است خیلی وضعیت بد نیست اما مشکل این است که به زودی خورده می شوند و قضیه این است …

روز حوصله سر بری بود و در جایی که من بودم اتفاق خاصی نمی افتاد اگر ما بتوانیم سریع تر باشیم قطعا جذاب تر خواهد شد.

با ورود فراری به رقابت های فرمول ۱ امسال به عنوان نزدیک ترین رقیب برای مرسدس در حال حاضر با دنباله ای از نتایج ناامید کننده فراری در حال حاضر در جدول تیمی ۱۴ امتیاز عقب تر از ردبول رده دومی ایستاده است رایکونن امیدوار است تیمش بتواند بعد از تعطیلات تابستانی به مسابقات بازگردد.

قطعا ما می خواهیم تا برنده شوبم پس می خواهیم همه را شکست دهیم و این هدف همیشگی در مسابقه است ما جلوی ردبول قرار داشتیم ولی الان آن ها جلوی ما قرار دارند.

ولی من مطمینم که در آینده ما می توانیم ابزار هایی را پیدا کنیم و هر دوی آن ها (ردبول و مرسدس) را به چالش بکشیم  این راحت نیست ولی این همیشه هدف ما است.

مقصد بعدی فرمول ۱ بعد از ۲۵ روز تعطیلات تابستانی در بلژیک خواهد بود.

8 دیدگاه

 1. عشق فراری

  0

  0

  فتل عالی رایکونن عالی ولی ماشین مضخرف یعنی چی ریکیاردو و ورشتاپن فکرمیکنن قهرمانن ماشین خوب دستشونه مقایسه این دوتابارایکونن وفتل مثل مقایسه فرغون باجته شماهاتاآخرهم هرچقدرتلاش کنیدبه نصف افتخارات فتل نمیرسیدشمادرحدرزبرگ هم نیستید چه برسه به فتل

  • Sina j.v.n

   0

   0

   عشق فراری تورو کشته که اینجوری حرف میزنی . یه زمانی افتخارات فتل هم نصف افتخارات آلونسو نبود ولی شکستش داد توی قهرمانی جهان.
   حالا هم ریکاردو رو نمیگم ولی ورشتپن حتما شکستش میده.
   فقط میتونم اینو بگم که تیم فراری تیمی درست و حسابی نیستش.
   آلونسو خوب کاری کرد 2 سال قبل از قراردادش فراری رو ترک کرد و به مکلارن اومد. مکلارن هم داره میره به تیم های دیگه پیشرفت مکلارن بیشتر از فراری بوده توی این دو سال.
   Forever FA14

   • saeed

    0

    0

    فرشتپن فقط جوونه.همین.ی ماشین خوب هم داره ولی خاک پای فتل هم نخاهد شد…

 2. شهاب ساروی

  0

  0

  راننده های ردبول با فراری قابل قیاس نیستن.رایکونن و فتل با این فرقون(ماشینهای فراری)تا همین جاشم فوق العاده کارکردن.اگه ماشینهای ردبول دسته رایکونن و فتل بود الآن این دو همه ی رکوردها دستشون بود.اون 4 سالی که فتل با ردبول قهرمان میشد همیلتون چرا نتونست مقامی بدست بیاره؟

  • مجتبی

   0

   0

   حتی اگر ماشین های ردبول دست راننده های فراری بود بازم از پس مرسدس بر نمیومدن چون الان بهتر ماشین با فاصله ماشین مرسدسه هم شاسی و هم موتور

  • هومن

   0

   0

   خیلی سادست چون ردبول تقریبا تو شرایط سلطه فعلی مرسدس بود البته همیلتون تو اون ۴ سال با اینکه میدونست قهرمانی نمیاره ولی یه جاهایی به بعضیا بهتره بگم خیلیا درس درست و حسابی داد

  • محمد

   0

   0

   آقای شهاب ساروی در جواب سؤال شما که پرسیدید: “اون چهار سالی که فتل با ردبول قهرمان میشد چرا همیلتون نتونست مقامی بدست بیاره؟” باید بگم، سلام دوست عزیز ورود شما رو به دنیای اف وان تبریک عرض میکنم! عجله نکنید. برای شما هنوز زوده تا پاسخ همه سؤالاتتون رو بدست بیارید!

 3. مهران

  0

  0

  جدا از تعصبی که دوستان نسبت به تیم مورد علاقشون دارن باید بگم اوضاع فراری خیلی بده، حتی تو استراتژی هایی که واسه تعویض لاستیک بکار میبرن مشکل دارن چه برسه به مشکلات فنی خود ماشین. یه جا خوندم فراری بصورت سنتی عمل میکنه و این نسبت به دنیای الان فرمول 1 اصلا کارایی نداره