فرمول یک ایرانکارلوس ساینز راننده اسپانیایی تیم مکلارن معتقد است که مارکوس اریکسون راننده پیشین تیم سائوبر (آلفارومئو کنونی) که امسال در رقابتهای ایندی کار شرکت کرده است نشان دهنده این مسئله است که فرمول یک چقدر میتواند پیشرفت کند.

ساینز امیدوار است که هر مسئله ای که قرار است در قوانین 2021 وجود داشته باشد به کمک هر چه بهتر شدن فرمول یک بیانجامد، او همچنین افزود:

شما یک راننده ای مثل مارکوس اریکسون را می بینید که از فرمول یک به مسابقات ایندی می رود و در همان سال اول از خودش سرعت و مهارت بالایی را نشان می دهد و برای پیروزی یا سکو در هر مسابقه ای مدعی می باشد.

مارکوس اریکسن

مارکوس اریکسن

اما شما به وضعیت خودتان در فرمول یک مشاهده می کنید می بینید که با خودرویی که دارید نهایت چیزی که می توانید به آن دست یابید یک رده هفتم است! اینکه حال فصل پنجم حضور من در فرمول یک است و من نمی توانم بردی را کسب کنم زیاد نگران کننده نیست ولی وقتیکه این اتفاق برای سرجیو پرز یا نیکو هالکنبرگ که خیلی قبلتر از من در این ورزش حضور دارند و برایشان امکان پذیر نیست خیلی نگران کننده است.

این موضوع به نظرم غیر قابل قبول است. ما نیاز داریم که بعضی چیزها را به سرعت تغییر دهیم چون راننده هایی که در تیم های متوسط حضور دارند روزی از اینکه فقط به دنبال رده هفتم یا هشتم باشند خسته می شوند و ممکن است دیگر به دنبال این موضوع و فرمول یک نباشند.

12 دیدگاه

 1. ....kh:n....

  15

  0

  خداییش حرف حق رو گفته.
  شدیدا باهاش موافقم.
  ولی خب زات فرمول یک همینه البته تو دوران هایبرید واقعا فاصله ها خیلی زیاد شده به قول یه راننده گفته بود سه تیم برتر توی کلاس فرمول ۱/۵ مسابقه میدن.

 2. THE MINDBLOWER

  13

  0

  کارلوس رو خیلی دوس دارم و با لندو تیم عالی ساختن و خوب با هم کنار میان این مکلارنی که الان داریم ماشین رقابتی میداشت قطعا مدعی میشد.
  موفق باشی کارلوس(هرچند مجارستان پارسال به پرچم آبی اعتنا نکرد و باعث شد سب 1یا2 ثانیه پشتش از دست بده و بیفته پشت والتری(البته اشتباه اصلی از فراری بود))

 3. Parsa911

  3

  11

  اینکه تیم های مثل مکلارن ، الفا ، رنو تبدیل شدن به تیم های متوسط مشکل از خود تیمشونه وگرنه یه زمانی خیلی قوی بودن و اینکه پشتشونم کارخونه ماشین سازیه و بودجه خوبی دارن حالا ویلیامز و ریسینگ پوینت اعتراض کنن بازم یه چیزی که ویلیامز هم میتونست خودش ماشینو گند زد پس بیشتر بهانس

 4. iman88

  11

  0

  به نظر من مهمترین بحران حال حاضر ف1 همینه.موضوعی که هست وقتی تیمهای متمول به یه پیشرفتی در حوضه تکنولوژی دست پیدا میکنن باعث ایجاد فاصله ای با تیمهای دیگه میشه که جبران کردنش نیاز به یه معجزه داره.رسیدن به این سطح از پیشرفته تیمی مثل مرسدس حتی برای تیمی مثل فراری هم کار فوقالعاده سخت و دوراز دسترسیه چه برسه به تیمهایی که در هیچ زمینه ای امکاناتی حتی نزدیک به مرسدس هم ندارن.تمامه این به این در و اون در زدن ها برای تغییر قوانین هم برای همینه که یه شکی به تیمهای بزرگ وارد بشه تا بقیه فرصت بهبود و پیشرفت پیدا کنن که معمولا هم برعکسش اتفاق میوفته.به هر حال به نظر من این مسئله خیلی ریشه ای تر از اون چیزیه که با دو تا تغییر بشه حلش کرد

  • Parsa911

   3

   8

   خب ببینید اینکه مرسدس الان خیلی قویه مثل این میمونه که بگیم چرا فدره همیشه برنده میشه یا مثلا چرا تیم ملی المان تو همه جام جهانیا (بجز این سری) تا نیمه نهایی بالا اومده بوده خب اونا تلاش کردن رو بازیکناشون سرمایه گذاری کردن فرمول ۱ هم از روز اول یه تیمی برتر میشده و راحتر میبرده الان مرسدسه قبلش ردبول بود
   یا حتی تو مسابقات دیگه فورد مثلا خودشو کشت تا بتونه پیروزیا فراری تموم کنه و تونست تلاش کردن
   یا پورشه الان‌تو لمانز نمیشه که چون مرسدس الان قویه یهو یادمون بیفته اعتراض کنیم بقیه باید تلاششون خیلی بیشتر بکنن اگر حتی لازمه مکلارن برای خودش موتور بسازه

 5. Mjyz

  2

  1

  سلام سید جان وقتت بخیر .
  یه خبر خوندم که میگفت فراری و ردبول رهبری گروهی رو برعهده گرفتن تا پیرلی رو تحت فشار بزارن که تایرها رو هر چه سریعتر قطور تر کنه .
  آیا اگه تیم ها به فشار به پیرلی ادامه بدن امکان داره این اتفاق بیفته ؟

دیدگاه خود را بیان کنید