فرمول یک ایران – “یک فیلم ترسناک همراه با کمدی سیاه” این تفسیر فوق العاده از گرندپری آلمان، برای دنیل کویات است که توانست با عملکردی فوق العاده و کمی شانس که چاشنی کارش شد سکوی سوم گرندپری آلمان را برای خودش کند.

وقتی که لوئیس همیلتون، چارلز لکلرک و والتری بوتاس همگی با اشتباه هایشان سکوی آلمان را فدا کردند، موقعیت بسیار خوبی ایجاد شد تا چهره جدیدی روی سکو برود.

دنیل کویات این چهره جدید بود. او توانست برای اولین بار پس از گرندپری چین 2016 به روی سکو برود و سومین سکوی دنیای حرفه ایش را کسب کند.

کویات گفت:

برگشتن به روی سکو فوق العاده است، پس از سال های زیادی که در تورو روسو بوده ام، خیلی خوب است که برای شان یک سکو آورده ام.

مسابقه دیوانه کننده بود و من بالاخره توانستم همه چیز را کنار هم بچینم و این سکو را بگیرم. واقعا خوشحالم.

مسابقه یک فیلم ترسناک بود که طنز سیاهی قاطی آن شده بود. فکر کردم که مسابقه برایم تمام شده است ولی دوباره زنده شدم. یک ترن هوایی بود، کمی شبیه کل دوران کاری خودم.

مکس ورشتپن و دنیل کویات - آلمان 2019

مکس ورشتپن و دنیل کویات – آلمان 2019

آخر هفته کویات فوق العاده بوده است، نه فقط به خاطر سکو، بلکه او پدر شده است. دنیل کویات در این باره نیز بیان کرد:

واقعا نمی توانم برای برگشتن صبر کنم، فکر میکنم امشب با مکس سوار یک پرواز خواهیم شد.

تاست، مدیر تیم تورو روسو نیز درباره مسابقه آلمان اظهار نظر کرد:

برای تیم خوشحالم، برای هوندا و همچنین کویات، هیچ اشتباهی مرتکب نشد و همیشه ما را در جریان کار قرار میداد. ما او را صدا کردیم و او از اولین کسانی بود که لاستیک خشک انداخت که حرکت درستی از جانب ما نبود.

خوشبختانه توانستیم فورا اصلاحش کنیم و دنیل کویات دوباره با اینترمدیت به مسابقه برگشت و همه چیز تا آخر که ما دوباره برایش لاستیک خشک انداختیم درست پیش رفت.

بقیه داستان مسابقه کنترل شده ای از طرف ما بود.

13 دیدگاه

 1. Mehrdad

  37

  0

  عالی بود کویات
  باعث خوشحالیه تیمی غیر از سه تیم برتر رو سکو باشه به امید برابری ماشین ها و دیدن تیم های بیشتری روی سکو

 2. mehdi vettel

  35

  1

  خیلی خوشحال شدم که دنی کویاتی که تقریبا همه فکر میکردیم دیگه تو فرمول یک نخواهد بود برگشت و سکو گرفت، بهترین 24 ساعت زندگیشو داشته قطعا با تولد دخترش و گرفتن سکو با توروروسو

  یه تبریک هم به تمام راننده هایی که مسابقه دیروز رو تموم کردن
  تقریبا تمام راننده هایی که قبلا تو این شزایط رانندگی کردن دیروز اذعان داشتن مسابقه دادن تو این شرایط وحشتناکه و تمرکز و مهارت صد در صدی میخواد

 3. میثم

  34

  2

  خیلی خوشحال شدم برای دنیل. مسابقه به این میگن. تمرکز بسیار بالا. نه اینکه تو ماشین قوی بشینی گاز بدی اول شی.دیروز اگه فتل رو سکو هم نمیرفت بازم مسابقه ای میشد که به همه می چسبید. اوج هیجان و حادثه. از وسطای مسابقه ایستاده دیدم مسابقه رو. مرسی از تیم F1. مرسی از باران!

 4. THE MINDBLOWER

  16

  0

  سید واسه نیمفصل دوتا قول داده بودی.
  یکیش مقایسه سبک رانندگی راننده ها و اون یکی مرور قهرمانی های سب.
  البته میدونم مشکل داریولی اگه کمکی از دستم بر میاد مضایقه نمیکنم.

  • سید علی حسینی

   16

   0

   هرچی که فکر می کنم داستان چهارسال قهرمانی سب نمی گنجه داخل نیم فصل، خیلی طولانی تر از این حرفهاست که بشه داخل این مدت کم صحبت کرد. برای اینکه درست و حسابی بپردازیم میریم برای آخر فصل. من کلا این روزا در حال مسافرتم و اصلا دست به سیستم شدنم خیلی کمه و این مسئله تا یه مدت زیادی ادامه پیدا میکنه، همین روزا اکانت اینستاگرامم رو هم می بندم احتمالا :))) راجب سبک رانندگی میشه حرف زد ولی نمیشه کامل دقیق بود چون متغیرها خیلی زیاد هستند امسال هم راننده های روکی زیادن، هر کدوم هم دارن یطوری میرونن و خیلی از راننده ها چه روکی چه غیر روکی، داخل پیست های شهری و غیر شهری، سرعتی غیر سرعتی و … رفتار متفاوتی رو نشون میدن. کاراکتر ماشینشون هم متفاوته، الان مثلا تعیین خط جورج راسل داخل بارسلونا یا مسابقش داخل موناکو فوق العاده بود یا مثلا مسابقه ای که دیروز الکس البون از خودش داخل یه پیست بارونی برای اولین بار داخل فرمول یک نشون داد خیلی خفن بود. به نظر یخورده زوده که بتونیم راجب همه صجبت کنیم با توجه به اینکه سطح ماشینای بین راننده ها فوق العاده متفاوته…

 5. REZA.M

  13

  0

  ادمین های عزیز لطفا اگه امکانش هست از مسابقه بعد مصاحبه سه راننده برتر رو توی یه پست قرار بدید.الان مصاحبه کویات و ورشتپن رو قرار دادید فقط مونده مصاحبه فتل.لطفا مصاحبه فتل رو هم بذارید.

دیدگاه خود را بیان کنید