فرمول یک ایران – پس از شروع دوران هایبرید در سال 2014، این تیم مرسدس و رانندگان آنها بودند که تمامی جامهای قهرمانی سازندگان و رانندگان را بردند. حال با توجه به در پیش بودن فصل جدید 2020 فرمول یک، تیم مرسدس اعلام کرده است که آماده تر از همیشه به این فصل ورود خواهد کرد.

مهندسان مرسدس در طی مصاحبه ای بیان کردند که، خودروی فصل 2020 آنها یعنی W11 دو الی سه نوآوری خواهد داشت که تا به الان در فرمول یک دیده نشده است. توت ولف نیز بیان کرده است:

در نظر داشته باشید که خودرویی که ما با آن در روز ششم تست شرکت می کنیم، فرق بسیاری را با خودروی روز اول خواهد داشت.

اندی کاول

اندی کاول

علاوه بر آن مهندسان مرسدس می گویند که با توجه به افزایش قدرتی که در موتور خودشان ایجاد کرده اند و با در نظر داشتن اینکه فراری باید کمی عقب نشینی کند به خاطر قوانین فنی، این مرسدس خواهد بود که دوباره سکوی اول قدرت برتر موتوری را به نام خود ثبت خواهد کرد. اَندی کاول مدیر دپارتمان موتور و پاوریونیت مرسدس بیان کرد که:

اتفاقات زیادی در بریکسورث در حال رخ دادن است و بهینه سازی های خیلی زیادی برای پاوریونیت دارد انجام می گیرد، چه در زمینه سیستم بازیابی انرژی (ERS) و چه در زمینه موتور احتراق داخلی. به مانند همیشه وقتیکه ما داریم همه چیز را کنار هم قرار می دهیم با مسائل و موانعی روبرو هستیم. تلاش های زیادی دارد صورت می گیرد که نسخه درستی از پاوریونیت ساخته شود و تست های طولانی را پشت سر بگذارد تا سپس در اختیار تیم های دیگر قرار بگیرد و تیم ها بتوانند خودرویشان را روشن کنند.

خودرو در چهاردهم فوریه رونمایی می شود و سپس مرسدس، ویلیامز و ریسینگ پوینت به بارسلونا می روند و تست های خودشان را انجام میدهند. فقط شش روز تست داریم پیش از اینکه به ملبورن برویم. بخش اعظمی از قطعات ساخته شده اند، مونتاژ هایی دارد صورت می گیرد و سپس چالش نهایی هم انتقال این تجهیزات به نقاط دیگر دنیاست.

فعلا سرمان شلوغ است، دنبال عملکرد بهتر به همراه دوام هستیم. سخت افزارهای خیلی زیادی را باید کنار هم جمع کنیم تا بتوانیم به آن سر دنیا منتقل کنیم.

38 دیدگاه

 1. Amin

  5

  7

  به به
  تیم فقط مرسدس
  مدیر فقط توتو
  راننده فقط لوییز
  مرسدس هرچی داره امسال باید برا لوییز و کمک ب رکورد شکنیش رو کنه
  #سکوت_جایز_نیست

 2. H.farahani

  7

  1

  هنوز که لوییس ماشین رو تست نکرده.پس مهندس ها و توتو از کجا میدونن که قراره کلی تغییر و تست مختلف داشته باشن؟احتمالا جوابش اینه که مهندس ها هم چیزایی میدونن و برای شرایط. و حالت های مختلف قطعات مختلفی اماده کردن.
  #مدیریت دلیل تفاوت

   • H.farahani

    2

    0

    Amin
    در مورد 2019 حق با شماست.بنده منظورم مقایسه بین مونزا 2017 و 18 بود.

  • BAHRAM

   1

   9

   Farahani
   شما چندتا پست قبل یه کامنت برای من گذاشتی من دیر متوجه شدم جوابتو اینجا میدم.
   اولا از تست های بارسلون تا مسابقه اول فصل که استرالیا باشه نزدیک به یک ماه فرصت وجود داره اگه رانندها متوجه مشکلی میشدن فرصت بود که تا استرالیا تغییرش بدن ولی همون ماشین تست های پیش فصل رو اوردن استرالیا حالا با یه مقدار تغییر جزئی اگه رانندها مشکل رو میفهمیدن اون اپدیت های سنگاپور رو میتونستن خیلی زودتر بیارن.مهندس که پشت فرمون ننشسته بفهمه قضیه چیه راننده باید مشکل رو بفهمه.
   نکته دوم که شما باید بدونی اینه که فصل ۲۰۱۸ ماشین تیم هاس بخاطر شباهت زیاد به فراری sf70 به شدت مورد انتقاد و اعتراض تیمهای رقیب بخصوص مکلارن قرار گرفت و مجبور شدن برای ۲۰۱۹ دوباره سراغ همکاری با دالارا برن و این قضیه اصلا ربطی به تونل باد و دیتای اشتباه نداره
   تایر خوری کیمی به اندازه‌ای نبود که مانع پیروزی بشه منتها بخاطر دسته گل فتل، کیمی بعد از پیت استاپ بین دوتا مرسدس گیر کرد و تایرش سریعار از حد تصور ازدست رفت و همیلتون قهرمان شد.حتی اگه فرض رو بر این بذاریم که اپدیت مونزا اشتباه بوده این اشتباه به اندازه ای نبود که برد رو از فتل یا کیمی بگیره و اپدیت مونزا جای دیگه به درد نمیخوره. تازه اگه فرض کنیم اپدیت مونزا اشتباه بوده باشه که نبوده
   اشتباه تیم درمورد خلا دادن و دفاع کیمی اینا بهانست

   • ARA$H

    9

    1

    تناقص پشته تناقض !!
    ای کاش میشد متنی رو از سایت کپی هم کنیم ولی مشکلی نیست
    شما فرمودید فتل مقصره چرا چون نتونست مشکل ماشین توی تست ها تشخیص بده
    خب بحثه من اینه خوده شما توی یک کامنتی فرمودید ما یک مصاحبه از بینوتو بیاریم که گفته باشه ماشین دانفورس بالا قراربوده باشه ولی دانفورس پایین شد
    و در ادامه ش هم گفتین این اقا قصد ساخته ماشین دانفورس پایین و درگ کمتر رو داشته !!
    خب شما فرمودید این اقا ( منظورتون بینوتو بوده یا مدیریت فراری نه راننده اگه اشتباه گفتم پوزش )
    اینجا تقصیر فتل چیه ؟؟
    شما میفرمایید حمایت شد چیکار شد !!
    من از شما سوال دارم حمایت فقط دادن یک ماشین رقابتیه؟
    مصاحبه ها ، گاراژ ( پیت استاپ مجارستان ) البته پیت استاپ های ……………….. قابل شمارش نیست روی روحیه راننده هیچ تاثیری نداره ؟
    وقتی رقابت قهرمانی بین لوییس و سب بود نفر سومی میاد همینجوری میزنه به ماشین فتل کله معادلات رو خراب میکنی روی راننده هیچ تاثیری نداره ؟ (چین)
    همونقدر بهش انتقاد میکنید فتل رو در حد و اندازه قهرمانی برای فراری نمیدونید مدارکی هم وجود داره که هم گویای اشتباهات فتل هست هم ازش دفاع میکنه !

   • H.farahani

    8

    1

    Bahram خان
    در مورد تیم هاس تقریبا مطمئن هستم که گفته شما درست نیست.
    اگر شما به تست پیش فصل سالهای 2015 تا 2019 نگه کنید همیشه فراری سریعترین بوده ولی این مرسدس بوده که تو ریس اصلی اسپانیا (در واقع اولین و یکی از مهمترین ریس هایی که برتری ماشین ها بر دیگری مشخص میشه.یه جور بنچ مارکه) برتر نشون داده.اصلا راننده ها گیج.تیم نباید طبق تجربه سرعت مرسدس رو یه ثانیه بهتر فرض میکرد.
    فرموده شما با منطق رانندگی و مسابقه جور نیست.از شما و بقیه میپرسم.به نظرتون اینکه راننده به تیم بگه ماشین عالیه و نیازی به بهتر شدن نیست منطقی هست؟شاید و شاید بگه ماشین عالیه ولی همیشه نیاز به سریعتر شدن هست.تصور کنید مهندس تیم میخواسته با سفت کردن یه پیچ ماشین رو یک ثانیه سریعتر کنه و فتل مانع شده.
    راستش بنده خیلی به مباحث فنی اشنا نیستم.بیشتر بحثم سر مسائل مدیریت و منطقی و روحی و روانی هست.چند سئوال از شما و بقیه دارم.
    منظورتون از مشکل ماشین فراری چیه؟اصلا تیم ها تو تست دنبال چی هستن؟امکان داره یه تیم ماشین تست رو بذاره کنار و یکی دیگه بسازه؟(غیر از مورد مرسدس که بهش فکر شده بود و قطعات جدید حاضر بود)
    دوستمون amin یجا گفتن مرسدس از 2018 فلسفه خودش رو برد رو دانفورس بیشتر در حالی که قبلا برعکس بود.از کجا اینارو متوجه میشید؟اگه نتایج خوب ممکنه رقبا تغییر رویه داده باشن

   • Amin

    2

    5

    جناب فراهانی عزیز
    از شما بعیده ک چینن نظری بدین و چنین سوالی بپرسین
    اینکه مرسدس ۲۰۱۷ غول کفی بود ولی ۲۰۱۸ اومد رو سرعت پیچ ها کار کرد که رو انکار میکنید؟ ماشین مرسدس امسال تو مونزا پشت لکلرک با اون همه کفی ۳۴۴ بیشتر نرفت
    درحالیکه ۲۰۱۷ تو پیست برزیل لوییز ۳۳۷ رو زده بود!
    همین که ۲۰۱۷ مرسدس تو سنگاپور پشت فراری و ردبول ها استارت میزد اما ۲۰۱۸ لوییز با اختلاف پول رو گرفت؛ب راحتی می‌تونه تغییر رویه مرسدس رو نشون بده

   • Amir5

    6

    1

    آقا bahram ماشین هاس بخاطر طراحی اشتباه بیش گرمایش زیادی داشت و زود کارایشو از دست میداد بعد فتل اشتباه کرد تو مونزا ولی شاید همیلتون بهتر رفتار میکرد اینطوری نمیشد من که انتقاد از فتل رو نمیفهمم

   • H.farahani

    4

    1

    Amin عزیز
    راستش بنده نباید اون جمله اخر رو می‌نوشتم که بحث به این سمت بره.منظورم بیشتر شکل ظاهری خودرو بود.مواردی هم که فرمودید رو انکار نمیکنم و همه درسته.
    اما میشه یه جور دیگه نگاه کرد.مثلا کاش برزیل2017 رو مثال نمیزدید یا مونزا امسال.چون با تغییر قوانین مقایسه 2017 و 19 شاید درست نباشه.اگه مونزا 2018 که لوییس پشت کیمی بود بهتر باشه و احتمالا مونزا یا ژاپن 2017 با 2018مقایسه بهتری باشه.(البته نتایج رو نمیدونم و شاید گفته شما رو تایید کنن)برزیل اون سال بخاطر تصادف لوییس از اخر شروع کرد.یه موتور نو گرفت که قرار بود دو ریس کار کنه.برعکس موتور 2018 .کل ستاپ هم بر اساس سرعت کفی برای سبقت تنظیم شد.پس برزیل خیلی مناسب نیست.
    در مورد تایم یک سنگاپور هم حرفتون درسته ولی میشه موناکو 2018 رو ذکر کرد که مثل 2017 مرسدس تیم سوم بود و یا مجارستان که تو پیست خشک ترتیب همون 2107 بود.فراری ردبول و مرسدس.
    نکته فرعی.اگه بگم هیچ که دروغه ولی لایک و دیس لایک خیلی کم اهمیت هست برام ولی چون اینجا amin جواب پرسش بنده رو داده باید ازشون دفاع کنم.دیس لایک دادن دیگه برای چیه؟چون از علایق کسی خوشمون نمیاد دلیل نمیشه تمام حرفاش رو رد کنیم.بنده هم با بعضی از نظرات ایشون اصلا حال نمیکنم.مثلا نظرشون در موردی که مثال شیر و کفتار رو گفتن.ولی لایک و دیس برای اون کامنتِ نه فرد گوینده.

   • ALEX-ALBON

    1

    1

    حرف شما بهرام عزیز کاملا صحیحه
    اما خب نیازی به این همه توضیح برای چراییه نتیجه نگرفتن فراری نیستش
    مسعله کلا اینه که مدیریت در فراری بسیار ضعیف هستش در همه زمینه ها-حالا من امیدوارم امسال در مدیریت معجزه ای رخ بده تا حداقل دیگه فتل و تو اون جایگاه نازل نبینیم..قهرمان4 دوره بالاترین سطح مسابقات اتومبیل رانی جهان(فورمول1) جایگاهش چهارم جهان نیست-اگر فتل رو نمیخوان نباید با بازیهای سیاسی اون و کریرش رو زیر سوال ببرند-جوانمردانه به قراردادش پایان بدن.
    ولی به نظر بنده اگه بازم قراره که مدیریت امسالم به سمت یک راننده باشه(لکلرک)-اگر یک پکیج کاما مدیریتی واستراتژیکی از فورمول2 بیارن و بذارن جای مدیریت فعلی در فراری
    حداقلی ترین بازخوردش میتونه این باشه که دیگه شاهد پیت های بالای5 یا6 ثانیه نخواهیم بود.
    با این تفاصیری که مرسدس ازw11انجام داد-فراری اگر مدیریتش مثل2019 باشه امسال برندشون با فاصله زیادی از حریف عثب میمونه واین برای تیمی مثل فراری خیلی مضحک به نظر میرسه
    کاش همین امسال مدیریت قبل از شروع فصل تکلیفش و با خودش وبرنامه های2020 واهدافش وراننده هاش روشن کنه.
    ردبول امسال تیم خوبی داده وماشین خوب وبا دوامی دارن..منتظر کوچکترین خطا از فراری هستن تا رده دوم یا حتی قهرمانی رو از رقبا بگیرن.

   • BAHRAM

    0

    2

    اقای فراهانی کامنت شما درمورد تیم هاس اشتباه بود.اگر اسم ماشین تیم هاس رو سرچ کنید میبینید نوشته ماشین vf_19 هاس از اول با همکاری دالارا توسعه پیدا کرده.شما گفتی از اواسط فصل سراغ همکاری با دالارا رفتن
    دوم اینکه من گفتم چرا ایراد ماشین پیدا نشده.تست های بارسلون برای پیدا کردن عیب و ایراد ماشینه و نرسوندن تایر به دمای عملیاتی یک ایراده و مهمترین مشکل فراری بود اونم با تایرهایی که فصل ۲۰۱۸ در سه مسابقه استفاده شده و در مجارستان اسپانیا و ابوظبی هم تست شدن.
    فصل ۲۰۱۶ فتل و کیمی چندین برابر رانندهای دیگه با تایر فصل ۲۰۱۷ دور زدن و تونستن تایرهارو بفهمن نتیجه رو هم دیدیم ولی این اتفاق برای فصل ۲۰۱۹ نیفتاد درحالی که به جز تستهای اوسط فصل در بارسلون مجارستان و اخر فصل در ابوظبی، سه مسابقه هم با تایر های ۲۰۱۹ برگزار شد یعنی ۱۵۰ دور بدون دور هایی که در تمرینات و تعیین خط زدن که اگه اینهارو هم ۱۵۰ دور درنظر بگیریم فقط سه مسابقه ۳۰۰ دور با تایرهای ۲۰۱۹ کار کردن
    برعکس شما و سایر طرفداران فتل که فقط تیم رو مقصر میدونید من میگم رانندهم مقصره به همون اندازه که تیم مقصره اینو نباید انکار کنید
    من هیچوقت نگفتم فقط راننده مقصره گفتم توسعه اتومبیل حول محور راننده اول تیم صورت میگیره
    ضمنا من نگفتم فتل گفته ماشین ایرادی نداره و ماشین فراری بدون تغییر اومده استرالیا گفم با تغییرات جزئی اومد

   • Amin

    1

    1

    آقای فراهانی :بله درسته که مجار ۲۰۱۸ یا موناکو ۲۰۱۸ هم مرسدس پشت فراری و ردبول ها بود!اما باید توجه کرد ک تو یک نیم فصل نمیتونستن همه چی رو تغییر بدن و مشخصا از نیم فصل دوم تونستن ب شاسی مورد علاقشون برسن!هرچند تو همون نیم فصل دوم هم اختلاف سرعت کفیشون با سرعت امسال کم نبود
    در مورد مقایسه مونزا ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ اگه درست متوجه شده باشم منظور شما رو!
    لوییز ۲۰۱۸ پشت کیمی ۳۵۶ رو زد
    ولی امسال بیشینه سرعتشون همون پیست ۳۴۴ بود!در حالیکه فراری ۲۰۱۸ ۳۶۰ رو تو مونزا زد ولی ۲۰۱۹_۳۶۵
    اینکه رویه مرسدس و فراری تو بحث شاسی و داون فورس تغییر کرده بدیهیه

 3. ARA$H

  6

  1

  یک سری خبر ضد و نقیض درباره موتور فراری هست که من نمیتونم با صراحت بگم درسته یا نه !
  ولی ظاهرا فراری توی موتور و البته شاسی و دانفورس دارن به جاهایی خوبی میرسن
  نکته مثبت مرسدس آلمانی بودنش هست
  البته یک خوبی دیگه هم ردبول داره وجود نیوی و هوندا ( ژاپنی )

   • siamak

    5

    1

    از ایتالیائی جماعت بعید نیست ماشینی واسه این فصل رو کنند که کرک و پشم همه تیما بریزه ! قابل توجه بعضیهائیکه با عبارت ایتالیائی جماعت !؟… مشکل دارن !
    ( ایموجی لبخند ژوکوند ! )

   • ARA$H

    4

    4

    کسی از ایتالیا جماعت ماشینی که کرک و پشم همه تیما بریزه نخواست
    یک ماشین دانفورس بالا و رقابتی ++++++++++++ ( از همه مهمتر عملکرد تیم )))

   • siamak

    4

    0

    آقا Arash ،
    خطاب پست بنده در واقع شمانیستید ، چون جنابعالی فقط فرمایش یکی از دوستان را تلمذ فرمودید . اونیکه مورد خطاب منه ، با خواندن پستم حتمآ منظورمو دریافت میکنه ! برای شما سوء تفاهم نشه ، شما که از خودمونی !؟…

   • ARA$H

    2

    1

    البته siamak عزیز یک عذرخواهی بابت یک تندروی پوزش

 4. josef6565

  6

  1

  سلام.
  “تلاش های زیادی دارد صورت میگیرد تا نسخه درستی از پاور یونیت ساخته شود و تست ها را پشت سر بگذارد”
  یعنی چی؟ چند روز دیگه فصل عملا شروع میشه و شما هنوز سرتون شلوغه ؟!
  ثانیا: کاش دیگه مهندس های تیم مرسدس راجب تیم فراری صحبت نمی کردند تا عصمت عوامل این تیم بیش از این زیر سوال نره. از اندی کاول بعید بود جدا !!.

  • Amin

   1

   5

   یک دور مونده ب آخر مسابقه مونزا
   لکلرک با هارد ۳۳۴ بدون دی ار اس بدون اسلیپ استریم
   بوتاس با مدیوم نو تر نسب ب لکلرک
   با دی ار اس و اسلیپ استریم ۳۴۴
   فتل با دی ار اس و اسلیپ استریم ۳۶۵
   #نتیجه گیری:موتور فراری قانونیه ولی موتور مرسدس غیرقانونیه

   • Ahmad VETTEL

    5

    2

    Amin:
    یعنی هر وقت یه تیم موتور بهتری داشته باشه تقلب کرده؟
    پس مرسدس که متقلب اعظم باید باشه چون چهار سال موتورش هیولایی بود که با وجود ضعف شدید آیرودینامیکی مرسدس تو اون چهارسال(نسبت به باقی تیم ها)تو اکثر مسابقاتش راننده هاش حداقل ۱۰ثانیه با بقیه فاصله مینداختن.
    حالا ملاکت ضعف فراری تو چند مسابقه آخره؟
    شاید خودشون از عمد قدرت موتورشون کم کردن که بقیه فکر کنن واقعا تقلبی در کار بوده و نگران موتور قوی فراری برای فصل جدید نباشن یا شایدم هر احتمال دیگه؟
    میشه بگی چطور با این قطعیت میگی حتما تقلب درکار بوده؟

   • Ahmad VETTEL

    3

    2

    منظورم از باقی تیما ردبول و فراری بود

   • Reza.MC

    5

    1

    یکی از عوامل تاثیر گذار در بیشینه سرعت، خروج درست در پیچ آخر قبل از مستقیمیه. شما نمی خواد خودتو درگیر اعداد و ارقام کنی.

   • THE MINDBLOWER

    2

    0

    امین این مثال مونزات اشتباهه چون چندین المنت مهم توی ماکس سرعت نقش داره که یکیش موتوره(وحتی مهمترین نیست مثلا لوتوس و ردبول سالهای 2011تا2013 یه موتور داشتن اما لوتوس ماکس بیشتری داشت و ردبول توی اسپیدترپ ها بین 14تا16 بود اما بازم درکل سریعترین ماشین)
    ماکس سرعت به گیربکس و ریشیو(اسپلش رو بلد نیستم راستش) هم بستگی اونم خیلی زیاد مثل 2011 همین مونزا که لوییس با دی ار اس باز سرعتش با مایکل یکی(اون هفته مکلارنا مثل ردبول کوتاه بسته بودن درحالی که مرسدس بلند بسته بود و واسه همینم لوییس از وسط مستقیمی لیمتر میزد) و از اون مهمتر به پکیج ایرودینامیکی هم بستگی داره که مثالش رو توی ردبول 2018 دیدی که انگار اصلا بال عقب ندشاتن(بازم 2011 لوییس و جیبی بال عقبشون درگ بیشتری میساخت ولی واسه مایکل برعکس بود)
    کلا بنظرم چیزی که واسه موتور مهمتره پایداریشه تا قدرتش که مرسدس تو اون همرو صاف کرده

   • Amin

    0

    4

    احمد فتل:این مورد در جواب دوستمون بود
    درمورد فراری قبلا زیاد صحبت کردیم
    رضا ام سی:خروج از پیچ می‌تونه ۲۰ کیلومتر اختلاف سرعت ایجاد کنه؟؟؟؟
    باشه آقا لوییز و بوتاس راننده نیستن و سریعترین ریسینگ لاین و بهترین خروج از پارابولیکا رو بلد نیستن برا همین اختلاف سرعتشون فقط ۱۰ _۱۱ تا بوده
    (البته خروج های لکلرک از پارابولیکا تو همه دور ها فوق العاده بود)
    ولی فقط چند لحظه جای لکلرک و بوتاس رو عوض کن!
    بوتاس بدون دی ار اس و اسلیپ استریم۳۱۴
    لکلرک با دی ار اس و اسلیپ استریم ۳۶۴

 5. ....kh:n....

  4

  0

  لامصب همیشه یه گام جلوتر از ردبول وفرارین.
  ولی احساسم میگه امسال راحت نمیتونن قهرمان بشن.شایدم نشن.
  یه حسی بهم میگه وستپن امسال همیلتون را به یک چالش واقعی میکشونه.
  .
  .
  ولی فکر میکنم دارن بلف میزنن.ترسیدن.

 6. vahid.k27

  5

  1

  چیزی که مشخصه اینه که مرسدس امسال نهایتا میتونه 22 برد بیاره چونکه مسابقات این محدودیتو داره
  قطعا وقتی مسابقات 22 تایی داریم تیمی نمیتونه 23 تا برد بیاره و به نظر من مقامات فیا باید یه فکری به حال این نقطه ضعف بکنن چراکه شاید یه تیم پتانسیل 23 تا 24 تا شایدم 30 تا برد در سال رو داشته باشه و باید قوانین طوری تغییر کنه که با همین 22 مسابقه بشه 25 تا 26 تا یا 30 تا برد کسب کرد
  منتظر ارائه راه حل از سوی مقامات هستم

 7. mahyar

  2

  0

  بچه ها 22 بهمن ماه روز رونمایی از فراری هست فکر کنم . و روز بعدش فکر کنم مال مرسدس هست .
  و مثل این که هر روز فکر کنم ی ماشین رو رونمایی میکنن ازش . اونجا بعد از معرفی ماشین ها میشه یکم بهتر بحث کرد که فلسفه خودرو ها بیشتر به چه سمتی رفته . پارسال که ارتفاع کمتر باله عقب فراری نسبت به بقیه تیم ها داد میزد که من دانفورس ندارم .

 8. Amir sv5

  1

  0

  سلام به همه ی دوستان
  به نظر من مرسدس امسال هم حداقل یک گام جلوتر از بقیه ی تیم ها بود و نتایج این فصلشون در اگثر گرندپری ها هم این رو نشون میده و دیگه وقتی مصاحبه می کنند که دو الی سه نوآوری دارند و دنبال شکست رکورد قهرمانی های شوماخر بزرگ و هم چنین بهبود رکورد قهرمانی متوالی سازندگان هستند، پس احتمال زیاد فصل جدید هم قهرمان تیمی و هم قهرمان رانندگان خواهند شد.
  در مورد موتور فراری درسته که امسال تقریبا قویترین موتور رو داشتند اما تنظیمات ماشین فراری در سرعت خوب مستقیمی بی تاثیر نبود. در ضمن قوی ترین موتور حتما بهترین موتور نیست مصرف سوخت و دوام اون هم فاکتور مهمیه که موتور مرسدس به نظر من در این زمینه ها بهتر از موتور فراری بود.

دیدگاه خود را بیان کنید