فرمول یک ایران – برای بینندگان و طرفداران فرمول یک، یک برتری بی دردسر دیگر در فرانسه برای مرسدس رقم خورد اما لوئیس همیلتون می گوید که کسب این پیروزی اصلا آسان نبوده است.

راننده مرسدس مسابقه را از خط یک آغاز کرد و استارت بدون نقص او باعث شد تا از همان ابتدا، پیشتازی مسابقه را در دست داشته باشد. او در نهایت با اختلاف 18 ثانیه ای نسبت به هم تیمی اش، والتری بوتاس توانست پیروزی پل ریکاردو را کسب کند. همیلتون با این پیروزی اختلاف خود را در جدول قهرمانی، به 36 امتیاز رساند و پس از مسابقه فرانسه گفت:

اصلا آسان نبوده است زیرا همیشه اتفاقاتی برای رخ دادن وجود دارد و همانطور که می دانید در این خودروها، همه چیز به دما و قابلیت اطمینان بستگی دارد.

من دو تاول بزرگ بر روی لاستیک ها داشتم، بنابراین کمی نگران بودم زیرا به یاد داشتم که در سال گذشته لاستیک لنس استرول ترکید.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - فرانسه 2019

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس – فرانسه 2019

79مین پیروزی دوران حرفه ای همیلتون در فرانسه رقم خورد و او درباره احساسش افزود:

قطعا آخر هفته خوبی بوده است و من برای مدت زمان طولانیست که مسابقه می دهم اما این رکوردها هیچوقت قدیمی نمی شود.

کسب پیروزی در پیست همیشه برای من یک چالش خواهد اما بدون این تیم فوق العاده، نتیجه بدست آمده ممکن نبود. با این بچه های داخل پیست و داخل کارخانه، تاریخ را با یکدیگر ساختیم و افتخار می کنم که بخشی از آنها هستم.

واقعا این پیست در جنوب فرانسه برای مسابقه دادن فوق العاده است و بخش های تکنیکی دارد که شما می توانید نسبت به بقیه برتری کسب کنید.

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون - فرانسه 2019

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون – فرانسه 2019

والتری بوتاس که چند مسابقه ای است از شرایط خوبش فاصله گرفته و پشت سر همیلتون قرار دارد، می گوید که هم تیمی اش “شکست ناپذیر” نیست:

واقعا اتفاق خاصی در مسابقه رخ نداد.

شروع مسابقه بهترین فرصت برای من بود اما نتوانستم از لوئیس عبور کنم. در ادامه او سریع تر از من بود و ثبات داشت اما او شکست ناپذیر نیست.

من باید سخت کار کنم تا مسئله بهتر بودن از او را حل کنم.

35 دیدگاه

  • HamidFTN

   31

   20

   به نظرم از عمد توی تنظیمات کاری کردن که مرسدس هم لاستیک خوری کمی داشته باشه که بگن ما هم از این تایرها بی نسیب نموندیم

   • mah63

    10

    2

    نیاز به تنطیمات نداشت داشت فشار زیاد میاورد به لاستیکا که اینو بگه .هر بار نگاه میکردی میزد فستست لپ لویس .

  • mojtaba

   17

   7

   این فصل پایان کار بوتاس در مرسدسه فصل بعد هم تا اکون بیاد با ماشین جفت و جور بشه لوییز کار رو تمام کرده این یعنی رسیدن به رکورد مایکل شوماخر افسانه ای

   • H.farahani

    11

    3

    بهترین سالهای شوماخر و فراری یعنی2002 و 2004 هم به این شدت یه طرفه نبوده.سالهای دیگه که اصلا.شما رقابت فرانسه 2002 رو نگاه کنید.جنگ کیمی و مایکل مست کننده است.بیشتر از هفت هشت بار پیشتاز عوض میشه.

  • محمدرضا

   7

   2

   لوییس جان دیگه همه عالم میدونن که شما توهر ریسی که اول بشین با مشکلاته زیادی دست و پنجه نرم میکنی تا قهرمان بشی تو اون ریس. ارزومیکنم که یکروزی برسه که شما یک مسابقه رو با ارامش و اسایش و بدون مشکلاته فراوون بامقامه اولی به اتمام برسونی .

  • yaser

   8

   2

   دقیقا حرف شما رو تو سایت موتوراسپورت یکی گفته بود دقیقا مشخص بود سرعت دست خودشون بود داشتن کنترل میکردن یعنی باید به روس بروان و تیمش تبریک گفت که خواستن رقابت ایجاد کنن بعد شد این،

 1. sebastian

  60

  14

  در اینکه همیلتون راننده خوبی هست واقعا شکی نیست ، اما قطعا اگر ماشینش خوب نباشه نمیتونه اینطوری راحت پیروز بشه.
  پسر خوب اینکه تو هر ریس اولی و تا آخر 10 بار رادیو میزنی صندلیم شکست، لاستیکم داغون و ….. اما پشت سر هم سریعترین دور میزنی در شخصیت یک قهرمان نیست. نشد یک مسابقه اول باشی و الکی نگی ماشین مشکل داره. ماشین خوب داری و اول میشی نوش جانت، ولی مظلوم نمایی و ادعای بهترین بودن و آی ماشینم خوب نیست و …. نکن دیگه.

  • ilia44

   18

   5

   در این که مظلوم نمایی می کنند بعضی تیمها و بیشتر مرسدس شکی نیست … اون اتفاق هایی که دیروز لوئیس رادیو میکرد افتاده بودند … تصاویرش رو نشون دادند دیگه …. لاستیکاش معلوم بود …صندلی هم گفت گمونم شکسته چون تعادل نشستن ندارم ..حالا اگه بعدش میاد فستست لپ میزنه بعلت ماشینه برتره و نداشتنه ماشین در حد مرسدس برا بقیه ماشیناس

   • sebastian

    19

    4

    درست میگی اما ببین اگر صندلیش شکسته باشه که نمیشه رانندگی کرد و اصلا تعادل نداری، یه پیچش حتما شل شده و صدا میداده که بزرگش کرد و گفت شکسته.
    اگر لاستیک نداشته باشه هم نمیشه فستست لپ زد. بله ظاهر لاستیکش خراب بود ولی اگر که سریع ترین دور بزنی اونم نه یکبار چندین مرتبه و از همه مهمتر دور آخر، قطعا لاستیک داشته و میتونسته اینقدر راحت باهاش دور بزنه که سریع باشه.
    حقیقتا در اکثر ریسا بعد از چند دور که پیشتاز و اول هستش رادیوهایی میزنه واسه جلب توجه و یا هر چیز دیگه ای که آی من مشکل دارم و …..

 2. میلاد

  28

  6

  این داستان مشکل داشتن همیلتون و رادیوهاش در طول مسابقه داره به مرز لوس بودن میرسه دیگه. مرتباً تکرار می کنه لاستیکام خرابه صندلی مشکل داره و … ۱۰ ثانیه بعد سریعترین دور رو ثبت می کنه. اگر بوتاس باشه میگیم حتما واقعا مشکل داره که انقدر از لوئیس عقب افتاده …

 3. Saeed

  15

  5

  بعد از اون حرکتی که گاراژ فراری زد و مکس رفت گفتم حتما قراره جبران این فصلو تو این مسابقه بکنه تیم استراتژی ولی بازم همون همیشگی بود
  از لحاظ فنی چی باعث میشه که فتل و لکلرک تا این حد با هم اختلاف داشته باشن رو لاستیک هارد ؟ ماشین ها متفاوته ؟(فکر نکنم)

 4. masoud_f1

  19

  10

  چیزی که هست اینه که قطعا برد مسابقه اونم با اختلاف ۱۸ ثانیه نسبت به نفر دوم آسون بدست نمیاد اینو همه میدونن منتهای مراتب ارزش کار شما(لوئیس) زمانی مشخص میشه که با ماشینی غیر مرسدس برونی در حال حاضر قدرت بالای مرسدس مچربه به کیفیت کار راننده و اونو کاور میکنه طوری که هر راننده ای با حداقل استعداد و تجربه میتونه باهاش قهرمان جهان بشه اینم بگم که ماشین بزرگ راننده بزرگ میخواد(لوئیس همیلتون 👍)

 5. مهدی

  29

  11

  میخواد بگه با ماشین داغون برنده شدم تا کارش رو شاخ جلوه بده .
  این ماشین زیر پای پاستور مالدونادو باشه هم قهرمان میشه .

  • cfz

   10

   19

   پس چرا بوتاس نمیتونه قهرمان بشه؟

   خودتونم میدونین تا لوییس هست کسی خاب قهرمانی هم نمیتونه ببینه

   ولی چون ازش متنفرید اینو به زبون نمیارین

   • مهدی

    9

    7

    بوتاس قهرمان نمیشه چون عزیز دوردونه نیست و فقط امتیاز جمع میکنه برا قهرمانی مرسدس .
    ما میدونیم تا FIA و پیرلی و مرسدس پشت همیلتون هستن بقیه خواب قهرمانی رو میبینن.
    خوابی که خود همیلتون تو فصل های 2010.11.12.13 میدید .

  • cfz

   2

   2

   اینا همش بهونه های یه بازندست

   رمز موفقیت لوییس در بی اشتباه بودن یا کم اشتباه بودنشه که امثال فتل نمیتونن

   لوییس یه لول بالاتر از بقیه میرونه این یه واقعیته

 6. Mehrdad

  36

  9

  همیلتون صندلیم شکست = سریع ترین دور مسابقه
  همیلتون لاستیکم اوف شد = سریع ترین دور مسابقه
  همیلتون مشکل موتوری دارم= سریع ترین دور مسابقه
  همیلتون حوصلم سر رفته= سریع ترین دور مسابقه

  بیخیال بابا مثل مرد مسابقتو بده
  20 تا راننده مشکل لاستیک دارن هیچی نمیگن
  راننده سوار بر سریع ترین ماشین پیست بدون گرفتن حتی یک سبقت فقط داره میناله تو رادیو
  یه مسابقه یادتونه رادیو نزنه نگه من فلان جام مشکل داره؟
  همش میخواد بگه دارم با ماشین خرابه مسابقه میدم
  بی مزه شده دیگه این رفتارش

 7. نیما

  20

  3

  کل مسابقه در حال زدن فستست لپ زدن بود و این واقعا نشون میده مسابقه سختی بوده :))
  از بوتاس هم چیزی نگیم بهتره در یواش یواش مرسدس قانع می کنه که اکون به جاش انتخاب کنند

  • حسام

   14

   9

   لوییس همیلتون راست میگه این یک کار تیمی فوق العاده هست که از کارخانه شروع و به پیست ختم میشه،،اما چیزی که مهمه درصد نقش داشتن هر کدوم هست که جناب همیلتون احتمالا یک درصدی با انفاق نقش دارن

   • نیما

    11

    5

    واقعا قدرت مرسدس باعث شده که ارزش کار لوئیس معلوم نشه چون حتی بک راننده نسبتا با خوب مثل بوتاس هم داره برد بدست میاره و پشت سر هم پودیوم میگیره
    به نظر من اگه فتل آلونسو جنسن باتن و حتی کیمی هم تو مرسدس بودن می تونستن به افتخارات لوئیس دست پیدا کنن حالا چند برد بیشتر یا کمتر شاید اتفاق می افتاد

 8. man ham

  1

  2

  لوییس بی نظیره اونقدر قوی و با تکنیکه که رقیباش فکر میکنن یه کاسه ای زیر نیم کاسه است
  18 ثانیه فاصله اونم از هم تیمیش که ماشین مرسدس سواره خیلی حرف داره ولی عده ای نمیخوان بفهمن

 9. just.jeep

  19

  26

  اول فصل امیدتون به بوتاس بود😁😁😁😁😁بعد گیر دادین به مافیا و بعد هم‌پیرلی.😁😁الانم به پیامهای رادیویی لوئیس😁😁😁بهتر نیست بیشتر به این‌موضوع دقت کنید فتل قهرمان ۴ دوره چرا از هم‌تیمی تازه کارش شکست میخوره.نگید امتیاز بیشتر داره که دستور تیمی فراری نبود الان از مکس هم‌پایینتر بود.اقا شما چرا اخه از پیامهای رادیویی لوئیس ناراحت میشید اخه.اصلا میخواد بگه پنچر شدم یا موتور سوزوندم ولی بعدش فستست لپ بزنه.چه تاثیری رو فراری داره اخه؟؟ما لوئیس فنا هن از رقابت لذت میبریم اما گناه مرسدس و لوئیس چیه که فراری گند میزنه یا فتل میره توی دیوار و اسپین و چمن.اگه کانادا فتل نمیرفت تو چمن الان قهرمانی داشت..باز هم‌میگم‌اگه فراری میخواد به رقابت برگرده باید قید فتلو بزنه و مکس یا دنیلو بیاره.

  • نیما

   13

   4

   هرکی بگه لوئیس راننده عالی نیست اشتباه می کنه شاید شخصیتش یکم شبیه سلبریتی ها باشه که طرفداران و مخالفان خودشو داره
   ولی در مورد فراری، فتل 6-2 از 8 مسابقه از لکلرک جلوتره همون عددی که لوئیس از بوتاس جلوتره
   پس خواهشا آمار اشتباه ندیم

   • THE MINDBLOWER

    7

    3

    با این معیار یعنی لوییسم از والتری غقبه

  • yaser

   8

   3

   ببین تو تعیین خط م دستور تیمی هست ؟ با خودت رو راست باش ، اون از جسارت فتل هست که تا حد ممکن فشار میاره تا شاید بتونه برای یک بار هم شده هیجان رو به مسابقات بیاره وگرنه اختلاف مرسدس خیلی خیلی زیاده ۸ مسابقه ۶ تا یک دو کردن گیریم اگه همیلتون شما هم نبود الان این بوتاس بود که ۶ تا برد داشت پس اینجا ماشین هست که حرف اول رو میزنه پس خیلی واضح که امسال هر چی که هست رقابت نیست ،ببین اگه قرار هست به راننده ت افتخار کنی میتونی به اتریش ۲۰۱۶ و بحرین ۲۰۱۴ افتخار کنی چون در شرایط برابری بود و همیلتون به شایستگی اونها رو برد، در آخر به همدیگه احترام بگذاریم و در این شرایط نبود رقابت و هیجان با اعصاب دیگر طرفدارها بازی نکنیم،فورزا فرمول یک ایران

 10. بیژن

  15

  12

  نمیدونم دوستان چه انتظاری دارن همه رانندها رادیو دارن با تیم و شکایت میکنند یکی کم تر یکی بیشتر اگه همیلتون هیچی هم نگه باز شما ها شروع میکنید چیز دیگه گفتن
  مگه تا حالا هیچکدوم از ما تو ماشین f1 نشستیم که قضاوت میکنیم . طرف تو ماشین کفه زمینه هر اتفاقی که میافته باید به تیم گزارش بدن یکی از دلایل موفقیت همیلتون توجه به جزئیات هر چند به نظر بی اهمیت بیاد . اختلاف بوتاس وهمیلتون تو مسابقه تفاوت سطح راننده اس
  لوئیز هم همیشه بعد برد ها از تیم بگیر تا الی اخر تشکر کرده و خودش هم میگه بدون ماشین خوب نمیشه رقابت کرد . نمونش فراری . پس دوستان انتظار نداشته باشن هملتون بیاد با ویلیام قهرمان شه . تاریخ فرمول وان پره از رانندهایئ که با ماشین خوب هم نتونستن قهرمان شن.
  لطفا دوستان اینقدر حرف بچه گانه نزنید . ❤

 11. Muhammad-sv#5

  14

  10

  همین مشکل واسه سب تو بحرین پارسال پیش اومد و لاستیکاش این همه خورده نشدن و نرم تر هم بودن و فشار زیادی هم به ماشین آورد … حفاظت از لاستیک ها چیزیه که همیلتون نداره و امسالم ماشین فراری استاد لاستیک خوریه

دیدگاه خود را بیان کنید