فرمول یک ایران – پس از آنکه مکس ورشتپن اتهاماتی را در مورد غیرقانونی بودن موتور فراری به این تیم وارد کرد جنجال زیادی به وجود آمد که متیا بینوتو مدیر تیم فرمول یک فراری، چارلز لکلرک و سباستین فتل رانندگان این تیم نیز هر کدام به این مسئله به نوع خاص خودشان پاسخ دادند.

چارلز لکلرک این صحبتهای ورشتپن را یک جوک خواند و بینوتو نیز آنها را ناامید کننده و شرم آور، اما حال سباستین فتل نیز در مصاحبه ای به این صحبت ها واکنش نشان داد و بیان کرد:

طی این 5 سال(دوران هایبرید) مرسدس قدرتمندترین موتور را داشت. حال که چند ماه است که به نظر می رسد ما از آنها پیشی گرفته ایم، امیدواریم که برای 5 سال دیگر نیز به همین شکل ادامه یابد و اهمیتی نمی دهیم که دیگران چه فکری می کنند و یا چه می گویند. هرکسی آزاد است که هرچه که می خواهد بگوید، اگر این مسئله ای است که ورشتپن فکر می کند، خب چیزی است که فکر می کند ولی مطمئنا ما طور دیگری فکر می کنیم.

آیا ما قدرتمندترین موتور را داریم؟ از اعداد و ارقام موتور سازندگان دیگر اطلاعی ندارم.(اما اگر ما قدرتمندترین باشیم) این دستاورد بزرگی توسط تیم ماست، دپارتمان موتور ما بسیار کار بزرگی کرده است. هیچ کسی در تیم این(صحبت های ورشتپن) را به خودش نگرفته است. صحبت های ورشتپن بچگانه و غیرحرفه ای بود ولی متوجهم که شما دوست دارید که من به او پاسخ دهم. ولی من علاقه ای به این کار ندارم جز اینکه برای تیم ما بهترین راه برای جواب دادن به اینگونه سوالات این است که به حالت عادی خود برگردیم.

ما از عملکرد خودمان در یکشنبه آستین خوشحال نیستیم، بعد از اتفاق روز شنبه هم هیچکسی در تیم در مورد هیچ چیزی انتقاد نکرد. در یکشنبه هم که من فکر می کنم ما با چالش های زیادی روبرو بودیم و موضوع فراتر از یکچیز خاص بود، تایرها، تنظیمات(ستاپ)، که باید روی آنها کار شود. اینکه این موضوعات را تقلب بخوانیم کار درستی نیست، اگر ورشتپن هفته بعد طور متفاوتی فکر کند باز هم ما اهمیتی نمی دهیم.

سباستین فتل - کانادا 2019

سباستین فتل

آیا می توانی کسی را در فراری نام ببری که مهم ترین شخص برای تو می باشد؟

نه به هیچوجه، من اصلا فکر نمی کنم که این سوال عادلانه باشد. این طوری نیست که ما در تیم به خودمان نگاه می کنیم. ما همه یک تیم هستیم و هر کدام نقشی را داریم و فکر نمی کنم که باید در این مورد که چه کسی مهم ترین است صحبتی شود. این مسئله در مورد همه ما صدق می کند، من خودم هم نیز بخشی از این داستان هستم.

من به وظایف خودم آگاه هستم و در خودرو می نشینم. اما من عضوی از تیم هستم به مانند همه مکانیک ها، تمامی افرادی که در پشت صحنه کار می کنند، همه مهندسان و هر کسی که در کارخانه کار می کند. فرمول یک تبدیل به یک رقابت تیمی بزرگ شده است و اگر کمک تیم و افراد داخل و پشت صحنه تیم نباشد، اوضاع خوب پیش نمی رود.

10 دیدگاه

 1. Scuderia Ferrari

  12

  0

  بچگانه و غیرحرفه ای رو خوب اومده
  دقیقا همینه
  خیلی مونده تا یکی مثل مکس به درک و فهم امسال سباستین و لوییس برسه و حرفه ای به این مسابقات نگاه کنه

  • Reza.MC

   1

   0

   دقیقا خیلی مونده. شاید هم هیچوقت به دون درک نرسه. فرصت مکس برای بزرگ شدن داره تموم میشه. غیر حرفه ای حرف زدن اون هم در چندمین سال حضورش در فرمول یک جای هیچگونه دفاعی رو باز نمیگذاره. در حالی که امثال سب، لوییس، فرناندو و خیلی های دیگه نه تنها همون سالهای اول حضورشون قهرمان شدند بلکه خیلی سریع به پختگی لازم رسیدند.

 2. harlidkns

  9

  1

  جالبه نیم فصل همین موتور بود حالا یکم ضعیف تر اما همه سکوت کرده بودند چرا؟ چون فراری خطری نداشت براشون.
  حالا که تیم تونسته کمی مسئله دانفورس رو حل کنه , همه تیم ها به تقلب ربطش میدن. مسابقه برزیل همه چیز را نشان خواهد داد به کسانی که حتی نابینا هستند.
  بهترین جواب رو داد سب

 3. محمدرضا

  13

  0

  خدایی صحبتاش چقد باپرستیژه. جواب دیگران رو میده بدون اینکه توهینی کرده باشه . هیچوقت خودش رو بالاتر از یه مکانیکم نمیدونه. مرسی فتل دوس داشتنی

 4. E46-M3

  10

  0

  چقدر این فتل با متانت و پخته حرف میزنه،تو این چند سال یه بار مصاحبه غیر حرفه ای و احساساتی ازش ندیدم،ایشالا سالیان سال تو فراری بمونه و به حقش برسه و چند تا قهرمانی بیاره

دیدگاه خود را بیان کنید