موتوجی پی ایران – جیاکومو آگوستینی، اسطوره موتوجی پی معتقد است که ولنتینو روسی دیگر به اندازه رقبای اصلیش قوی نبوده و زمانش به پایان رسیده است.

آگوستینی پرافتخار ترین موتورسوار 500سی سی (موتوجی پی حال حاضر) با هشت عنوان قهرمانی جهان بوده و پس از او، روسی با هفت عنوان قرار دارد. موتورسوار یاماها در حال حاضر اصلا شرایط خوبی نداشته و در حالی به تعطیلات تابستانی رفت، که با از دست دادن سه مسابقه ی قبل از آلمان، پایین تر از هم تیمی اش، ماوریک وینالس به رده ششم جدول سقوط کرد.

آگوستینی می گوید که ولنتینو هنوز در تلاش برای رقابت با موتورسواران جوان است اما دیگر زمان او تمام شده است:

ولنتینو هر چه در توان دارد، انجام می دهد اما او نمی تواند به اندازه دیگران پیشرفت کند و این موضوع برایش مشکل ساز خواهد بود.

ولنتینو بسیار بسیار تلاش می کند اما سال های زیادی گذشته است. همین سال ها برای مارادونا، محمد علی کلی و ادی مرکس هم گذشته است…برای من نیز همین طور، وگرنه که من باید هنوز هم در پیست میبودم.

سال ها در حال عبور هستند و زمانی خواهد رسید که شما این موضوع را درک کرده و کمی با خود به فکر فرو می روید. همه ی ما می خواهیم که او دوباره رقابت کند و برای همیشه شماره یک (قهرمان) باشد اما فکر می کنم که دیگر برای همه روشن است که رقبا بسیار قوی هستند.

ولنتینو سرگرمی دارد و هنوز هم می خواهد پیش رود. هنوز هم می خواهد در جهان موتوجی پی باشد، حتی اگر چهارم، پنجم و یا حتی پیروز نشود، او از خودش لذت می برد. او لذت می برد و همین باعث می شود تا با لحظات سختی مانند این روبرو شود.

جیاکومو آگوستینی و ولنتینو روسی

جیاکومو آگوستینی و ولنتینو روسی

آگوستینی در ادامه افزود که بالاخره در یک زمانی روسی با یاماها به پیروزی دست پیدا می کند، اگر تیم به تجربه های او اعتماد کند:

ولنتینو پیش می رود و در زمانی پیروزی را بدست می آورد، او تجربه منحصر بفردی را داراست.

به نظر من او از لحاظ فنی از هر موتورسوار دیگری بیشتر می داند و اگر یاماها در مشکل بوده و چیزی نیاز به تغییر داشته باشد، عقیده و تصمیم او همیشه بهترین خواهد بود.

10 دیدگاه

 1. Muhammad

  28

  14

  سنش زیاده 41 تا همین دو سال پیش لیاقت قهرمانی رو داشت اما تیم خوبی نداشت درسته در حال حاضر بقیه جوون تر و سریع تر از روسی ان ولی باید قبول کنیم با دوران جوانی ولنتینو خیلی فاصله دارن

 2. Mehrdad

  30

  5

  میشه موتو جی پی رو دنبال کنی روسی رو دوس نداشته باشی مگه
  فرقی نداره طرفدارش باشی یا نه در هر صورت دوس داشتنی هست
  مثل شوماخر که تقریباً تو دل همه هست

 3. Ferrari7

  13

  2

  هنوزم می‌تونه اون یک نابغه هست ، فرق نوابغ با دیگران همینه .
  اگه موتورش کمی فقط کمی رقابتی بود اونوقت متوجه میشدین چی میگم البته خیلی‌ها می‌دونن
  بعضی ها از لحاظ ژنتیکی دارای بدنی هستن که دیر تر از بقیه پیر میشن این به نوع بافت عضلانی اونها برمیگرده (توضیحش طولانی میشه) مثل رایان گیگز ، روسی هم می‌تونه تا ۴۵سالگی ادامه بده امیدوارم سال آینده موتور خوبی یاماها بهش بده

 4. mosi

  14

  5

  خدا رو شکر دو تا بچه سال که از دوسال پیش موتو جی پی رو شناختن نیومدن اینجا کامنت بزارن پیر شده،بدنش کم میاره و از این جور مزخرفات
  فقط چندتا ریس از وینالس عقبتر تموم کرد چه وضعی درست کردن اینا!!!!
  روسی عشقه عشق من دهه ی شصتی ام و سالهای کنکور تب و تاب امتحان دهه ی 80 فقط بردهای پیاپی دکتر بهمون کیف میداد….

 5. E46-M3

  10

  9

  شما یه موتور رقابتی در حد هوندا به دکتر روسی بده اگه عقب موند و نتونست رقابت کنه اونوقت میشه گفت روسی دیگه تموم شده

 6. Empt1984

  8

  1

  با كمال احترام به آگوستيني اميدوارم قهرماني هاش رو هم بروسه به آگوستيني
  اگه يه موتور خوب دستش باشه همه چي مث روز اوله

دیدگاه خود را بیان کنید