موتوجی‌پی ایرانمارک مارکز بعد از به پایان رسیدن تست پیش فصل مالزی بیان کرد که موتور هوندا نتوانسته رضایت او را جلب کند و او بیشتر نگران این موتور است تا آمادگی جسمانی خودش.

مارک مارکز، موتورسوار تیم رپسول هوندا، در فصل گذشته، طی مسابقه ای در مالزی از ناحیه ی شانه دچار آسیب شد و تصادف بعدی او در ماه نوامبر، وی را مجبور به عمل جراحی شانه کرد. این جراحی باعث شد مارکز، آمادگی جسمانی لازم را برای شروع فصل 2020 را از دست بدهد. وی در تست پیش فصل مالزی عملکرد مناسبی نداشت و در روز دوم و سوم تست، تصادف کرد. این قهرمان موتوجی‌پی در این باره گفت:

وضع جسمی من، از آن‌چه که فکر می‌کردم بدتر است اما مسلم است که این شرایط با گذر زمان بهتر خواهد شد اما چیزی که اکنون مرا نگران کرده، موتور هوندا می‌باشد. این نسخه از انتظارات من فاصله دارد، هرچند که توانستم با همین نسخه سرعت خوبی را به ثبت برسانم.

چیزی که من را بیشتر از همه نگران کرده، جنبه ی فنی ماجرا است. ما باید به کار کردن روی این موتور ادامه دهیم. قطعا این نسخه پیشرفت هایی هم داشته، اما هنوز نیازمند تلاش زیادی برای بهبودی بیشتر است. رقبای ما مثل یاماها، دوکاتی و سوزوکی تلاش زیادی در زمینه ی پیشرفت موتور های خود داشتند و می‌توان گفت که این تلاش به پیشرفت خوبی منتهی شده.

مارک مارکز - فرانسه 2019

مارک مارکز – فرانسه 2019

از او سوال شد که اگر اولین مسابقه ی فصل، بلافاصله بعد از تست ها انجام می‌شد، آیا می‌توانست به پیروزی فکر کند؟

مارکز پاسخ به این سوال را دشوار دانست و در این باره گفت:

الکس رینز و ماوریک وینالس عملکرد خوبی داشتند و توانستند سرعت های خوبی را به ثبت برسانند. مطمئنا من برای طی مسافت کل مسابقه آمادگی ندارم اما در ده دور، خودم را خیلی دور احساس نمی‌کنم.

روز یکشنبه من تلاش خودم را کردم اما باید اعتراف کنم که وضع جسمانی من به اندازه کافی خوب نبود. من نهایت سعی خود را کردم اما بازخورد مناسبی نگرفتم.

23 دیدگاه

 1. alireza_h

  10

  0

  جا داره سالروز تولد والنتینو روسی (امروز شونزده فوریه) و سالروز تولد مارک مارکز (فردا هفده فوریه) رو تبریک بگم؛ دو قهرمان تکرار نشدنی

 2. ALEX-ALBON

  2

  6

  با احترام به طرفدارانش
  داریم به لحظات ملکوبی خدافظیش باقهرمانیای پیاپی نزدیک میشیم
  البته این ومن نمیگم-عملکرد 2019 استثنایی فابیو کوارتارارو والکس رینز تو2019 با موتوریاماهایی میگه که حداقل تا20کیلومتر سرعتشون کمتراز هوندا بود

   • ALEX-ALBON

    1

    5

    الکس نه…عذرمیخوام..ماوریک وینیالز :)))))))

  • Akbar (Ghasemi)

   5

   2

   این اعداد رو از کجا درمیارید؟!
   از روی احساسات؟!
   این برتری مطلق هوندا رو از کجا میارید؟!؟!
   اگه عدد باز هستین برین رکورداش رو توی دسته هایی پایین ببینین تا بفهمین همه چیز درباره مارکز موتور هوندا نیست

   • Fastboy 44

    0

    3

    همه چیز مارک مارکز موتور نیست…..
    ولی همه چیز لوییس همیلتون ماشین است!

   • Akbar (Ghasemi)

    1

    0

    شما سه تا مصاحبه از بزرگان مپتپرسواری با راکب ها نشون بده که بگن بردای مارکز به خاطر موتورشه!
    من از تک تک بزرگان و راننده های گرید مصاحبه میارم که ماشین مرسدسو بخش اصلی قهرمانی های همیلتون بدونن…

 3. Amin

  3

  4

  ب راحتی میشه گفت مارکز ی لول بالاتر از همه موتور سوار های پیست موتور سوار میکنه
  اما این مصدومیت و موتور واقعا داستان شده

  • Fastboy 44

   2

   2

   wwe.f1.77
   به نظر میاد موتور هوندا اآن چنان هم خوب نیست و چند مرحله عقبگرد کرده!!!!!!!
   بزرگترین افتخار مارکز میتونه جلوگیری از دهمین قهرمانی روسی باشه تو مالزی و والنسیا که نصف مسابقه اهرم گاز رو تا ته فشار نمیداد!!!!

 4. ....kh:n....

  2

  2

  اگر مارکز سوار بر دوکاتی یا سوزوکی بود اونوقت پتانسیل واقعی این دوتا موتور را نشون میداد.
  آمار مارک مارکز در فصل قبل دهان هر منتقدی را خواهد بست.
  مگر میشه یک موتور یا ماشین در هر پیستی مدعی بردن باشه.

 5. 46 تــا ابـــد !!!

  1

  4

  طرفدارای مارکز …….

  شماها چرا انقدر غیر منطقی هستین ؟

  کی میگه مارکز فقط و فقط بخاطر موتورش پیروزی کسب کرده؟

  مارکز حتما استعداد داره که تونسته با موتور هوندا کنار بیاد و در این سطح رقابت کنه
  اما چیزی که ظاهرا شما طرفدارای مارکز در برابر فهمیدن و قبول کردنش دارین مقاومت میکنین اینه که اصلا نمیخواید بپذیرید که موتور و کادر فنی بسیار قوی که در اختیار مارکز هست تاثیر فوق العاده ایی در این پیروزی های پشت سر همش داشته . نمیخواید بپذیرید که در 2018 سرعت هوندا بعد از دوکاتی از یاماها بیشتر بود . نمیخواید بپذیرید که سال 2019 تقریبا و عملا برابری میکرد سرعت و شتابگیریش با دوکاتیو حتی سوزوکی در این مورد توی 2019 پا جا پای سال 2018 هوندا گذاشته بود ولی یاماها کماکان درجا میزد از این لحاظ . اینارو نمیخواید ببینید . چشمتون رو روی برتری موتوری که نسبت به یاماها سوزوکی و حتی دوکاتی داره بستین . شاید بگی جچرا میگم دوکاتی ! دوکاتی که همیشه حرف اولو تو سرعت زده . میدونی چرا؟ چون قبلا که از لحاظ شتاب و سرعت بعد از دوکاتی بود , توی پیچ ها ولی برتری داشت به دوکاتی . اما حالا با وجود اون برتری تازه شتاب و سرعتشم بسیار بسیار بسیار به دوکاتی نزدیک شده ( 2019 دیدیم اینو ) پس وقتی در مجموع نگاه کنیم میبینیم که موتور برتری نسبت به بقیه در اختیار داره ولی طرفداراش نمیبینن و فقط حرف از استعداد ماوراییی و خارق العاده و این چیزا میزنن . انگار ماکرز سوار دوچرخه از بقیه زده جلو . بابا خیلی شاهکارید شماها . یه نگا به مدل طرفداریتون بندازید ببینید چن مثقال منطق توشه ؟

 6. ....kh:n....

  2

  0

  ۴۶تاابد..
  یه سوال؛
  شما مگه نمیگی موتور هوندا فوقلعادس.
  شتاب وسرعت مستقیمی وسرعت داخل پیچ و….ازهمه تیمها بهتره خوب پس سه تا هوندا سوار دیگه پس چرا ناکجا آباد بودن”لورنزو.ناکاگامی.کراچلو وزارکو هم چنتا مسابقه”؟؟؟؟

  • 46 تــا ابـــد !!!

   0

   1

   لورنزو که از یاماها و دوکاتی اومد و اصلا نتونست هماهنگ شه با هوندا . ناکاگامی هم اصلا سطحش به اینا نمیخوره و ضعیفه کراچلو بد نبود با اینکه امکانات ماکرز در اختیارش نیست فکر میکنم . این یه دلیلش یه دلیل دیگشم اینه که مارکز خودشم کارش خوب بوده . مرد حسابی انصاف داشته باش من که نگفتم همش بخاطر موتوره . خودشم کارش خوب بوده . من میگم موتور رو چرا انقدر ندید میگیرید اخه !!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه خود را بیان کنید