مجله خودرو ایران – از زمانی که R35 وجود دارد، نیسان هر ساله تلاش می کند آن را بهبود ببخشد؛ گاهی در سرعت و گاهی در خصوصیات GT خودرو. نسخه آخر گودزیلا ۲۰ اسب بخار بیشتر دارد، البته با یک رانندگی نرمتر، گیربکس اصلاح شده و کابینی اصلاح شده و زیباتر. پس GTR 2017 بیشتر به یک خودروی گرندتورر نزدیک شده. همچنین خطوط ماهرانه ای روی آن رسم شده تا بیشتر به یک هیولا شباهت یابد.

کابین نیسان GTR نیسمو

نه، اشتباه نکنید. نیسان خودروهایی مناسب تردد در خیابان می سازد. پس این یک نیسان نیست، یک نیسمو است. به وسیله کارگاهی ساخته شده که از سال ۱۹۸۴ برای تبدیل GTR به یک خودروی مسابقه ای بنیان گذاری شد. نیسمو این توانایی را دارد که از نیسان GTR یک خودروی لمانز بسازد، اما حالا خودرویی مسابقه ای ساخته که در خیابانها تردد کند.

نیسان GTR برای این کمپانی ژاپنی بسیار حیاتی به نظر می رسد. این را می توان از تلاش هر ساله نیسان برای بهبود سوپراسپرتش فهمید. پس این بار نوبت نیسان GTR سال ۲۰۱۷ بود که بدست نیسمو اصلاح شود تا علاوه بر مدرن و تازه بودن، سریعتر باشد.

اگر هنوز هم عملکرد بهتری برای نیسان GTR می خواهید و دستپخت نیسمو را نمی پسندید، شاید پکیج Track Edition برایتان مناسب باشد. اما نیسمو با قطعات بیشتر برای آیرودینامیک بهتر و قدرت بیشتر، برای پیست آماده تر به نظر می رسد. البته نکات دیگری نیز وجود دارد. قیمت پایه GTR نزدیک به ۸۰٫۰۰۰ پوند و با پکیج Track Edition که فاصله زیادی با نیسمو ندارد حدود ۹۲٫۰۰۰ پوند آب می خورد. اما برای نیسان GTR نیسمو ۱۴۸٫۸۲۰ پوند باید بپردازید. نیسموی جدید حدود ۵۷٫۰۰۰ پوند گرانتر از Track Edition است و حتی از نیسموی قبلی هم ۲۵٫۰۰۰ پوند گرانتر تمام می شود.

البته که نیسان GTR نیسمو مدرنتر شده، اما در مورد یک خودروی مسابقه ای، عملکرد فنی مهمتر از تکنولوژی است. GTR نیسمو هنوز همان موتور ۳٫۸ لیتری V6 با توربوشارژر را دارد که برخلاف GTR معمولی، هیچ تغییری در خروجی قدرت نمی بیند؛ یعنی همان ۵۹۲ اسب بخار.

موتور نیسان GTR نیسمو

سیستم تعلیق همان هایی است که در پکیج Track Edition یافت می شود، اما نیسمو دو درصد در تست اسلالوم ما سریعتر بود. استفاده از فیبر کربن بیشتر یکی از برتری های نیسمو است. در GTR نیسمو درپوش موتور و سپر عقب تماماً از فیبر کربن ساخته شده اند. همچنین استفاده ار آلکانترا در کابین هم در کاهش وزن تأثیر گذاشته است.

صندلیهای نیسان GTR نیسمو

اما این همان نیسان GTR نیسمو نیست که در پیست نوربرگرینگ رکورد ۷ دقیقه و ۸ ثانیه را بر جای گذاشت! برای اینکار باید حتما پکیج  N-Attackرا سفارش دهید. این پکیج اسپویلر عقب را بزرگتر و ستونهای نگهدارنده را بلندتر می کند؛ اسپویلرهای جلو که از فولاد ساخته شده اند را با فیبر کربن می سازد. با تغییرات این پکیج به داون فورس بیشتری می رسید و حالا نهایت نیسان GTR را خواهید داشت.

نیسان GTR نیسمو

نیسان GTR نیسمو با تمام تمهیدات فیبر کربنی تنها ۲۷ کیلوگرم سبکتر از GTR عادی است و این وزن بالا همیشه مشکل گودزیلا بوده است. با وجود داون فورس بالا، تغییر جهت درست در GTR به سختی انجام می شود و کنترل آن آسان نیست؛ حتی با وجود فرمان حساس و سیستم تعلیق خوب. سیستم تعلیق و فرمان، از نقاط قوت نیسمو نسبت به GTR معمولی هستند که حس یک خودروی موتوراسپرت را منتقل می کنند.

این خودرو را به سیلوراستون بردیم تا در هوای مرطوب آن را آزمایش کرده و تفاوت را بسنجیم. اما در هوای بارانی، گودزیلا در تمام نسخه ها خلع سلاح می شود. چسبندگی اصلاً خوب نیست و خودرو خیلی راحت سر می خورد. حمله به پیچها را با واهمه شدیدی انجام می دهم و خروج که بدترین قسمت است؛ چون در اثر دخالت گشتاور، چرخهای عقب به راحتی منحرف می شوند. بالاخره در کابین سوییچی پیدا کردم تا گشتاور را کنترل کند که در آن حالت هم با کاهش قدرت از ثبت زمانهای مسابقه ای منع می شدم.

حس می کنم در باران در این خودرو یک چیز خوب هم پیدا نمی کنم. حتی ترمزهای به اصطلاح کربن سرامیکی هم نمی توانند مانع از سر خوردن شوند و oversteer و understeer مثل آب خوردن در آن رخ می دهد.

نیسان GTR نیسمو

اگر نیسان GTR نیسمو را می خواهید تنها دو راه پیش رو دارید. راه اول اینکه تمام تلاش خود را برای نگه داشتنش در مسیر صرف کنید که شاید برای برخی لذت بخش باشد، اما برای من به هیچ وجه. راه دوم اینکه تنها مستقیم بروید! البته راه سومی نیز هست، اینکه یک خودرو با شعور بیشتر بخرید که بالانس بین سرعت و هندلینگ را برقرار کند.

در نیسان GTR حالا در هر نسخه ای که باشید تنها می توانید از سرعت آن در خط مستقیم لذت ببرید. چون اضافه وزن ۲۰۰ کیلویی، توربو لگ اجتناب ناپذیر و صدای اگزوز عجیب و مزخرفش شما را آزار خواهد داد.

نیسان GTR نیسمو

آیا نیسمو واقعاً ۱۴۸٫۸۲۰ پوند می ارزد؟ یا باید به سراغ رقبای آن مانند مکلارن ۵۷۰S و آئودی R8 V10 plus رفت؟ اما صبر کنید، هیچ کدام اینها رقیب مستقیم نیسان GTR نیسمو نیستند؛ رقیب اصلی پورشه ۹۱۱ GT3 RS است آن هم با قیمت کمتر! می توان گودزیلا را با دیدی خاص و وسواسی انتخاب کرد، اما قیمت آن چیزی است که نمی توان با آن کنار آمد. قیمت GTR نیسمو، قاتل لیاقت انکارناپذیر آن است.

با تمام مشکلاتش، گودزیلا یک خودروی بسیار سریع چه در درگ و چه در پیست است. حداکثر سرعت ۳۱۸ کیلومتر بر ساعت در هر خودرویی یافت نمی شود. گودزیلا سوپراسپرتی است که همه کاری برای شما انجام می دهد و اگر می توانید با قیمتش کنار بیایید، امتحانش کنید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید