فرمول یک ایرانلندو نوریس راننده بریتانیایی تیم مکلارن بار دیگر درحالیکه در موقعیت خوبی برای کسب امتیاز قرار داشت ماشینش خراب شد و از مسابقه خارج گردید. این اتفاق ناامیدی و اندوه بسیاری برای او به ارمغان آورد.

راننده ۱۹ ساله در اولین تجربه فرمول یکی خود در اسپا در رده پنجم بود تا اینکه در دور پایانی به طور ناگهانی ماشینش خاموش شد و به یازدهم سقوط کرد. همچنین او در مسابقات فرانسه و آلمان هم مشکل دوام موتور داشت. این خرابی می تواند تبعاتی برای او داشته باشد چراکه در آخر هفته ای که مکلارن خیلی سریع نبود توانسته بود آنرا به رده پنجم برساند و امتیازات طلایی را کسب کند.

مشکلات دوام درحال محک زدن صبر و تحمل وی هستند اما خود او معتقد است که افرادی هستند که فعلا اوضاع بدتر از او دارند. نوریس گفت:

موتور از کار افتاد. به همین سادگی. تقصیر تیم نبود اما آزار دهنده است. امسال چندین بار رخ داده خصوصا این بار که در رده پنجم بودم درحالیکه یازدهم شروع کردم و در کل آخر هفته خوبی نداشتیم و سرعتمان مناسب نبود اما کسانی هستند که شرایط بدتری دارند و نباید خیلی ناامید شوم.

نوریس شش رده در استارت مسابقه کسب کرد که البته به لطف برخورد کیمی رایکونن و مکس ورشتپن نیز بود اما خود نوریس منکر آن است و اعلام کرد در تعطیلات تابستانی بسیار روی آن کارکرده چراکه آنرا نقطه ضعف خود می داند. او گفت:

در امسال در دورهایی ابتدایی اصلا خوب نبودم. این یکی از چیزهایی بود که در تعطیلات تابستانی روی آن کار کردم، به خصوص موقعیتم در پیچ ۱ و ۲.

در پیچ یک، ۶ خودرو را پشت سر گذاشتم و گروژان را پشت سرم نگه داشتم و هر وقت اراده کردم و فشار آوردم سرعت واقعا خوبی داشتم. نکات مثبت زیادی برایمان داشت ولی همچنان باید مسائلی از جمله مصرف سوخت را مدیریت کنیم.

لندو بهترین راننده روز شد اما در جدول امتیازی پشت سر آلبون قرار گرفت.

12 دیدگاه

 1. ARA$H

  14

  0

  چی شد یک دفعه ماشین لندو ؟؟
  پنجم بود اونم یک دور مونده به دور اخر ویدئویی کلیپی کسی دیده دوستان که چیکار شد ؟؟
  همون دور یکی مونده بود به دور اخر ماشین جیوویناتزی به دیواره پیست خورد ولی ماشین لندو چی شد ؟
  واقعا اگه پنجم میشد چه امتیازاته ارزشمندی بود
  ماشین ساینز هم همین مشکلو پیدا کرد وقتی رفت پیت لاستیک عوض کردن ماشین خاموش کرد بعدم کلا توی ریس خاموش شد

 2. McLaren F1

  28

  2

  خیلی حالم گرفته شد
  واقعا دیروز لندو و آلبون عالی بودن مخصوصا لندو اما به حقش نرسید و دور آخر رفت کنار
  خدایی ماشین تو دور آخر خراب بشه خیلی زور داره مخصوصا بهترین نتیجه ی فصلت باشه
  امیدوارم آینده ی روشنی داشته باشه
  لندو و لکلرک راننده های خیلی با اخلاق و متواضعین

 3. Amir5

  10

  17

  اسپا به ما درس داد وباید شش تا راننده رو برتر بدونیم: ۱_فتل ۲_لندو۳_لکلرک ۴_گروژان ۵_کویات ۶_ آلبون واستاد پیر و سلطان آنتونی که بعد از تعریف تصادف کرد😂

 4. amirali

  7

  10

  باز یه مسابقه عملکرد فراری خوب شد طرفدارای وتل زدن بیرون برای کری خونی.دوست عزیز ما همیشه به وتل احترام گذاشتیم و گفتیم راننده خوبیه حالا چرا شما سعی نمیکنید یک ذره به سمت مقابل احترام بذارید؟؟؟؟؟؟

دیدگاه خود را بیان کنید