موتوجی پی ایرانولنتینو روسی، موتورسوار یاماها معتقد است که دلیل افت او در نیم فصل ابتدایی فصل 2019 موتوجی پی، بالا رفتن سنش نیست زیرا او با همین سنش در سال گذشته موفق شد در مسابقه زاکسنرینگ رده دوم را کسب کند.

موتورسوار یاماها در حال حاضر اصلا شرایط خوبی نداشته و در حالی به تعطیلات تابستانی رفت، که با از دست دادن سه مسابقه ی قبل از آلمان، پایین تر از هم تیمی اش، ماوریک وینالس به رده ششم جدول سقوط کرد. جیاکومو آگوستینی، اسطوره موتوجی پی نیز چندی پیش اعلام کرد که روسی دیگر به اندازه رقبای اصلیش قوی نبوده و زمانش به پایان رسیده است اما موتورسوار 40 ساله ایتالیایی معتقد است که مشکل از سن او نیست:

این قطعا درست است که من پیرم اما مسئله اینجاست که سال گذشته نیز سنم زیاد بوده است. در پنج سال گذشته نیز من پیر بودم.

اما راستش اصلا فکری مبنی بر تسلیم شدن و کنار رفتن ندارم و یا اینکه انگیزه کافی برای مسابقه دادن در یک گرندپری نداشته باشم. بنابراین من دلیلی ندارم که چرا امسال نسبت به سال گذشته 20 ثانیه کندتر هستم.

این چیزی است که می توان آنرا درک کرد و ما می توانیم بهبود پیدا کنیم اما موقعیت دشواری است و انتظار زیادی از آخرین مسابقه نیم فصل داشتم زیرا در سال گذشته در آنجا و آسن خوب بودم.

ماوریک وینالس و ولنتینو روسی

ماوریک وینالس و ولنتینو روسی

روسی همچنین در جواب سوال “آیا موتور امسال بیشتر مناسب ماوریک وینالس طراحی شده است؟” افزود:

به نظر می رسد موتور امسال به تنظیمات متفاوت تری نسبت به سال گذشته نیاز دارد. اما استفاده از این نوع تنظیمات برای من و فرانکو موربیدلی (موتورسوار اس آر تی یاماها) سخت تر بوده، درست جایی که وینالس و فابیو کوارتارارو بسیار قوی بوده اند.

ما باید راهی برای کشف موتورمان پیدا کنیم زیرا اگر من مانند سال گذشته سریع بودم، مشکلی نبود اما من هشتم شدم. فکر می کنید بقیه موتورسواران پیشرفت داشته اند و 20 ثانیه سریع تر بوده اند و شما با خودتان می گویید که همه چیز تمام شده است و دشواری همینجاست. من 20 ثانیه از سال گذشته ام کندتر بوده ام اما احساس خوبی دارم، روی کارم متمرکز هستم و انگیزه دارم اما با موتور چنین احساسی وجود ندارد و ما باید برای فهمیدن علت این موضوع تلاش کنیم.

8 دیدگاه

  • ايزديار

   14

   3

   هرچقدرم مارك ماركز ببره
   اما باز كل پيست ها در كل دنيا ، اين رنگ فسفري دوست داشتني هست كه در كل سكوهاي پيست ها بيشتر به چشم ميخوره

   اين يعني محبوبيت

   • Akbar (Ghasemi)

    4

    3

    مخالفم
    سالهای بعد میبینی اینجوری نخواهد موند
    سابقه حضور واله دوبرابر مارکزه غیر ازین باشه عجیبه

 1. McLaren F1

  22

  4

  اصلا موافق نیستم که میگن سنش باعث افتش شده
  همه ی ما موتورسواری رو با روسی شناختیم
  میشه طرفدارش نبود اما نمیشه دوسش نداشت
  همین الانم پتانسیل قهرمانی رو داره اما موتورش چند ساله یاری نمیکنه
  امثال شوماخر روسی فدرر کِلِی و … شاید دیگه هیچوقت تکرار نشن
  دوستانی که از من جوونترن ایکاش به مسابقات ده سال پیش روسی نگاه کنن تا بفهمن چرا روسی اسطوره ی تکرارنشدنی دنیای موتور سواریه

 2. E46-M3

  19

  1

  امسال چقدر حال و روز دکتر و فتل شبیه همه،دو تا عشق ولی با موتور و ماشین مزخرف،کاش یاماها و فراری بهشون وسیله رقابتی میدادن تا نشون میدادن حریف ندارن

 3. حسام

  11

  0

  امیدوارم که تیم یه موتور خوب در اختیار واله بزاره و مطمئنا با چندتا سکو مشکل حل میشه و دوباره دکتر به فرم خوبش برمیگرده،،بنظر من سن الان آخرین دلیل برای نتایج اخیرش حساب میشه،،بدون روسی هیجان موتوجی پی کم میشه.

دیدگاه خود را بیان کنید