فرمول یک ایران – گروه اداره کننده فرمول یک اعلام کرد که در نیمه دوم فصل ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد افزایش نسبتا کمی در درآمدها خواهیم بود.

درآمد فرمول یک حد فاصل ماه های آپریل تا ژوئن از ۵۸۵ میلیون دلار به ۶۲۰ میلیون دلار رسید و همچنین در ادامه این روند درآمد عملیاتی آنها در ادامه نیم فصل دوم از ۱۴ به ۲۶ میلیون دلار خواهد رسید. این افزایش درآمد به طور غافلگیر کننده ای از گرندپری بحرین شروع شد. این پیست یکی از پرهزینه ترین میزبان ها بوده و همچنین درآمد قابل قبولی کسب کرده است. ده تیم حاضر نیز از افزایش درآمد ها احساس رضایت دارند چراکه دریافتی آنها از ۳۰۷ به ۳۳۵ میلیون دلار رسیده است و نسبت به فصل ۲۰۱۸ رشد را نشان می دهد.

لیبرتی مدیا در پاسخ به سقوط ناگهانی درآمدها گفت:

گسترش مسابقات باعث کاهش درآمد ها شد چراکه مسابقات خاص و ترتیب برگزاری آنها در نیم فصل دوم فصل ۲۰۱۹ با ۲۰۱۸ تفاوت داشت و به تبع هزینه های متفاوتی را متحمل می کرد که تاحدودی با افزایش نرخ دریافتی در قرارداد های اساسی جبران می شود.

درآمد دریافتی از پخش مسابقات به دلیل افزایش نرخ، افزایش یافت. به دلیل قراردادی که با اسپانسر جدید خود در نیمه دوم فصل ۲۰۱۸ بستیم، اکنون درآمد حاصل از تبلیغات و اسپانسر افزایش یافته است.

در بقیه حوزه ها کاهش درآمدها را خواهیم داشت چراکه بهم خوردن ترتیب مسابقات باعث کاهش تولیدات تلویزیونی می شود.

چیس کری-گرگ مافی

چیس کری و گرگ مافی – لیبرتی مدیا

چِیس کَری مدیر فرمول یک اعلام کرد که در پایان سال ۲۰۱۹ به تمام اهداف مالی خواهند رسید. او گفت :

فرمول یک با دستی پر و مسابقات فراموش نشدنی به تعطیلات تابستانی رفته است. ما از افزایش توان رقابتی فراری و ردبول و بازگشت هوندا به عنوان انجینی با توان پیروزی در مسابقات خوشحالیم.

هیجان زده ایم اعلام کنیم که فصل دوم سری شبکه نت فلیکس درباره فرمول یک با عنوان رانندگی برای بقا در سال ۲۰۲۰ روی آنتن خواهد رفت و شامل هر ده تیم خواهد شد. سال ۲۰۱۹ شاهد افزایش درآمد و سودآوری هستیم و به سمت اهداف خود در پایان فصل ۲۰۱۹ حرکت می کنیم.

17 دیدگاه

  • Amin

   13

   1

   دوست عزیز هزینه تیم ها خیلی بالاس و برای جبران این هزینه ها باید اعمال تجاری رو هم وارد فرمول یک کنن ک تا حدودی بتونه کمک کنه

   • E46-M3

    9

    0

    درسته که فرمول یک و در کل موتور اسپرت ورزش پر هزینه ای هست ولی نباید پول باعث بشه ماهیت اصلی یک ورزش از بین بره

   • iman88

    14

    1

    هیچ رشته ورزشی نیست که افزایشه درامدش باعث کاهشه کیفیتش بشه.ممکنه دوره هایه رکودی بوجود بیاد که معمولا بخاطر ترمیم، ارتقا یا تغییراته اساسی در ساختاره اون رشته ها یا تیمهایه حاضر در اون رشته هاست.اما معمولا با عبور از این دوره ها میشه شاهده اوجه شکوفایی و پویایی در این رشته ها بود.با این وجود حتی اگر خلاف این موضوع هم اتفاق بیوفته نمیشه کسی رو سرزنش کرد چون دلیله وجود و ادامه حیاته ورزشه حرفه ای پوله نه خوده اون ورزش.کافیه پولو از ورزشه حرفه ای مثل موتو اسپورت حذف کنی تا ببینی چی ازش باقی میمونه!هر چی هست مطمئنا از کارتینگ فراتر نمیره.صاحبانه ف1 و کمپانیهایه بزرگ هم مثل فراری ،مرسدس ،رنو، ردبول و …به خاطر دلخوشیه من و شما میلیونها دلار تو ف1 سرمایه گذاری نمیکنن.درمجموع هر چقدر این واقعیته زمختی باشه باید پذیرفتش که ورزشه حرفه ای ابزاریه برایه تجارت.
    مثلا ابرامویچ و یا مالکه قطری پاریسن ژرمن و منچستر سیتی به خاطر عشقه به فوتبال نیومدن میلیونها دلار تویه این تیمها سرمایه گذاری کنن.اما پولی که داره تو این تیمها خرج میشه باعث شده سه تا تیمه قدرتمند به فوتباله اروپا اضافه بشن.پوله این افراد به رشده فوتباله اروپا کمک کرده و این وسط هم همه سود کردن ،اسپانسرهایه بزرگتری رو گرفتن،استعدادهایه بیشتری رو کشف یا تربیت کردن ،سطحه فوتباله اروپا بالاتر رفته و در نهایت طرفدارا هم لذته بیشتری میبرن.خلاصه باید کلامون هم بالا بندازیم که این سرمایه دارها دارن پولاشون رو جایی خرج میکنن که ما میتونیم از نتیجه اش لذت ببریم

   • THE MINDBLOWER

    6

    0

    ایمان جان مرسی بابت کامنتت.

  • ARA$H

   4

   3

   چجوری درامد فرمول یک بیشتر شده ؟
   فکر کنم زیر سره همین هلندی ها هست هر مسابقه میان مکس اخرم بشه بازم این هلندی ها تو نظرسنجی اولش میکنن فکر کنم همین هلندی ها باشن وگرنه یا المانی ها که از قهرمانی مرسدس اگه راضی هستن وگرنه ایتالیایی ها که هیچی دیگه نمیدونم چجوری با وجود رقابت کمتر و هیجان کمتر ، یک تیمه برتر درامدشون بیشتر شده

  • Silver Arrows

   6

   0

   خب اقتصاد گردش سرمایه‌ست. نفر اول رو اگر لیبرتی مدیا در نظر بگیریم اون هم داره از تماشاگرها و اسپانسرها و همین کشورهایی که مسابقات در اونها برگزار میشه سرمایه‌اش تامین میشه.

 1. Farid_Lambo

  6

  1

  ای بابا حوصلمون سر رفت 😔
  اخبار هم هیچی نداره. درآمد لیبرتی بیشتر شده که چی؟ مهمه اینه رقابت باید باشه که زدن اونم ترکوندن

   • Farid_Lambo

    8

    1

    خیلی جاها رو گشتم نمیتونم آرشیو 2012 رو پیدا کنم. نمیدونم چرا آدمینا راهنمایی نمیکنن.اونموقع آماتور بودم هیچی نمیدونستم

 2. Riva

  2

  4

  جالبه که تو شرایطی که طرفدارها و بیننده ها رو به کاهش هستن حرف از افزایش درآمد زده میشه
  لایبرتی مدیا تنها کاری که کرده اینه که تعداد شعب و قرفه فرمول یک رو زیاد کرده تا فروشش بره بالاتر
  آینده نشون میده این چند تا دکه چقدر فروش دارن

دیدگاه خود را بیان کنید