فرمول یک ایراندنیل ریکاردو راننده استرالیایی تیم رنو با توجه به نتیجه بد در اتریش از احتمال وجود مشکلی اساسی در خودرو R.S.19 خود سخن می گوید.

تیم فرانسوی در فصل جدید با مشکلات زیادی مواجه بود اما با کسب امتیاز هر دو خودرو در کانادا و رقابت قوی در فرانسه تیم امید داشت تا کمی از مشکلات اول فصل از بین رفته است اما در اتریش هیچ یک از دو خودرو رنو نتوانست امتیازی کسی کند و بحث مشکلات در رنو دوباره بر زبان ها افتاد. این در حالی است که تیم مک لارن که از موتور رنو استفاده می کند توانسته بهترین تیم میانه جدول باشد و با اختلاف ۲۰ امتیاز نسبت به تیم تامین کننده موتور خود پیش باشد. ریکاردو در مصاحبه با سایت رسمی فرمول یک گفت:

من احساس می کنم که مشکل اساسی دیگری در خودرو وجود داشته باشد چون ما تغییرات زیادی را انجام دادیم و نتیجه درست مانند قبل بود.

تیم رنو آپدیت جدیدی در فرانسه استفاده کرد که نتیجه آن رسیدن ریکاردو به مرحله سوم تعیین خط و سرعت خوب دو خودرو در مسابقه بود. اما عملکرد ضعیف اتریش باعث شد تا همه خوش بینی ها از بین برود. ریکاردو درادامه گفت:

در حال حاضر هیچ نگرانی از نتیجه اتریش نداریم و آنچه در اتریش اتفاق افتاد هیچ ناراحتی یا دلسردی در تیم‌ بوجود نیاورده است. من می گویم که انتظارات از اپدیت جدید کمی بیشتر بود اما عملکرد اتریش کمی نارضایتی بوجود اورد.

این سخت است چون خودرو خوب نبود و مشکلاتی در خودرو داشتیم و باید سخت تلاش کنیم تا بفهمیم مشکل اصلی در خودرو چیست نه اینکه به سادگی بهانه بگیریم و بگویم این پیست مناسب ما نبوده است.

دنیل ریکاردو و نیکو هالکنبرگ - کانادا 2019

دنیل ریکاردو و نیکو هالکنبرگ

راننده استرالیایی مشکلات رنو را بیشتر در پیچ های سرعت پایین می بیند و معتقد است در طول فصل این مشکل کم‌رنگ تر شده است:

ما مشکلات زیادی را تا به حال در قفل کردن ترمز ها در پیچ های سرعت پایین داشتیم و به وضوح مشکلی در جلو خودرو وجود دارد. این مشکل بزرگی است اما بعضی اوقات اوضاع بهتر شده، بخصوص برای من. اما همیشه احساس می شود در چنین موقعیتی عقب هستیم.

ما قسمت هایی را تغییر دادیم تا مشکل برطرف شود اما این تغییرات هم کمک چندانی نکرد. به همین دلیل است که من کنجکاو و البته کمی مضطرب هستم چون احساس می کنم ما بخشی از خودرو را از قلم انداخته ایم. بچه های تیم، تنظیمات و قطعات را چک کردند ولی به نظر نمی آید تغییرات چندان کارساز بوده باشد.

در حال حاضر بسیار سخت است که بخواهیم در این موضوع نظری بدهیم. مطمئنا این موضوع کمی سرعت ما را تحت تاثیر قرار می دهد. برای من بسیار راضی کننده است که به مرحله سوم تعیین خط برسیم و درک قطع شدن این توالی کمی سخت است و این نشان می دهد ما چیز های زیادی برای درک خودرو پیش رو داریم. ما پیشرفت هایمان را در کانادا و موناکو نشان دادیم ولی هنوز هم در جایی که می خواستیم باشیم، نیستیم. ما باید بدانیم چرا. ما خوب نیستیم و باید کار زیادی انجام داد. من بعید می دانم این سرعت واقعی ما باشد، امیدوارم که نظرم درست باشد.

4 دیدگاه

 1. iman88

  25

  0

  توجه کردید چقدر این مصاحبه ها شبیه همن؟امسال چند مصاحبه با وشتپن ،وتل بنیتو و حالا هم دنیل و چندین نفر از اعضایه مختلف تیمهایه دیگه شده که وجه تشابه خیلی زیادی با هم دارن.یه سری کدها تو صحبتهایه راننده ها و دیگر اعضایه تیمها مثل مدیریت هست که مدام در طول یه فصل تکرار میشن.مثلا “باور داریم که تیم در مسیر درستی قرار داره”.یا “مطمئنیم که این ماشین تواناییهایه بیشتری داره”.یا اظهار نظرهایی که درباره عملکرد راننده هایه تیم میشه.و خیلیهایه دیگه که مدام رو یه حلقه تکرار میشن اونم وقتیکه نتیجه ،داره کاملا خلافشو اثبات میکنه.
  چیزی که میخوام بگم اینه که صد در صد یه چارچوبی برایه عوامل یه تیم تعریف میشه که هیچکس نباید حتی در بدترین شرایط از اون خارج بشه وگرنه خدا میدونه چه عواقبی ممکنه براشون داشته باشه.و این کم و بیش شامل همه تیمها میشه

 2. Mehrdad

  7

  6

  دلیل این نتایج به نظر من لاستیک های امسال هستن مدیر هاس هم گفت در یک پیست ما خیلی سریع هستیم در پیست دیگه فاجعه و گفت دلیلش لاستیک ها هستن.
  همین رنو تا قبل توافق با مرسدس از لاستیک گله میکرد ولی بعد توافق با مرسدس الان تو حرف های دنی هیچ حرفی از لاستیک ها زده نشده چون پشت مرسدس رو گرفتن و به تغیر لاستیک رای مخالف دادن و الان جای گله نیست
  کاریش نمیشه کرد باید با همین لاستیک ها بسازن تیم ها تا فصل تموم شه…

  • A.GT86

   1

   2

   رنو قبل از اتریش هم گفت که نمیخواد لاستیک ها الان عوض بشن. ترجیح میدن که توی نیم فصل عوض بشن!
   این یک ، دو اینکه رنو گفته به خاطر سرمایه گذاری ها و طراحی هایی که بر اساس این لاستیک ها انجام دادیم نمیخوایم که لاستیک ها عوض بشن و رای منفی دادیم. حرفی از مرسدس نشده ، شده؟

 3. Mehrdad

  0

  3

  توقع که ندارین بیان بگن بخاطر مرسدس بوده رای مخالف؟!
  تو آرشیو سایت و اینستاگرام همین سایت هم ببینین مصاحبه مدیر رنو هست که گفته ما پول زیادی خرج کردیم ولی لاستیک ها عملکرد مناسبی ندارن…
  بعدشم به نظرتون جالب نیست روز قبل رای گیری توتو میاد میگه اکون میتونه بره رنو و فرداش رنو پشت مرسدس در میاد؟

  تنها دلیلی منطقی عملکرد متفاوت ماشین ها در پیست های مختلف فقط میتونه لاستیک باشه از نظر من
  نظر شما محترمه

دیدگاه خود را بیان کنید