فرمول یک ایران – سباستین فتل می‌گوید که قرارداد طولانی مدت چارلز لکلرک با فراری تاثیری بر آینده و قرارداد احتمالی او با تیم ندارد.

راننده جوان اهل موناکو فصل قبل از تیم سائوبر سابق به تیم فراری پیوست و توانست در همان اولین فصل حضورش در فراری هم‌تیمی قهرمانش را در جدول قهرمانی رانندگان شکست دهد و بالاتر از فتل قرار بگیرد. این جفت همچنین در فصل قبل برخوردهایی با هم داشتند و دستورات تیمی هم در مواقعی باعث جنجال بین این دو شد، نقطه عطف این اتفاقات گرندپری برزیل بود که هر دو راننده پس از برخورد به هم از مسابقه خارج شدند.

در طول تعطیلات زمستانی، لکلرک یک قرارداد جدید پنج ساله با فراری امضا کرد که او را حداقل تا 2024 در اسکودریا فراری نگه می‌دارد. اما قرارداد فعلی سباستین فتل در پایان همین فصل به پایان می‌رسد. از فتل پرسیده شد که آیا امضا قراردادی طولانی مدت با لکلرک درحالی که آینده او هنوز معلوم نیست برایش “دردناک” بوده؟ وی در پاسخ گفت:

نه، من واقعا برای او خوشحال بودم. من دلیلی نمی‌بینم که این اتفاق برایم دردناک بوده باشد.

راننده آلمانی در عوض اصرار داشت که حضور لکلرک در تیم، تاثیر قابل توجهی بر تصمیمش درباره آینده ندارد:

به نظرم از ابتدا رابطه خوبی با چارلز داشتم و فکر می‌کنم که ما با هم کنار می‌آییم. قطعا او در مرحله متفاوتی از زندگی کاری و حرفه اش نسبت به مرحله ای که من در آن هستم، قرار دارد. من از این با خبرم. ولی فکر نمی‌کنم که خیلی برایم اهمیتی داشته باشد.

سباستین فتل و چارلز لکلرک - بحرین 2019

سباستین فتل و چارلز لکلرک – بحرین 2019

در کنفرانس خبری فیا در پیست کاتالونیا، سباستین فتل به نظر زیاد علاقه ای به جواب دادن به سوالات درباره آینده اش نداشت. او تاکید کرد هنوز از راندن ماشین های فرمول یک لذت می‌برد، گرچه از اینکه قوانین چگونه طراحی های امروز را تغییر داده‌اند ناراحت است:

من رانندگی را دوست دارم. من عقیده دارم ماشین های الان بسیار سریع هستند. سریع‌ترین ماشین هایی که تا الان بوده‌اند. تنها مشکلی که می‌بینم این است که آنها در پیچ های کم سرعت اندکی کند هستند. ولی قطعا با توجه به مقدار داونفورسی که ما داریم و در مقایسه با تمام ماشین هایی که تا الان رانده ام، این ماشین ها سریع‌ترین هستند پس خیلی هیجان‌انگیز است که بخشی از آن باشید. من نمی‌دانم که ماشین های فصل بعد چگونه خواهند بود و اینکه پیش‌بینی های ما چه هستند ولی به عنوان یک راننده همیشه سریع بودن برایم لذت بخش است و این ماشین ها هم برای رانندگی کردن خیلی خیلی مهیج هستند.

21 دیدگاه

 1. maranello

  13

  4

  البته که تاثیرگذار هست تو تصمیم سب
  کیم و سب زوج خوبی بودن سب هم بهترین خودش بود حداقل از هم تیمی فشاری روش نبود تیم هم بد امتیاز نمی‌گرفت هیچوقت اخراج کیمی رو نفهمیدم

 2. shian

  5

  1

  به نظرتون اگه سب فصل بعد تو فراری نباشه؛گزینه ی اول فراری برای جایگزینش کیه؟
  آنتونیو؟دنیل؟یا کس دیگه ای؟

   • Erfan24

    6

    3

    لرد پاستور مالدونادو !

   • |ZXE-LECLERC16|

    2

    2

    اگه مالدونادو بیاد برای اون دوست کشتی کج فن عالی می شه!
    مالدونادو از فراری،همیلتون از مرسدس و ورشتپن از ردبول یک کشتی کج سه جانبه رو در گراول های پیچ سه پیست ملبورن انجام می دن!هرهرهر!
    (اگر امکان اومدن کوبیتسا وجود می داشت عالی بود.)
    🙂

  • THE MINDBLOWER

   6

   0

   دنیل خیلی عالیه ولی باید دید فراری میخادش یا نه و اللبته رابطش با شارل هم خیلی خوبه ولی انتونیو خیلی شوته.
   شاید ساینز هم خوب باشه ولی یه فصل عالی دیگه رو باید داشته باشه و چکو رو هم شکست بده

 3. Wwe.f1.77

  9

  6

  سال 2016 اولین گرندپری بود که نگاه کردم بااینکه ماشین فراری ضعیف بود امید به سکو نداشت فراری و فتل با اولین نگاه به تلوزیون عاشق فتل و فراری شدم نمی دونم شیفته فتل شدم

 4. Ali seb

  10

  1

  اگه با سب نبندن قطعا یه نفر رو میارن که دوباره اتفاقای گرندپری روسیه و برزیل تکرار نشه، یه راننده حرف گوش کن مثل بوتاس

دیدگاه خود را بیان کنید