فرمول یک ایرانوالتری بوتاس راننده تیم فرمول یک مرسدس بیان کرده است که پس از سوالات متعددی که از طرف خبرنگاران مواجه شد مبنی بر اینکه آیا باید از روش های ذهنی و روانی نیکو روزبرگ برای شکست دادن لوییس همیلتون استفاده کند عصبانی شد و گفت من روزبرگ نیستم.

نیکو روزبرگ راننده پیشین فرمول یک که توانست در فصل 2016 لوییس همیلتون را در مسیر قهرمانی شکست دهد و به مقام قهرمانی جهان برسد هر از چندگاهی روزنامه نگاران و خبرنگاران از او برای والتری بوتاس به عنوان یک الگو یاد می کنند که بوتاس نیاز دارد به روش وی عمل کند تا بتواند همیلتون را شکست دهد، اما بوتاس نظر دیگری را دارد:

صادقانه بگویم من دیگر حوصله ام از این سوال سر رفته است. هر راننده ای خاص است و من، من هستم نه نیکو.

نیکو روزبرگ و والتری بوتاس

نیکو روزبرگ و والتری بوتاس

او در ادامه به پاسخ به سوالی که آیا نیاز دارد به اندازه روزبرگ عملکرد تهاجمی در پیست و همینطور روانی داشته باشد بیان کرد:

مطمئنا من به دنبال روش هایی متفاوت برای رسیدن به اهدافم می باشم. رقابت قهرمانی جهان پیش نیازش این است که باید همتیمی خودم را شکست دهم ولی همینطور باید رانندگان دیگر را نیز شکست دهم.

من همیشه تلاش کرده ام که تمام صحبت هایم را در پیست بزنم و تمام توان و انرژی خودم را مبنی بر عملکرد خودم کنم، اینگونه می توانم به بهترین شکل ممکن عمل کنم. اگر انرژی خودم را در جایی دیگری هدر دهم ممکن است تمرکز ذهنم از رانندگی و چیزی که مهم است خارج شود.

اگر من در سطحی که بخواهم عمل کنم، عمل کنم خود به خود سمت دیگر گاراژ(اشاره به گاراژ همیلتون) عصبانی می شوند. من در مورد اینکه در قسمت دیگر گاراژ باشید اطلاع دارم و می دانم که (این عصبانیت) می تواند منجر به اشتباه شود. من برای سال بعد نقشه ای در ذهنم دارم ولی نیازی نمی بینم که با شما به اشتراک بگذارم. سال بعد خواهیم دید که چه می شود.

13 دیدگاه

  • محمدرضا

   2

   0

   تاصدسال دیگم لوییسو شکست نمیده. چون باورنداره که قهرمان جهان بشه.
   بوتاس بهترین راننده میانه جدولیه . فقط همین
   هرچندکه الان به گرد پایه ساینزهم نمیرسه

 1. س‍‌ ھ‌‍ ‍ے🇫🇮 #VB77

  9

  1

  غیر از موفقیت و قهرمانی ازت انتظار نداریم.

  یکی از برترین ماشین‌ها رو داره
  برترین استراتژیست‌ها رو داره
  بزرگ‌ترین موانع هم در داخل همون تیم داره!
  مابقی تیم‌ها و راننده‌ها هم که با همین انگیزه، رقیبش هستند.

  سال ۲۰۲۰ بنظر من آخرین سالی هست که بوتاس فرصت داره بهترینِ خودش باشه و قهرمانی رو به طرفدارهاش تقدیم کنه. با آرزوی موفقیت برای این راننده‌ی حرفه‌ای و دوست‌داشتنی⁦✌️⁩

 2. Mohammad.gh

  5

  0

  اگه مثه اون بودی حداقل 3برابر تو این 3 سال برد داشتی
  هرچند که به شخصه رزبرگ رو جز بهترین های این نسل نمیدونم، خوب بود اما نه در حد امثال فرناندو و سب و لوییس و دنی ریک
  امیدوارم حداقل سال آینده بوتاس بتونه سورپرایزمون کنه و قهرمان شه!! چه شود…

 3. میلاد

  5

  1

  در نیم فصل اول مشکل بوتاس نبود ثبات در طول مسابقه بود که وقتی نمی تونست شروع خوبی داشته باشه کلا قید مسابقه‌ی تهاجمی رو میزد که این موضوع توی نیم فصل دوم کمی بهتر شد. به نظرم تا زمانی که روی این موضوع که نقطه‌ی قوت همیلتون هستش و نصف بردهاش با ناامید نشدن و ثبات فوق‌العاده در طول مسابقه به دست اومده، کار نکنه به شانس قهرمانی نزدیک هم نمی شه.

 4. ....kh:n....

  7

  1

  اینکه شاید بوتاس ۲۰۲۰ قهرمان شه خیال خامی بیش نیست.
  تمام حمایتها وتوجهات تیم به سمت همیلتونه
  همیلتون هم به بهترین شکل جواب این حمایتها رو داده خداییش.

 5. THE MINDBLOWER

  1

  0

  هیچوقت نیکو رو قد سب یا مابکل با بقیه دوس نداشتم ولی نمیتونم اینو تمان کنم که واسه پا پس نکشیدنش جلوی لوییس به اندازه همونا بهش احترام میزارم.

دیدگاه خود را بیان کنید