فرمول یک ایرانسرجیو پرز و لنس استرول با کسب رده های ششمی و نهمی، بهترین مسابقه فصلشان را با ریسینگ پوینت در گرندپری باکو تجربه کردند.

پرز دو سکو را در آذربایجان کسب کرده بود و اینبار کسب رده ششمی نیز او را بالاتر از لندو نوریس، راننده مک لارن در رده هشتم جدول رده بندی قرار داد. راننده مکزیکی در ابتدای مسابقه حتی برای رده چهارمی به مکس ورشتپن حمله ور شد و  سبقت گرفت اما راننده ردبول در پایان رده ای را به او واگذار نکرد اما پرز به خوبی آگاه بود که چگونه بتواند در باکو بهترین نتیجه را کسب کند:

روز فوق العاده ای بوده است. شروع مسابقه خوب به نظر  می رسید وقتی که از ورشتپن عبور کردم  اما ما سرعت لازم برای رقابت با ردبول در طول مسابقه را نداشتیم.

راستش تمرکز اصلی من بر روی نگه داشتن مک لارن ها بود و واقعا این کار آسان نیست و من باید تمام مسابقه را با دقت رانندگی می کردم. خوشحالم از اینکه جایگاهمان را حفظ کردیم و با توجه به کسب امتیاز با هر دو خودرو، حالا می توانیم جشن بگیریم.

ما در بارسلونا آپدیت خواهیم داشت و منتظر عملکردمان در آنجا هستم.

لنس استرول - تیم ریسینگ پوینت

لنس استرول

استرول نیز پس از کسب رده نهمی در مصاحبه با اسکای گفت:

خوب است که هر دو خودرو امتیاز کسب کردند و ما ریکاوری خوبی از تمرینات نه چندان خوب جمعه داشتیم. این فوق العاده است که پا به میدان بگذارید و رده کسب کنید به خصوص زمانی که خودرو به خوبی عمل می کند.

بنابراین ما می توانستیم دیرتر ترمز کنیم و سرعت بیشتری داشته باشیم و در اینگونه پیست ها شما باید 100% تمرکز داشته باشید تا بتوانید از فرصت های سبقت گیری به خوبی استفاده کنید.

یک دیدگاه

  1. بهروز

    5

    3

    جای اکون واقعا خالیه، حیف اون استعداد، حیف اون تلاش و انگیزه، امیدوارم فصل بعد ببینیمش