موتوجی‌پی ایران – قهرمان بازنشسته ی موتوجی‌پی، خورخه لورنزو برای فصل 2020 به عنوان موتورسوار تست راهی تیم یاماها می شود.

خورخه لورنزو در سال 2008 به تیم یاماها پیوست و در نه سال حضورش در این تیم توانست سه بار قهرمانی را تجربه کند. وی بعد از ترک یاماها به تیم دوکاتی پیوست و سرانجام در تیم رپسول هوندا، از رقابت های موتوجی‌پی خداحافظی کرد. لورنزو در مدت حضورش در تیم رپسول هوندا نتوانست آن طور که باید، با موتور و شرایط این تیم هماهنگ شود و مصدومیت او در این دوره بود که تصمیم او را برای خداحافظی قطعی کرد.

لین جارویس، رئیس تیم یاماها، درباره ی پیوستن خورخه لورنزو به یاماها گفت:

زمانی که ما از خداحافظی لورنزو باخبر شدیم، به سرعت پیشنهاد حضور او به عنوان موتورسوار تست در یاماها را به او دادیم و او در این باره به ما گفت که دستاورد های او در طی نه سال حضورش در یاماها، گویای آن است که او با این تیم آشنایی کاملی داشته و تجربه کافی برای حضور در این تیم را دارد.

ما خورخه را به عنوان یک موتورسوار بسیار دقیق و با انگیزه که دارای بینش فنی خوبی است، جذب کردیم و به نظر من، این ها تمام خصوصیاتی هستند که یک موتورسوار تست می‌بایست از آنها برخوردار باشد.

خورخه لورنزو و مارک مارکز - موتوجی پی 2019

خورخه لورنزو و مارک مارکز – موتوجی پی 2019

خورخه لورنزو پس از پیوستن به یاماها، در صفحه توییتر خود نوشت:

من بسیار خوشحال هستم که قراردادی را با تیم یاماها امضاء کردم تا به عنوان موتورسوار تست به آن ها ملحق شوم. من تمام تلاشم را برای آینده ی یاماها می‌کنم و امیدوارم که تجربه ی من در این قضیه بتواند به بازگشت عنوان قهرمانی به یاماها کمک کند.

5 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید