فرمول یک ایراننیکو هالکنبرگ راننده آلمانی تیم رنو بیان کرد که چارلز لکلرک بیش از اندازه تهاجمی و عجول در سبقت از او در گرندپری موناکو عمل کرد.

راننده فراری که به خاطر استراتژی بدی که در مرحله تعیین خط برایش شکل گرفت، مسابقه را از رده پانزدهم شروع کرده بود، قول مسابقه ای تهاجمی را به همه طرفداران داد اما بعد از عبور از لندو نوریس و رومن گروژان در حین عبور از نیکو هالکنبرگ با دیوار و او برخورد می کند و هم مسابقه خودش و هم مسابقه راننده رنو تحت تاثیر این برخورد قرار می گیرد. نیکو هالکنبرگ اینگونه نظر خودش را بیان می کند:

چارلز خیلی عجول و تهاجمی بود، از فاصله بسیار عقبی اقدام به سبقت گیری کرد و منم فضای زیادی به او برای سبقت گرفتن ندادم. اما من لحظه ای که دیدم او اقدام به سبقت گیری کرد خواستم منصفانه عمل کنم و کمی با فرمان بازی کردم و برای او فضایی برای عبورش گذاشتم اما او حول خودش چرخید(اسپین شد) و بعد از آن با خودروی من نیز برخوردی را داشت که به ضرر من شد.

من به دیوار برخوردی نداشتم ولی بابت برخورد با چارلز، تایر عقبم آسیب سنگینی دید و از انجا به بعد همه چیز برایم خراب شد. او بیش از حد جاه طلب بود.

چارلز لکلرک - موناکو 2019

چارلز لکلرک – موناکو 2019

راننده رنو در ادامه افزود:

مهندسم به من گفت که چارلز از گروژان عبور کرده و این یعنی که نفر بعدی من هستم، اما یک راننده فرمول یک باید در نظر بگیرد که چه فرصتی مناسب است برای سبقت گرفتن و شانس موفقیت چقدر است!

من فکر می کنم که او صبور نبود و همه چیز هم مرتبط به اتفاقی بود که برایش در روز قبل رخ داد، او می خواست که از همه عبور کند ولی پیست موناکو چنین ذات و طبیعتی ندارد.

23 دیدگاه

 1. Ahmadff64

  27

  11

  لکرک خیلی با استعداده و تلاشش بیشتر برای شکست فتل هست. و تمام تلاش و انگیزش برای اینه که ثابت کنه از فتل بهتره و قسمت زیادی از این موضوع برمیگرده به مدیریت تیم فراری که اول فصل عنوان کردن اولویت با فتل هست و خواسته یا ناخواسته این مسئله روی لکرک تاثیر منفی گذاشته. یعنی لکرک بیشتر از اونی که فکر مسابقه دادن باشه فکر ثابت کردن خودشه؟ از این طرفم شانسش خورده به این اعجوبه های استراتژيست تیم. به هر حال امید واریم در ادامه چارلز بتونه به روند طبیعی خودش برگرده و فراری هم فکری به حال دنفورس، سیستم فنر بندی و مهم تر از همه استراتژيست هاش بکنه.

 2. Saeed

  22

  14

  واقعا میتونست اونورتر بره
  ولی پیست شهری و واقعا تنگه

  با این ماشینها ک همچین فاصله محوری دارن واقعا مسابقات تو جاهایی مث موناکو یا سنگاپور تا حد زیاد زیادی بی روح شدن

  دلمم بحال لکلرک سوخت چون منو یاد مسابقه فتل تو سوزوکا فصل پیش انداخت

  شکست تو تعیین خط بخاطر استراتژی تیم

  کامبک با چندین سبقت قشنگ

  و از بین رفتن همه امید ها با ی تصادف

 3. Saeed

  9

  14

  ادمین جان چرا دیلیت کردید؟!

  حرف بدی ک نزده بودم

  فقط ب اون دوستی ک بی احترامی کرده بود بهم تذکری دادم

  من معمولا تحمل بالایی دارم و اگ کسی بهم بی احترامی بکنه زیاد روی خودم نمیارم

  چون بنظرم شخصیت آدما چ بالا باش چ پایین نمیشه کاریش کرد

  ولی رفتار بعضی ها متفاوته

  یوق ب یکی بی احترامی میکنید و نتیجش میش اتفاق هایی ک بعد از مسابقه اتریش فصل گذشته رخ داد

  البته فک کنم همه میدونید ک این بی احترامی ها زیر سر کیه ولی احتمالا نمیدونید ک تقریبا هیچ ربطی ب موتوراسپرت نداره…

 4. iman88

  10

  0

  جناب حسینی با در نظر گرفتن مشکلات ماشین فراری و شرایط پیست موناکو فکر میکنید اگر چارلز تصادف نمیکرد در نهایت چه رده ای میتونست بدست بیاره؟تا پنجم که غیر ممکن بود برسه ولی از پنجم به پایین فکر میکنید چه رده ای براش ممکن بود قابل دسترس باشه؟دوست دارم شخصا نظرتون رو بدونم؟

  • سید علی حسینی

   20

   3

   من احساس نمی کنم که زیر 10 می رسید نهایت نهایتش این بود که هیچ خودروی ایمنی نمیومد بعد چارلز از پیت استاپ برای جلو افتادن استفاده می کرد شاید شاید اونوقت به 10 یا 9 می رسید، چون چارلز بعد از گروژان با راننده هایی درست و حسابی داشت مسابقه می داد، گروژان اصولا خطای کارش بالاست اما بقیه راننده ها درست حسابی بودن، همین هالک تا لحظه اخر درست و مصمم روو مسیرش بود بعد دید لکلرک داره میاد داخل ماشینش یخورده بهش فضا داد که از تصادف جلوگیری کنه، الان لوییس رو ببین کلا ریسینگ لاین رو حفظ کرده بود، اگر ماشین رو پارک کنی روی ریسینگ لاین داخل پیست موناکو تقریبا در 70 80 درصد پیست کسی نمیتونه دیگه عبور کنه از اون قسمت، مهم حفظ ریسینگ لاین بود، راننده های با تجربه هم این مسئله رو میدونن که داخل موناکو چقدر حفظ مسیر صحیح میتونه موفقیت ساز باشه. هیچ راننده ای هم الکی به یکی دیگه راه نمیده…

 5. Mjyz

  11

  0

  سلام آقای حسینی . یه سوال داشتم
  برای مسابقه کانادا چقدر میشه رو فراری حساب باز کرد که مثل بحرین بالا تر باشه ؟ با توجه به دو سکتور سریع پیست و البته شرایط دمای پیست و تایرها ؟

  • سید علی حسینی

   20

   0

   سلام، ببین بحرین بحثش جداست، حتی پاوریونیتشون هم مشکل داشت توو مصرف سوخت، اگر دقت کنی ما در مقاله ای که راجب بروزرسانی های گرندپری بارسلونا داشتیم، گفتیم که ماشین مرسدس با مقدار سوخت بیشتری مسابقه باکو رو تموم کرد ولی فراری چون این مسئله براش بهینه سازی شده نبود عمل تیم جلوی فتل رو گرفتند که دور های آخر فشار نیاره. این قضیه داخل بحرین هم مشاهده شد. با پاوریونیت جدید نمیشه دیگه بحرین رو در مقایسه ها اورد.

   مسئله تایر رو اگر حل کنند، شاید نیم ثانیه رو جبران کنند + مستقیمی های زیادی داره و می تونن اگر دیر تر ترمز کنند به هم اسلیپ استریم حسابی بدن شاید داخل تعیین خط بتونن پول پوزیشن رو بگیرن.

   اما اگر این مسئله کم فرمونیه باقی بمونه خیلی کار ریسکی میشه و این به دیوار خوردن ها ادامه پیدا میکنه و ممکنه حتی داخل پیست کانادا اگر نتونن سرعت مطمئن رو برای ورود و خروج به پیچ پیدا کنند با اون قسمت دیوار قهرمانان برخوردی رو داشته باشند وسط مسابقه یا مرحله تعیین خط . الان داخل موناکو فتل و لکلرک خیلی ریسکی بودن داخل تمرین ها و تعیین خط خیلی نزدیک به دیوار می رفتند تا بتونن ببینن میتونن یه چندصدم جبران کنند ولی خب دیدیم که چه اتفاق هایی افتاد…

   • Mjyz

    12

    2

    ممنون بابت اطلاعاتتون.
    یادمه فصل ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۷ فراری یه الگوریتم مصرف سوخت توسعه داده بود که باعث میشد با ۵ کیلوگرم سوخت کمتر مسابقه بدن .
    لعنتی فراری باید ۵تا ۱_۲ کنه با برد فتل ، تا فتل با همیلتون از نظر امتیازی برابر بشن 🤦‍♂️🤦‍♂️

 6. iman88

  12

  0

  ممنون بخاطر وقتتون.من روز مسابقه خیلی از دستش عصبانی بودم اما فرداش که
  که همه چی رو در نظر گرفتم دیدم واقعا چیزی برای از دست دادن نداشت و قافیه رو تو همون تعیین خط باخته بود.
  هرچند در نهایت اشتباه کرده وشانسشو هرچقدر هم کوچیک باشه از بین برده.من فکر میکنم همونطور که شما اشاره کردید تجربه و مهارت هالکنبرگ رو در نظر نگرفت و تصور کرد رد شدن از اونم به راحتی گروژانه.
  بازم ممنون از وقتی که برای کاربرا میذارید.به هر حال موناکو مسابقه و تعیین خط و حتی تمرینات پر حاشیه ای داشت و بنده هم مثل خیلی های دیگه منتظر تحلیلتون از این اخر هفته هستم .
  زنده باشید

  • سید علی حسینی

   21

   0

   ارادت | ببین من داخل ویدئو تحلیلی اسپانیا گفتم از این به بعد دیگه راننده های فراری طوری رانندگی می کنند که هیچ چیزی جز سریع تر بودن براشون مهم نباشه. داخل موناکو هم همین بود و تا آخر این فصل هم همینه، از این به بعد فقط حرص خوردن هاش میمونه واسه طرفدارای فراری چون باید منتظر ریسک های یک به 99 راننده هاشون باشند که آیا جواب میده یا نه

  • ....kh:n....

   8

   2

   بنظر من تیم فراری خیلی هرکی هرکی شده لکلرک قبل مسابقه گفته بود تهاجمی خواهد بود اونم توپیستی مثل موناکو ۹۰درصد تصادف میاره.
   تیم باید لکلرک را قبل مسابقه آرام میکرد.
   لکلرک باید درجهت منافع تیم مسابقه بده یعنی چی میلیونها دلار خسارت میزنی که چی.
   تیم تایم گیری اشتباه کرد دلیل نمیشه این جوری مسابقه بدی.
   تیمی مثل مرسدس اصلا اجازه چنین کارهایی به راننده هاش نمیده.

 7. iman88

  16

  0

  من یادم به اون دیوار قهرمانان تو کانادا نبود.ماشین این فصل فراری همه شرایط لازم رو برای رفتن تو اون دیوار داره.حتی قهرمانشم داره.با این شرایطی که از نظر کم فرمونی و مشکل لاستیکا ماشین داره هر بار که این دو تا پاشونو تو پیست میذارن عملا دارن ریسک تصادف رو به جون میخرن.با نگاه به تعداد حادثه هایی که ممکن بود برای سب توی تمرین و تعیین خط پیش بیاد ادم نگران میشه چه برسه به ریسک هایی که تو شرایط مسابقه میکنن.امیدوارم این فصل به خیر بگذره وگرنه هر اتفاقی برای این دو راننده بیوفته فراری مسئول اوله و اخر اونه

   • داریوش

    15

    3

    امیدوارم به حق پنج تن ، مثل آپدیت های فراری از آب در بیاد

   • Seb the great

    12

    1

    یا خدا یعنی این سریع ترین نبود
    یا خدا 5 تا یک و دو با یکی یکو سه از اینم سریع تر
    بگو میشه شاتل فضایی

  • Seb the great

   8

   1

   این همه سریع سریع نکنید
   بابا ناسلامتی 5 تا یکو دو
   تو باکو هم دیگه بسه میخواید تو مونزا قهرمانی تیمی بگیرید که قبول کنید مرسدس سریع تره
   بخدا اگه فتل جای بوتاس بود و از فراری میرفت الان فراری تیم سوم بود

 8. نیما

  7

  2

  همین مکس در نظر بگیرید و اگه به لکلرک لطف زیادی بکنیم و بگیم هم سطح هستند، در 2 سال اول از ریکاردو امتیاز کمتری کسب می کرد و نمی تونست شکستش بده
  چارلز هم مثل گسلی تجربه مسابقه در بالای جدول نداره و نباید به شکست فتل فکر کنه فقط باید یکی دو فصل مسابقه بده و تجربه کسب کنه تا بعدا ازش استفاده کنه
  بدون شک چارلز داره اشتباهات زیادی انجام میده و فراری هم با این ماشین داغونش وضعیت بدتر کرده

دیدگاه خود را بیان کنید