فرمول یک ایرانوالتری بوتاس اصرار دارد که اشتباهش در گرندپری آلمان که منجر به کناره گیری او از مسابقه شد هیچ تاثیری در آینده او در تیم مرسدس نخواهد داشت.

راننده فنلاندی تیم مرسدس می توانست با کسب یک سکوی ارزشمند در مسابقه فرمول یک آلمان فاصله امتیازی خودش را با همتیمی اش کم کند اما این شانس بزرگ را از دست داد و با دیوار برخورد کرد و نتوانست هیچ امتیازی را کسب کند.

متاسفانه این اشتباهی بود که در زمان اشتباه رخ داد اما من هم داشتم شدیدا فشار میاوردم تا تیم این تلاش مرا ببیند. من فکر نمی کنم که یک اشتباه یا یک مسابقه بد چیزی را تغییر دهد.

من نباید راجب این مسئله فکر کنم و باید سعی کنم که بهترین عملکرد خودم را نمایش دهم. من می دانم که می توانم خوب باشم، تلاش می کنم که در این آخر هفته همین کار را کنم. مسائل زیادی هست که به تیم وابسته هست که باید ببینیم چه میشود ولی فعلا هیچ استرس و فشاری نیست. باید تخت گاز باشم.

لوئیس همیلتون - آلمان 2019

لوئیس همیلتون – آلمان 2019

والتری بوتاس می گوید که هیچ اطلاعی نداشته است که لوییس همیلتون در همان پیچ چند دور قبل اسپین شده است و کنترل خودرویش را از دست داده است:

تیم به من اطلاعی را در این مورد نداد. متغیرهایی زیادی در آن لحظه وجود داشت که تیم باید آن ها را مدیریت می کرد، اینکه چه اطلاعاتی را به من بدهند هم نیز یکی از این متغیرهاست. چون در آن شرایط خیلی مهم است که از لحاظ روحی در شرایط پایداری قرار داشته باشیم و اشتباه کردن در آن شرایط خیلی راحت است.

مطمئنا تیم قصد داشت تا فشاری را روی راننده قرار ندهد. اما الان که به عقب نگاه می کنم می گویم که اگر تیم به من در این مورد اطلاعی را می داد می توانست خوب باشد.

26 دیدگاه

 1. Hasan Mohebbi

  19

  14

  ولتری اینا که چیزی نیست توهمه ولتری، توهم. اگه یادشون رفته بهت بگن چون اینقدر درگیری تو پیست و پیت لین زیاد بود یادشون رفت بهت بگن.
  #ولتری_توهم_توطئه_نداشته_باش

 2. NavasaN

  25

  10

  والتری بره از مرسدس پر کردن جاش راحت نیست.نیم باید بیشتر هواشو داشته باشه.طرف اگه میدونست همیلتون به فنا رفته آنقدر فشار نمی آورد.

 3. Hasan Mohebbi

  49

  15

  یه مقایسه هم بکنیم بد نیست:
  یه راننده بود که تو ماشین بهش میگن مادرت به رحمت خدا رفته، اگه میخوای مسابقه ندی از نظر ما مشکل نداره و این اختیار رو تو داری. اون راننده یه بغضی میکنه یه اشکی میریزه و میگه یه بازوبند مشکی بهم بدین و میره برنده مسابقه میشه یا رو سکو میره دقیق یادم نیست. الآنم یه راننده داریم عملکرد ضعیفش رو به گلو دردش ربط میده یا وقتی میبینه افتاده اون وسط وسطا، میگن بیا پیت میگه میکشیم کنار، تیم میگه نه.
  این صحنه‌ها هست که جاودانه میشه و یه راننده به اسطوره تبدیل میشه. فارغ از این‌که چه تعداد برد و قهرمانی داشته باشه.
  #با_قهرمانی_اسطوره_نمیشی
  #شوماخر_اسطوره
  #رفتار_حرفه‌ای

  • بیژن

   9

   6

   تمام راننده ها حتی شوماخر هم اشتباه داشته در ضمن ما نشندیم بخواد کنار بکشه در مورد رفتار حرفه ای هم در حال حاضر نداریم مثل همیلتون . هر انسانی یه رفتار های خاصی داره
   شما ها فقط میخوایین ارزش کار همیلتون رو پایین بیارین ولی در واقع دارین خودتون رو گول میزنین در مورد گلو درد و مریضیش اینو بگم که اینقدر بوده که درخواست تعویض راننده برای تمرین سوم و تعیین خط رو داده بودن که اکون بجاش بیاد . دلتون رو از کینه خالی کنید .
   میشه هم همیلتون و فتل رو هم زمان دوست داشت چون هردو قابل احترام هستن . پس با احترام به این دونفر به خودتون احترام گذاشتین

   • Hasan Mohebbi

    6

    6

    بحث ما هم همینه. یه عده از دوستان اینجا انجمن حمایت از همیلتون و توهین به راننده‌های دیگه رو دارن. یعنی جوری از همیلتون حرف میزنند و جوری نمایشش میدن که فکر میکنی همیلتون یه موجود فراطبیعیه.
    بعد مسابقه سیلورستون چندتا از لوئیس فن‌های متعصب گفتن فتل راننده نیست باید بره، باید بازنشستشه و اصلا راننده نبوده ولی حالا هردو خوبن هردو بهترینن. دوباره بعد مجارستان شروع میشه. همین الان یه صحبت شده از این‌که مکس قراره بیاد مرسدس، شلنگ گرفتن رو مکس و طرفداراش.
    بعد ارزش کار همیلتون با حرف و کامنت من پایین نمیاد، همین که میگن باید مکس همتیمیش باشه تا معلوم بشه، یعنی ارزش کارش پایین هست.

   • Hasan Mohebbi

    5

    3

    دوست عزیز اون رو خوندم. جنگ روانی بین راننده‌ها همیشه بوده و هست.
    ولی این‌که به خاطر طرفداران فرمول یک و تماشاگران به مسابقه ادامه بدی و احترام به اون‌ها بگذاری تو اون شرایط روحی یک کار بزرگ هست تا این‌که به خاطر چند تا مسئله جزئی بخوای از مسابقات بکشی کنار و به تماشاگرانی که به خاطر تو و رقابت تو اومدن، احترام نگذاری.

 4. arash

  14

  2

  همچین هم که میگن رفتن والتری هم هنوز زمان زیاده مونده توتو ولف برچی باید والتری رو از تیم اخراج کنه ؟ لااقل اگه قهرمان نمیشه ولی میتونه جلوی رقباشو برای قهرمانی همیلتون بگیره
  واقعا من نمیدونم چجوری بعضی از دوستان مرسدس فن میگن راسل از والتری بهتره نمیدونه با چه معیاری اندازه گیری میکنن راه و روشتون به ما هم بگین حتما والتری راننده درجه دو هست با این معیار ؟! بدونید ما فقط طرفدار فراری مرسدس هستیم ولی تصمیم اصلی تیما میگیرن حتما نه یک درصد نه دو درصد نه سه درصد بلکه صد در صد والتری یک چیزی برای نمایش در مقابل رقباش داره که توتو ولف اونو تو تیم آورده درست میگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 🙁 🙁 🙁 🙁

  • just.jeep

   10

   19

   درود در جواب حرف حضرتعالی باید بگم که کسی که در جدول قهرمانی پیشتازه و اونم با اختلاف بالا و در یک سوم پایانی ریس اگه امیدی به کسب امتیاز انصراف میده تا موتورو حداقل سیو کنه.دوما اینکه اسطوره میشه یا نه مطمئنا از شماها نظر نمیخوان اون کارشو انجام میده و در تاریخ ثبت میشه.سوما مقایسه ای هم بکنیم بد نیست:سال ۲۰۱۸ همیلتون با وجود داشتن ماشین ضعیفتر تونست قهرمان بشه اما راننده ای بود که با وجود داشتن ماشین قویتر یا توی دیوار بود یا اسپین میشد یا داشت با مکس و ..بی مورد درگیر میشد که تهش فقط از دست دادن سکو و به باد دادن قهرمانی و هزینه های میلیون دلاری تیم بود.رجوع کنید به رسانه های ایتالیایی در فصل قبل تا بفهمید عملکرد فتل چجوری بود.از نظر اخلاق هم که گوش دادن به رادیوهای فتل و فحاشی کوبیدن به ماشین همیلتون در باکو و ….پس خواهشا از اسطوره حرف نزنید.همه راننده های بزرگ فرمول یک از تیمهای سطح دو شروع کردن اما همیلتون بدو ورودش با یک تیم درجه یک بود و این فقط بخاطر نبوغ ذاتی این اسطوره هستش.سال اول آلونسو شکست داد و با بد شانسی قهرمانی از دست داد.سال بعد قهرمان شد.اینقدر همیلتون کم اشتباه رانندگی میکنه که همین شماها تا یه اشتباه از همیلتون میبینین ازش کوه میسازین اما ما که هیچ خود شماها اینقدر از فتل اشتباه دیدین واستون عادی شده.همیلتون یه قهرمان و یک اسطوره و یک نابغه هستش و اینو همه اهالی فن و کارشناسان فرمول یک قبول دارن و کامنت شما چیزیو عوض نمیکنه.ببخشید طولانی شد

   • Hasan Mohebbi

    9

    5

    اول این‌که اصلا چه ربطی به وتل نداشت.
    دوم این‌که الونسو رو شکست نداد (با این‌که تیم بسیج شده بودن برای لوئیس).
    سوم هم این‌که همین‌که سال اول میاد تو تیم دامنیت مکلارن نشون میده پارتی داشه و این‌که نمیتونه قهرمان بشه خودش رو ثابت کرده. بیا قول بدم هر کس دیگه جای همیلتون هم اونجا بود همین وضعیت داشت.
    الان اگه همیلتون نبود تو مرسدس ولتری یا هرکسی که میتونست از ولتری بهتر باشه با ۷ برد صدرنشین جدول قهرمانی بود.
    قهرمانیا، بردا و رکوردا نوش جونش. در هر صورت چیزی به ما نمیرسه. فقط خواستم اونایی که هی میگن زدن رکورد مهمه یه نمونه مثال زده باشم که بدونن شوماخر به خاطر رکورداش نیست که اسطوره‌ست در کنار رکورداش خیلی چیزای دیگه هم داره که باعث شده اون اسطوره بشه.
    شرمنده دوست عزیز🙏🇮🇷

   • arash

    5

    1

    هههههههههههههههه بزار با لحنه خودت باهات صحبت من گفتم من تعیین میکنم کی بیاد یا نه ؟ لحنت اول از همه درست کن بدم لازم برو درستی کامنتو بخون بد بیا نظر بده همین همیلتون شما که داشت از مسابقه در میرفت اره فتل بازم داره با شرایط فراری میدرخشه ولی همین همیلتون شما اگه توی فراری باشه باید فرمول یک تو رویاهاش دنبال کنه نظر بلد نیستی بدی نظر نده همیلتون فلانه ولی فتل هیچی نیست برو مطالب سایتای خارجی رو بخون ببین چند میلیون نفر میخوان بیان توی فرمول یک ولی کلا بیست نفر داخل فرمول یک هستن تا همینجاشم فتل یک اسطوره هست ولی همیلتون شما حتما یک فرد افسانه هس که در هر 1 میلیارد نفر یکی پیدا میشه درسته ؟؟؟ فتل ماشینو زد به دیوار درست ولی این ارزشو برای طرفدار واقعی کم نمیکنه ولی برای یک طرفدار نما که معلوم نیست چجوری اسمشو طرفدار میگذاره فقط فقط هم بلده تخریب کنه ارزش کم میکنه یک طرفدار واقعی در هر شرایطی باید از راننده ش حمایت کنه ولی همین افراد مثل شما تا همیلتون یک گندی بزنه سریع میان کامنت میزارین نه من نبودم من اصلا همچین چیزی نگفتم طرفداری یک کلمه هست ولی باید بفهمی یک طرفدار به کی میگن کافیه دو سه تا ادم عین شما داخل فرمول یک باشن تا یکی دو تا خبر بدن کله فرمول یک و روحی و تمرکز راننده ها رو کلا نابود میکنن

 5. McLaren F1

  19

  9

  زرنگی بوتاس؟!
  بهت بگن همیلتون اسپین شده تا تو دیگه تخت گاز نری و امتیازای عقب افتادت جبران کنی؟
  بشین تا تیم همچین کارایی برات بکنه

  • just.jeep

   14

   11

   نظری در مورد عملکرد راننده های مکلارن نداری دوست عزیز.؟؟؟اصلا میدونی الان مکلارن توی جدول چندمه یا راننده هاش چندم هستن یا بهتر بگم اصلا اهمیتی داره واست که چندم هستن؟؟همیلتون تو چه کردی پسر همه با تو دشمن هستن.تا تو باشی کسی رنگ قهرمانی نمبینه

   • McLaren F1

    6

    4

    شما مطمئنی داری فرمول یک دنبال میکنی؟!

 6. MERC

  2

  19

  تو برو , راسل بیاد

  البته من الان اینو میگم ولی اگه عملکرد اون هم مثل عملکرد والتری باشه اولین کسی ام که میگم بندازینش بیرون

 7. INDECENT

  10

  0

  امیدوارم مکس تو ردبول بمونه ، ماشین بهتر برای مکس یعنی احتمال اول دوم بودن بیشتر که این یعنی احتمال درگیری و چلنج بین اون و باقیه راننده ها کمتره .

  من علاقه مندم چلنج ببینم تا صرفا پا رو گاز و خدافظ .
  از اون رو هم امیدوارم مکس فراری نره چون با این گاراژ و استراتژی های داغون که فراری داره عملا از مسیر موفقیت دورش میکننن .

  در هر صورت امیدوارم مکس تو ردبول موندگار بشه .

 8. نیما

  11

  0

  والتری جان 3 سال در مرسدس بودی و از فرصتت استفاده نکردی درسته با لوئیس هم تیمی بود و شکست دادن لوئیز سخته ولی واقعا عملکردش زیر سواله
  آره درسته چند بار قربانی لوئیس شده ولی حداکثر 10% مسابقه ها بقیش کجا بود؟
  به نظر من نه مکس بلکه اکون لیاقت یک شانس در مرسدس داره سریعه، تو زمان گیری ها واقعا خوبه تو بارونم که عالیه

 9. حسام

  5

  4

  ولتری جان بفکر خودت نیستی به فکر رابطه ی عاطفی یک زوج باش،،خب بهت بگن طرف اسپین شده میدونی شب تو خونه چه بلوایی میشه😁

دیدگاه خود را بیان کنید