فرمول یک ایران  – در آستانه دوازدهمین گرندپری فصل 2016 نیکو روزبرگ راننده‌ی مرسدس امیدوار است که پس از پایان مسابقه بار دیگر به صدر جدول رده‌بندی بیاید.

این راننده آلمانی تبار پس از اینکه گرندپری مجارستان را پشت سر هم تیمی خود لوئیس همیلتون به پایان رساند، صدر را با اختلاف 6 امتیازی به وی واگذار کرد. در حالی که به گرندپری آلمانی نزدیک می‌شویم این راننده 31 ساله امیدوار است بتواند با کمک تشویق های هم وطنانش از هوکنهایم رینگ با پیروزی بیرون بیاید.

مسابقه مجارستان را در همان پیچ اول واگذار کردم و این خیلی نا امید کننده بود اما خوشبختانه در آخر هفته ای که گذشت در مجموع عملکرد خوبی داشتم و همین موضوع باعث شد تا برای آلمان نیرویی مضاعف کسب کنم.

خوشبختانه این گرندپری با فاصله یک هفته ای و خیلی زود برگزار می‌شود به صبرانه منتظرم که بار دیگر پشت فرمان بنشینم. این دومین گرندپری خانگی من در این فصل است.

با توجه به اینکه محل سکونت نیکو روزبرگ در شهر مونت کارلو کشور موناکو است و خود او نیز ملیتی آلمانی دارد به گفتۀ خودش این دومین گرندپری خانگی او در فصل 2016 است.

نیکو روزبرگ و کاسکت اختصاصی اش برای گرندپری آلمان 2014

نیکو روزبرگ و کاسکت اختصاصی اش برای گرندپری آلمان 2014

البته تعداد زیادی از رانندگان دگیر هم در موناکو زندگی می‌کنند اما ملیتی دیگر دارند.

سال گذشته بدلیل مشکلات مالی ای که بین سران فرمول یک و مسئولان پیست هوکنهایم رینگ پیش آمده بود این گرندپری برگزار نشد اما روزبرگ در بازدیدی که اخیرا از این پیست انجام داده پیست را هیجان انگیز همراه با بسیاری تجربیات جدید توصیف می‌کند.

چند هفته پیش در حالی که با ماشین میکا هایکنن قهرمان در هوکنهایم رانندگی می‌کردم روز فوق‌العاده ای را پشت سر گذاشتم، این اشتیاق مرا برای بازگشت به این پیست دوچندان می‌کند.

رانندگی بین دیواره‌های پیست خاطرات زیادی را برایم زنده کرد، از خاطرات کودکی با پدرم در DTM گرفته تا بردی که خودم در گرندپری سال 2014 به دست آوردم. امیدوارم که بتوانم امسال هم آن را برای طرفداران و همه در مرسدس به ارمغان بیاورم.

من با تمام انرژی و قدرت وارد هوکنهایم خواهم شد تا آنچه که تیمم لیاقت آن را دارد به آن ها بدهم، تمام تلاشم را می‌کنم تا به پیروزی دست یابم.

 

 

6 دیدگاه

  1. ali911

    0

    0

    امیدوارم یا رزبرگ و یا وتل تو این مسابقه برنده بشن. مخصوصا وتل که بتونه ریکیاردو و رایکونن رو پشت سر بذاره و فراری هم از ردبول فاصله بگیره.

دیدگاه خود را بیان کنید