فرمول یک ایران – بخش فرمول یک هوندا اعلام کرد که گام بعدی آن ها برای آپدیت پاوریونیت ردبول و تورو روسو، بهبود مود تعیین خط خواهد بود.

کمپانی ژاپنی پس از ورود مجدد به فرمول یک در 2015، بالاخره توانست اولین پیروزیش در دوران هایبرید را در مسابقه گرندپری اتریش کسب کند که با عملکرد خیر کننده مکس ورشتپن، راننده ردبول همراه بود.

بیشتر بدانید؛ تاریخچه موتورهای فرمول یک – قسمت اول

پس از موفقیت اسپیلبرگ، مدیر فنی بخش فرمول یک هوندا، تویوهارو تانابه می گوید که در کنار بهبود سرعت مسابقه ای پاوریونیت، باید قدرت عملکردی آن ها در تعیین خط نیز افزایش یابد:

بله، ما در تعیین خط فاصله بیشتری در مقایسه با دیگران داریم، در مسابقه نیز کمی عقب هستیم اما به اندازه تعیین خط نیست. بنابراین برای گام بعدی نیاز به بالا بردن مود تعیین خط یا چیزی شبیه به این داریم، اما آسان نخواهد بود.

ما تلاش خواهیم کرد که تا حد ممکن از موتور فعلی استفاده کنیم و این مورد آسان نیست که بخواهید فورا آنرا به سطح بالاتری ببرید.

اما ما به توسعه ادامه خواهیم داد و شاید در آپدیت بعدی چنین قابلیت هایی را مشاهده کنیم اما مسابقه بعدی نخواهد بود.

15 دیدگاه

 1. Mehrdad

  25

  11

  هرچی از غول مرسدس دیدیم این سالها در مقابل یه ردبول با موتور قوی هیچی نیست…

  ردبول اگه هوندا بهش موتور در اندازه مرسدس و فراری بده بقیه تیم ها رنگ سکو رو نمیبینن
  همین ترس بود که نه فراری نه مرسدس بهش موتور ندادن
  اما هوندا به نظر داره ردبول رو به چیزی که همه این سالها دنبالش بود میرسونه

   • Mehrdad

    21

    4

    فقط به این مسابقه نگاه نمیکنم از اول فصل پیشرفت ردبول مشخص هست
    واقعیت اینه فراری و مرسدس از ردبول میترسن
    من خودم طرفدار فراری هستم ولی باور دارم فراری از ردبول میترسه وگرنه بهش موتور میداد
    خودشون میدونن با موتور برابر ردبول مدعی اصلی قهرمانی هست

  • Mahmood.gh

   8

   0

   مهرداد جان این ی امر کاملا طبیعی ک ب رقیب موتور ندی بحث ترس نیست
   بحث اینه ک همه توی هر ورزشی کاری نمیکنن ک رقیب اصلی قوی بشه

  • Amin

   3

   3

   همه تیم ها ی بودجه مشخصی برا هزینه های خودشون در نظر میگیرن وقتی ردبول بخش اصلی و خیلی زیاد بودجه سالانه خودش تو موتور اسپرت رو ب توسعه شاسی تعلق داده و بحث موتور و توسعش کلا با خود هونداس در نتیجه باید تو این بخش جلوتر از باقی تیم ها باشن،فراری و مرسدس هم کمی از توازن بودجه موتور و شاسی ک ۵۰ ۵۰ بود فاصله گرفتن
   و ب طور مثال فراری بیشتر داره رو موتور کار میکنه که برتریش رو هم همه دیدن و مرسدس هم بیشتر رو شاسی که مصداقش موناکو بود و در نقطه مقابل فراری تو آیرودینامیک و مرسدس تو موتور از رقیب مستقیمشمون عقب هستن!
   ب هرحال همون طور که تو تحلیل سایت هم بود باید ی چیزایی رو فدا کرد تا ب چیزای دیگه رسید شما باید چنتا پیست رو از دست بدین تا تو پیست های دیگه خیلی قوی باشین

  • Seb the great

   1

   0

   ولی اون ردبول هم یکی رو کم داره واسه قهرمانی
   و اون شخص کسی نی جز سبببب
   بی شک اگه بره ردبول همه رد نابود میکنه
   البته جز مکس چون به اون شک

  • خان

   0

   0

   بعد از ۴سال فقط یک راند قهرمانی اون هم در روزی که همه رقبای اصلی خوب نبودند(بنا به مشکلات فنی و تیمی) ملاک درستی برای برتر بودن نیست .

  • آریو رابتسون

   4

   4

   هولین کامنت زیبا. منطقی و با مفهومی بود که من از اقای سعید دیدم.
   دقیقا چیزی را گفت که هیچکس بهش توجه نمیکرد هوندا ففط باید اعتماد بنفس بدست می اورد که اوردش. دیگه بقبه اش روی روال می افتد.

   • Akbar (Ghasemi)

    9

    0

    ایشالله اولین کامنت زیبا. منطقی و با مفهوم قسمت خودت هم بشه دکتر

   • H.farahani

    3

    0

    اریو(شفیعی)
    حرفم خطاب به شما نیست ولی چون مرتبط به نظر شماست باید اینجا ریپلای می کردم.
    اون دوستانی که دیسلایک دادن رو درک نمیکنم.ما که اینجا سر مسائل بنیادین اختلاف نظر نداریم.اتفاقا اشتراکاتی که داریم بیشتر از اختلافات هست.اگه کسی رو به خاطر یه اعتقاد خاص لایک نمیکنیم وقتی حرف درستی میزنه حداقل دیسلایک نکنیم.
    البته برعکسش هم صادقه.اینکه چون تو طرفداری از راننده ای با گوینده اشتراک نظر داریم دلیل نمیشه هرچی گفت رو تایید کنیم.مخصوصا اگر حاوی تهدید😱 و یا توهین باشه.منظورم اون چند نفری هستن که اون پیام کذایی رو لایک کرده بودن.

 2. نیما

  7

  0

  چرا بعضی ها فکر می کنن مرسدس یا فراری باید به ردبول پاور یونیت بده؟
  تو کدوم ورزش دیدین که فردی رقیب مستقیم خودشو تقویت کنه؟
  تا از اول دوران هایبرد، مرسدس بهترین موتور و تقریبا ردبول بهترین ایرودینامیک داشت به جز سال 2017 که فراری تو پیست های فنی فوق العاده بود و ردبول شانسی نداشت
  تو 2018 قدرت پاور یونیت فراری بالا رفت و تقریبا هم سطح مرسدس شد و ردبول هم شاسی فوق العاده ای داشت ولی بازم مرسدس 11 برد بدست آورد و قهرمان شد
  تو سال 2019 فراری بهترین موتور و اینبار مرسدس بهترین شاسی داره و هر جا این دو تا دچار مشکل بشن ردبول شانس قهرمانی داره و به وضوح یکی دو سال کار داره تا دوباره بتونه به مرسدس و فراری برسه

 3. Amin

  3

  2

  فک کنم منظورش همون پارتی مود خودمونه
  انصافا سرعت پیشرفت ژاپنی ها فوق العادس
  برای مثال مقایسه کنیم با رنو…
  ولی باز هم میگیم قضیه اصلی پایداری موتوره
  ک ی حسی بهم میگه هنوز با فراری و مرسدس فاصله دارن

 4. Hamed

  5

  0

  ردبول یه رئیس فوق پولدار کلی درآمد اسپانسری از رشته های مختلف موتور اسپرت و تقریبا بودجه ای هم تراز با مرسدس و فراری داره که همشو صرف توسعه شاسیش میکنه و داره دستمزد بالای چنتا از نوابغ طراحی شاسی رو میده تازه دغدغه توسعه موتور و این داستانا رو دوشش نیست نهایت فقط به انجین ساپلایر مشاوره بده طبیعیه اگه هرسال بهترین شاسی رو نداشته باشن یکی از دوتای برتر باشن دوره V8 وقتی موتورا به برابری نسبی رسیده بودن دیدیم ردبول چجوری قبضه کرده بود حالا با چه منطقی فراری و مرسدس باید همچین رقیبی رو تقویت کنن؟

دیدگاه خود را بیان کنید