موتوجی پی ایران – موتوجی پی قدیمی ترین مسابقات قهرمانی جهان در ورزش‌های موتوری محسوب می‌شود. رقابت سالانه آن از سال 1949 در حال برگزاری است.

از اوایل 1900، رقابت های جایزه بزرگ موتوری در کشورهای مختلف برگزار می شد و در سال 1938، فدراسیون جهانی باشگاه های موتورسواری که بعدها جای خود را به فدراسیون جهانی موتورسواری داد، برگزاری رقابت های قهرمانی اروپا را اعلام کرد. با این همه شروع جنگ جهانی دوم در برگزاری رقابت ها اختلال ایجاد کرد و پس از پایان جنگ مدتی زمان برد تا فراهم شدن سوخت به صورت سراسری امکان برگزاری رقابت ها را دهد.

عصر مدرن موتوجی پی از سال 2002 شکل گرفت جایی که با تغییرات قوانین فنی، حال موتورهای چهار زمانه 990 سی سی می توانستند در کنار موتور های 500 سی سی دو زمانه مسابقه دهند و به همین دلیل حرفه ای ترین مسابقه موتورسواری دنیا از 500 سی سی به موتوجی پی تغییر نام داد.

ولنتینو روسی نیز تبدیل به تنها موتورسواری شد که موفق به کسب قهرمانی در عصر قدیم و جدید موتوجی پی شده است.

در فصل 2007 نیز قوانین باز هم دچار تغییرات شد که از جمله آن می توان به کاهش حجم موتورها از 990 به 800 سی سی و کاهش تعداد لاستیک های مورد استفاده موتورسواران در گرندپری ها اشاره کرد. جنگ تایرها در موتوجی پی همچنان ادامه داشت تا در 2009 بالاخره مسئولان این ورزش اعلام کردند که بریجستون تنها تامین کننده ی لاستیک موتوجی پی خواهد بود.

در 2012 بود که بالاخره شاهد موتورهای 1000 سی سی در مسابقات بودیم. در فصل 2016 موتوجی پی نیز لاستیک های میشلن جایگزین بریجستون در این ورزش شد.