فرمول یک ایران – هوندا بیان کرده است که برای کم کردن فاصله تیم ردبول و تورو روسو با رقبایی که دارند، برای گرندپری فرانسه بروزرسانی هایی را در نظر دارد.

به گفته مقامات هوندا، هر دو خودروی ردبول و دنیل کویات از تورو روسو از بروزرسانی جدید این کمپانی برای گرندپری فرانسه برخوردار می شوند ولی الکساندر البون نه!

تویوهارو تانابه بیان کرده است که:

تغییرات عمدتا در حوزه موتور احتراق داخلی و توربوشارژر می باشد. تست هایی که داشته ایم نشان می دهد که این مسئله منجر به افزایش قدرت کلی پاوریونیت می شود ولی همچنان فاصله قابل توجهی با سازنده های پیشتاز داریم.

این مسئله قدم رو به جلویی برای توسعه تیم ما می باشد و ما این قدم ها را در طول فصل بر می داریم آن هم با تمام منابعی که در هوندا داریم.

9 دیدگاه

 1. javad

  11

  1

  سلام جناب حسینی
  آقا این مشکل تیم ها با لاستیک چه چیزی هست دقیقا؟!
  دوامشه، به دمای عملیاتی نرسیدنش یا چیزه دیگه ای؟

  • سید علی حسینی

   22

   0

   سلام، یه ویدئو تحلیلی راجبش گذاشتم اول فصل، ولی یه ویدئو دیگه میسازم یه سری مسائلی که الان هست رو توضیح بدم. فعلا اینطوری در نظر بگیر که یه خط کش رو گذاشتی روی میز، طولی که روی میز نیست بزرگتره از طولی که روی میزه، حالا اینطوری که خط کش رو میتکونی خط کش راحت تر تکون میخوره و ارتعاشات بهتری داره. ولی وقتیکه طول آزادش کم میشه دیگه اون ارتعاشات سابق رو نداره

   • javad

    9

    0

    سپاس از اطلاعات و وقتی که برای ما میزارید
    بینهایت ممنون

  • محمد.ج

   13

   16

   عمده شکایت تیم ها اینه که قطر تایر ها (نه سایز لاستیک ها بلکه قطر مواد تشکیل دهنده ی روکش لاستیک ها که با جاده در تماسه) کمتر شده و به همین خاطر زودتر خنک میشه و سخت تر به دمای مناسب میرسه. پارسال همه ی تیم ها با بحث لاستیک مشکل عمده ای نداشتند به جز مرسدس که به شدت با گرمایش بیش از حد لاستیک و عدم توانایی در خنک کاری مواجه بود و اگر یادتون باشه جنجالی بخاطر طرح رینگ های این شرکت در مسابقات پارسال بوجود اومد که معلوم نشد آخرش مسئولین فرمول یک این طرح رو تایید کردند یا نه (که اگر تایید شد معلوم نیست چرا مرسدس دیگه استفاده نکرد و ترجیح داد مشکل گرمایش باقی بمونه و اگر هم تایید نکردند معلوم نشد چرا جریمه ای در نظر گرفته نشد) . امسال برعکس شده. طراحی خودروها چون از دو سال قبل تر شروع و تقریبا در اواسط فصل قبل به شکل تقریبا نهایی پلتفرم و ساخت پیش نمونه ها میرسه سازنده ها به دلیل نداشتن مشکلی توی این بخش روی باقی قسمت ها متمرکز بودند و با این تغییر پیرلی همشون به مشکل خوردن. اما مرسدس به مشکل نخورده و این جای تعجبه. دلیل اینکه بیشترین شکایت رو از تیم هایی مثل فراری و ردبول میبینیم هم اینه که این دوتیم برای قهرمانی میجنگند و پلتفرم های کاملتری دارند پس این مشکل هرقدر هم کوچک باشه خودش رو بیشتر از باقی مسائل نشون میده و تاثیر میذاره.

دیدگاه خود را بیان کنید