فرمول یک ایران – مدیر فرمول یک، چیس کری دوست دارد تقویم را به 25 مسابقه افزایش دهد و احساس می کند تغییرات نحوه برگزاری که در دستور کارشان قرار دارد باعث می شود که چنین اتفاقی بیافتد.

تست های پیش فصل 2020 از هشت روز به شش روز کاهش یافته است و از 2021 مدت برگزاری گرندپری در آخر هفته ها به سه روز کاهش می یابد و فعالیت های پنجشنبه باید در برنامه جمعه تیم ها قرار گیرد.

برای فصل 2020، گرندپری هلند و ویتنام نیز به تقویم مسابقات اضافه می شود تا با 22 مسابقه رکورد جدیدی در تقویم فرمول یک ثبت شود اما کری احساس می کند که با برخی تغییرات می توان مسابقات بیشتری را بدون اینکه پرسنل تیم ها اذیت شوند، به تقویم اضافه کرد:

ما توانایی افزایش به 25 [مسابقه در سال] را فراهم کرده ایم و به تیم ها کاملاً واضح گفته ایم که این موضوع از نظر کیفیت برای ما اهمیت دارد و نه کمیت.

ما سعی در پر کردن تعدادی جای خالی (مسابقه) نداریم. من فکر می کنم ما به شدت به آن اهمیت می دهیم و به همین دلیل است که تلاش می کنیم تا با آخر هفته سه روزه مقابله کنیم و فکر می کنیم هنوز جزء اساسی ورزش ماست اما فعالیت های جمعه را برای فرسایش کمتر کارکنان اصلاح خواهیم کرد.

ما همچنین برنامه تست ها را با کوتاه کردن تست زمستان اصلاح کرده ایم و تست های فصلی را کاهش می دهیم. همه اینها برای مدیریت فرسایش است و فکر می کنم می توانیم کار بیشتری انجام دهیم و ما همچنان تلاش خواهیم کرد تا راه هایی را برای به حداقل رساندن مشکلات در ساخت ورزشی سالم و جهانی پیدا کنیم.

ما می خواهیم در مکانی مانند آمریکا رشد کنیم، بنابراین مسابقه دوم در ایالات متحده برای رشد ورزش و حضور گسترده تر در آسیا نیز مهم است. در حال حاضر ما در آفریقا مسابقه برگزار نمی کنیم و به نظر من مسابقه در آفریقا برای ما بسیار خوب است. من هر سال به 21 مسابقه می روم و سال آینده به 22 مسابقه می روم.

7 دیدگاه

 1. Schwaben

  4

  0

  25 مسابقه ??
  فکر کنم فصل 2021 شاید شاید بتونه رقابت در بالا جدول نزدیک کنه ولی میانه جدول و پایین جدول فاجعه رخ میده خصوصا برای تیم های مثل ویلیامز !

 2. E46-M3

  3

  0

  مدیران فرمول یک فقط به فکر درآمد خودشون هستن و به فکر این نیستن که تعداد زیاد مسابقات برای رانندگان و تیمها خسته کننده هست و اونها نیاز به کمی استراحت و ریکاوری دارن

دیدگاه خود را بیان کنید