فرمول یک ایرانسباستین فتل تاکید کرده است که از کارهای انجام شده برای باز گرداندن روحیه رابرت کوبیتسا مطمئن نیست.

راننده لهستانی فرمول یک که در سال 2011 در مسابقات رالی دچار سانحه شد معتقد است که او انتخاب مناسبی برای تیم ویلیامز در فصل آیند است.

اخیرا او تست هایی را انجام داده که آخرین آن در ابوظبی بود که عملکرد خوبی هم از خودش نشان داد. با این حال فتل تلاش رقیب سالهای نچندان دور خود را نادیده می‌گیرد. به گفته خودش کوبیتسا نمی‌خواهد فقط خبرخوش روزنامه ها باشد.

رابرت کوبیکا

رابرت کوبیتسا

فتل در این باره گفت:

اتفاقی که برایش در گذشته افتاد بسیار وحشتناک بود. او میتواند در آینده قهرمان شود، اما اصلا درک نمیکنم به چه علت اصرار دارد همین حالا به رقابت برگردد و چرا پیش از این فکر بازگشت به مسابقات را نداشت. از نظر او این یک ماجرای خوب است در حالی که برای رانندگان جوانی که قصد ورود به این مسابقات را دارند خبر چندان خوشایندی نیست.

 

رابرت کوبیتسا - روز دوم تست های مجارستان

رابرت کوبیتسا – روز دوم تست های مجارستان

نیکو هالکنبرگ راننده تیم رنو معتقد است که کوبیتسا با بازگشت خود به فرمول یک اتفاقی بزرگ را رقم خواهد زد.

هالکنبرگ ادامه داد:

در تست ها شما شاهد سرعت بالای او هستید اما این را نمی‌توانید با مسابقه دادن در موناکو یا سنگاپور مقایسه کنید. امیدوارم که او بتواند در بالاترین سطح مسابقه بدهد اما این را به شرطی خواهیم دید که او در سال آینده پشت فرمان قرار بگیرد، من بازگشت او را پنجاه پنجاه در نظر میگیرم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. TRANS AM

  5

  0

  هر چند کوبیتسا راننده خوبیه و پتانسیل قهرمانی (بعنوان اولین راننده از شرق اروپا) را در روزهای اوجش در فرمول یک داشت. ولی در حال حاضر سن وسال تقریبا بالا. ( فک کنم ۳۳ سالشه الان) و حضور رانندگان جوان در فرمول یک ی مقدار کارشو سخت میکنه . به نظرم بهترین کام بک در سه دهه اخیر متعلق به نیکی لائودا بوده که تونست با مک‌لارن تو فصل ۱۹۸۴ در سن ۳۵ سالگی قهرمان جهان بشه . حالا باید کوبیتسا نشون بده که بقول معروف (چند مرده حلاجه)

 2. ...m6...

  8

  0

  فتل راست میگه بهتر بجای کوبیتسا ورلاین که جوون تره و استعداد خوبی داره بیاد تو ویلیامز حالا سالهای دیگه میتونه بیاد ولی الان ورلاین تو هواست خدا کنه اینو تو ویلیامز بیارن حداقل مثل کویات نشه?

 3. شاهین

  4

  0

  خدایی اگه ایشون بیاد پس پاسکال ورلاین جوان و با استعداد چی میشه؟ متاسفانه میشه دید که پول توی فرمول 1 حرف اول رو به جای استعداد میزنه. نمیخوام بگم کوبیتسا استعداد نداره ولی میبینیم که یکی مثل رزبرگ کلی پول روی کوبیتسا سرمایه گزاری میکنه که به فرمول 1 برگرده یا استرول یه یه نحو دیگه یا اریکسون که این فصل هیچ امتیازی نگرفت تو سائوبر بمونه ولی ورلاین بلاتکلیف بشینه تا ببینه جایی بهش صندلی میدن یا نه.

 4. Red revolution

  1

  0

  همیشه جوان تر ها شایسته نیستند.
  مهندس فرهاد کاشانی که یکی از نخبگان ایرانی شاغل در کالیفرنیا،ست می گفت برای ده ها پست کاری در شرکت تسلا تقاضا یا مصاحبه دادم و در همه اونها با وجود رزومه قوی رد شدم! چرا که پا به سن گذاشته بودم.
  و نتیجه چنین سیاستی در تسلا ناتوانی این شرکت در عرضه مدل 3 به علت داشتن لشکری از پرسنل کم ،یا بی تجربه بود.

دیدگاه خود را بیان کنید