فرمول یک ایران – بالاخره جزئیاتی از رویداد تبلیغاتی روز دوشنبه مبنی بر تعویض خودروی مرسدس و موتور یاماها توسط لوئیس همیلتون و ولنتینو روسی در پیست والنسیا منتشر شده و همیلتون می گوید که فقط یک لحظه خطرناک بر روی موتور داشته است.

هر دو با موتور YZR-M1 یاماها برای فصل 2019 موتوجی پی زمان هایی را ثبت کردند که زمان ثبت شده توسط همیلتون، چهار ثانیه از بهترین زمان روسی کندتر بوده است. همیلتون گفت:

راندن موتور بسیار سخت است. من یک اسپین کوچک با موتور داشتم که توانستم آن را کنترل کرده و به مسیر برگردانم.

راستش بهترین سال من رقم خورد و این تعویض، در صدر بهترین اتفاقات رخ داده برای من قرار داشت. اکنون من مشتاقانه منتظر دیدن خانواده و گذراندن کریسمس با آنها هستم. من فقط می خواهم کریسمس و تعطیلات خوبی را برای همه آرزو کنم.

روسی نیز با خودروی W08 مرسدس برای فصل 2017 فرمول یک زمان ثبت کرد که زمانش اختلاف 1.5 ثانیه ای با بهترین زمان همیلتون داشت. دکتر نیز افزود:

پیش از این من یکی از بزرگ ترین طرفداران لوئیس بودم و الان بیشتر از قبل هستم.

یک روز خارق العاده داشتیم که در دو کلاس برتر موتوراسپورت نه تنها با هم ملاقات کردیم، بلکه با هم کار کردیم. من در یک روز احساس کردم که یک راننده واقعی فرمول یک هستم. من نمی خواستم آن روز به پایان برسد. من همچنین YZR-M1 را با لوئیس راندم. این لحظه افتخارآمیزی برای تیم بود که اشتیاق خودمان را با او در میان بگذاریم.

از نظر فنی، والنسیا پیست سختی است و امروز خیلی باد می وزید، در یک مقطع من فکر کردم ادامه دادن کارمان با لوئیس دشوار است، اما او بر روی موتور درخشان ظاهر شد و موقعیت وی برروی M1 عالی بود.

فکر می کنم که به او خوش گذشته و این مهم ترین چیز است.

13 دیدگاه

 1. ....kh:n....

  6

  0

  اختلاف زمانها با هم نشان از سختی راندن موتور نسبت به ماشینه.
  واقعا w08 مرسدس وsf70فراری خیلی جذابتر از نسلهای بعدی خودشون بودن.

 2. NavasaN

  3

  0

  فقط میشه گفت تصاویر باشکوه بودن.هیچ وقت از دیدن این قهرمانان سیر نمیشم.چه طرفدارشون باشم چه نباشم.ویدئو های دیگه ای هم منتشر شده آیا؟

 3. alireza_h

  1

  3

  یه موتور سوار خیلی کار راحت‌تری خواهد داشت برای روندن اتومبیل؛ تا یه راننده اتومبیل برای روندن موتورسیکلت!!

  این رو با با توجه به توجه به تجربه شخصی گفتم! چرا که من به عنوان یه عشق موتور که تا بیست و‌دو سالگی هرگز حتا علاقه‌ای به روندن ماشین نداشتم، به خاطر غیر قانونی بودن روندن موتورسیکلت سنگین، به اجبار اومدم سمت ماشین، تونستم در مدت کوتاهی یه راننده حرفه‌ای ماشین بشم… اما هرگز نمی‌تونم تصور کنم یه ماشین سوار حرفه‌ای در مدت کوتاهی بتونه یه موتور سوار حرفه‌ای بشه…

  لعنت!! هنوز عصبانی‌ام که پونزده سال پیش رضایت دادم یاماها چهارصد ببری عزیزم‌رو بفروشم و با پولش یه ماشین بخرم که مثلا بدون دغدغه پلیس بتونم سوارش شم! لعنت!! که اگر شرایط اینجوری نبود، الان به جای این گالانت وی‌آر‌سیکس الان یه سوزوکی جی‌اس‌آر ایکس هزار داشتم…

 4. Mohammad.gh

  5

  1

  چیه این روسی آخه!!! چرا انقد دوست داشتنی هستی تو!؟!؟ 1.5 ثانیه با همیلتون!!!
  چه استعدادی داره این بشر تو 40 سالگی اینه!!!
  حیف…

دیدگاه خود را بیان کنید