فرمول یک ایرانوالتری بوتاس راننده تیم مرسدس در مصاحبه خبری پس از گرندپری فرمول یک اسپانیا گفته است که شرایطی که در این مسابقه رخ داده، خارج از کنترل او بوده که منجر به کند شدن وی و همینطور کسب مقام دومی شده است.

والتری بوتاس در مصاحبه خبری بعد از مسابقه اینگونه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:

کاری که ما به عنوان تیم مرسدس تا به اینجا انجام داده ایم واقعا فوق العاده بوده و هست. اما امروز به واقع آزار دهنده بود. من در استارت، مسابقه را باختم. من می توانم در آینه نگاه کنم و بگویم که تقصیر من نبوده است.

مشکلاتی با کلاچ داشتم، ارتعاشاتی در لحظه شروع مسابقه داشتم که قبلا هرگز با چنین مشکلی روبرو نشده بودم. کلاچ لحظه ای انگار عمل می کرد و عمل نمی کرد، این چرخه هی تکرار می شد و من تا الان این مسئله را حس نکرده بودم. برای همین بود که شروع خوبی نداشتم و فوق العاده دنبال این مسئله هستم که ببینم به چه دلیلی، چنین اتفاقی رخ داده است. من به این مسئله اگاه هستم که اگر پیشتاز باشید کنترل خودرو آسانتر است.

والتری بوتاس - اسپانیا 2019

والتری بوتاس – اسپانیا 2019

از او در مورد اختلاف سرعتش با لوییس همیلتون پرسیده شد:

وقتی که شما در پشت سر قرار دارید، در واقع یعنی شما در هوای کثیف خودروی جلویی قرار دارید که این مسئله در این پیست ها کمی کار را سخت می کند.

من انتظار داشتم که برنده مسابقه در پیچ اول مشخص شود ولی بعد از آن سعی کردم از فرصت های مختلفی استفاده کنم ولی فایده ای نداشت.

27 دیدگاه

 1. Saeed

  34

  6

  اگ دلتون یوق ب تنوع برنده ها تو فرمول ای خوش شده ی خبر بدی هست ک مرسدس فصل بعد هم تو فرمول ای حضور داره👌😂

 2. تیرداد

  14

  21

  شما فتل فنا هم که همه جا حرف میزنید مشکل از خودتون و گاراژتونه ن از مرسدس همیلتون ……استراتژی فراری. بده میگن کار مرسدسو همیل …فتل اشتباه میکنه میگن کار همیلو مرسدسه ….اسپین میکنه میگن کار همیله ….دستور تیمی میدن میگن کار توتو ولفه …..همین جوری ولتون کنن میگین گرونی دلار و پراید کار مرسدسو همیلتونه …..ناور جنگی امریکا تو خلیج فارسه اینم کار ولفه…….تا کی بهانه گیری عزیزان فراذی فن واقع بین باشید عزیزان ماشین فراری سریع بود اپدیتها خوب بود ولی ن ب اندازه مرسدس …..فراری ب اندازه مرسدس کار نمیکنه ….

 3. جنون سرعت

  26

  10

  اوه اوه اوه ولتری هم شمشیر رو از رو بسته با احترام به مترجم اگه دقیقا معنی حرفاش همینی هست که اینجا نوشته شده من فکر میکنم منظورش اینه که عمدی بوده
  یعنی واقعا همچین چیزی ممکنه؟؟؟
  باتوجه به حرکات و حرفای همیل موقع کم آوردن،همچین کاری هم خیلی دور از انتظار نیس
  قصد توهین به همیل و دوستان همیل فن عزیز ندارم ولی خدایی میشه همچین برداشتی کرد و خودتون هم میدونید همیلتون وقتی احساس کنه کسی داره بهش نزدیک میشه جنگ روانی خیلی زشتی رو شروع میکنه که دور از جوانمردیه پس فکر کنم بشه همچین انتظاری ازش داشت

  • تیرداد

   14

   18

   لوئیسو عصبانی نکنید ….این حرف نیکو ب بوتاس بود که بوتاس رعایت نکرد نمیکنه با این حرفش همیلو بیشتر عصبانی کرد و دیگه شاهد اولی بوتاس نیستیم ……

  • just.jeep

   22

   17

   شایدم زیچه کلاچ بوتاسو دستکاری کرد شب قبل مسابقه وقتی همه خواب بودن.یا مکانیکای همیلتون توی نوشیدنی های مکانیکای بوتاس داروی خواب آور ریختن و رفتن ماشینو دستکاری کردن.شایدم همیلتون رفته پیش یه فالگیر دعای خرابی کلاچ گرفته واسه بوتاس.همین بهانرو اگه همیلتون پل داشت و دوم میشد الان کامنتهای دوستان یه چیز دیگه بود.

   • ...m6...

    6

    15

    😂😂😂😂😂😂

  • Mahmood.gh

   13

   14

   دوست عزیز فقط ی سوال
   اگه از این مصاحبه برداشت کردی ک ماشینش مرسدس از عمد دستکاری کردن
   از این مصاحبه چ برداشتی کردی
   ک کیمی گفت امده الفا از دست سیاستهای فراری راحت شده میشه برداشتتون بگین؟

  • H.farahani

   11

   12

   جنون سرعت
   بوتاس سه ماسبقه است که استارتش بده.
   تو چین گفت رو رنگ بودم و ت باکو چون اول موند چیزی نگفت و اینجا هم بهونه کلاچ.
   بوتاس هم فهمیده که باید برای شکست همواره بهونه بتراشه.

 4. mojtaba

  13

  0

  تکلیف قهرمان تیمی که مشخصه امیدوارم تا زمان بهبود ماشین قئفراری حداقل بوتاس دیگه از این بدشانسی ها نیاره و برا صدر جدول شاهد رقابت نزدیکی باشیم

  • S5

   24

   7

   بوتاس بدشانسی نیاورد، بدشانسی براش آوردند. همیلتون بعد از باکو خط و نشان کشید و علنی گفت اگه جایگاهم در خطر بیفته دست به هر کاری میزنم.
   شک نکن اگه بوتاس استارت خوبی میزد اتفاق 2016 اسپانیا تکرار میشد و هر دو مرسدس dnf میشدند

   • S5

    16

    5

    یا حتی با توجه به سابقه همیلتون بعید نبود الان تله متری مرسدس تو اینستا دست به دست میشد:))))

 5. A_V

  16

  21

  به به چه کامنتای منطقی و زیبایی از طرفداری فراری و فتل میگم بنظرتون همیل پیش این دعا نویسا یا رمال ها نرفته هوم
  دیگه شورشو در نیارین بابا

 6. حسین

  0

  0

  مشکلات ناخواسته بیشتر از اینم بوجود میاد ولتری جان….نتیجه ی فرمان نابرداری و گوش نکردن به حرفه توتو همینه دیگه !

 7. iman88

  6

  1

  بوتاس میدونه داره چی میگه دقیقا هم همون نتیجه ای رو که میخواد داره ازش میگیره.چهرشو وقتی رو سکو دیدم یاد بعد سوچی افتادم که داشت لاستیکای لوییسو وارسی میکرد.میخواد تئوری توطئه تو ذهن مخاطب بوجود بیاره.درست یا غلطشو کاری ندارم بدون مدرک هزارتا تهمت میشه به اینو اون بست ولی هیچ کدوم ارزش نداره.اما بوتاس میخواد بگه اون بوتاس سر بزیر و حرف گوش کن تموم شد.

دیدگاه خود را بیان کنید