فرمول یک ایرانمکس ورشتپن، راننده ردبول می گوید که همه ی پدوک در تلاش هستند تا بفهمند که سرعت عجیب فراری در مستقیمی ها چطور بدست است.

با اینکه همه در مصاحبه هایی از سرعت بالای فراری SF90 در مستقیمی ها سخن گفتند اما سباستین فتل و چارلز لکلرک تا به الآن هیچ پیروزی را کسب نکرده و تنها دو سکو را بدست آوردند. ورشتپن که اولین سکوی هوندا را پس از سال ها در استرالیای امسال رقم زد معتقد است که کمپانی ژاپنی باید اسب بخارهای بیشتری را به موتورش اضافه کند تا آن ها بتوانند در مستقیمی ها با فراری و مرسدس رقابت کنند:

به نظر من ما هنوز باید اسب بخار بیشتری را [به موتورمان] اضافه کنیم اما کمی به تیم های پیشتاز نزدیک هستیم. بخشی از [داونفورس] خودرو نیز باید بهبود یابد و خواهیم دید که چه خواهد شد.

خوشبختانه تا به الآن مجبور نبودیم این جمله را که “ما فقط در پیست های بدون مستقیمی می توانیم رقابت کنیم” به کار ببریم. البته این حقیقت است که هنوز ما زمان هایی را در مستقیمی از دست می دهیم و در مقایسه با فراری مقدار زیادی است.

آن ها امسال چیزی را بدست آوردند که هیچ کس نمی داند چطور بدست آمده است. آن ها تکالیفشان را به خوبی انجام دادند و ما باید مطمئن شویم که با شاسی و موتورمان می توانیم به آن ها نزدیک تر شویم.

مکس ورشتپن و سباستین فتل - چین 2019

مکس ورشتپن و سباستین فتل – چین 2019

راننده ی هلندی که در جدول رده بندی بالاتر از راننده های فراری در رده سوم قرار دارد، در ادامه افزود:

هنوز در ابتدای فصل قرار داریم و در رده سوم جدول قهرمانی هستیم اما هر چیزی ممکن است. باید مطمئن شویم که آپدیت های خوبی را برای شاسی و موتور داریم.

10 دیدگاه

  • H.farahani

   4

   2

   جناب Hamilton
   یه سئوال ازتون داشتم.البته افراد دیگه هم میتونن پاسخ بدن.
   اگه تو چین بجای دستور مستقیم فراری برای جلوگیری از مکس فتل رو زودتر از لکلرک میاورد به پیت لین و دور بعد لکلرک رو.و فتل لکلرک رو اندرکات میکرد بازم دستور تیمی محسوب میشد؟وباید فتل رده رو برمیگردوند؟

 1. mohammad-shumi

  24

  20

  مکس تو هم که ادامه دهنده مصاحبه های تیم مرسدسی و داری توپ رو میندازی تو زمین فراری وفشار روانی رو میاریرو فراری. با این همه سرعت فراری که میگی داره چرا تو 3 مسابقه اول ندیدیم نتیجشو ؟!

 2. Mehrdad

  31

  13

  سه
  یک دو از مرسدس اما همچنان بعضی ها از سرعت عجیب فراری میگن
  سرعت که با کم کردن داونفورس بدست بیاد و ماشین تو پیچ های چین هیچ حرفی نداشته باشه به چه درد میخوره؟
  سرعت بحرین وقتی موتور پایداری نداره و خراب میشه به چه درد میخوره؟
  مرسدس داره پادشاهی میکنه و این ها همچنان دارن فراری رو قوی ترین تیم میدونن
  خندم میگیره فراری بدون یک برد فصل رو تموم کنه و همچنان بعضی ها از قدرت عجیب فراری بگن

 3. Amin

  11

  26

  خب جناب مکس هم اذعان کرد که سرعت فراری کم نیست!
  دوستانی که میگن فراری ماشینی در حد مرسدس نداره،توجه کنن که مشکل شاسی فراریه نه موتورش!اونا تو بخش موتوری و حداکثر سرعت به راحتی بین ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر اختلاف دارن و جالب تر این که با دی آر اس اختلاف سرعت بین ماشین ها ۲۰ کیلومتر خواهد بود!این یعنی تو مستقیمی ها فراری بدون دی آر اس اختلافی داره ک انگار دی آر اسش باز شده!
  برتری مرسدس نسبت ب فراری شبیه برتری های سال های پیش ردبول تو بعضی از پیست هاست!
  مشکل اصلی فراری پیدا نکردن ستاپ درسته و با سه جلسه تمرین نمیتونن ستاپ درست رو به دست بیارن!برا همینم تو اسپانیا از بقیه تیم ها جلوتر بودن،چون فرصت بیشتری داشتن!
  ب هرحال پاوریونیت فراری بدون هیچ بحثی با اختلاف برتری داره و ۴۰ اسب شوخی و الکی نیست!اما خب ب خاطر شاسی نمیتونن کامل نشونش بدن!(مثل اختلاف فورس ایندیا و رنو:که فورس ایندیا با موتور مرسدس ۴۰ تا ۵۰ اسب بیشتر داره ولی ب خاطر شاسی ضعیف ترش نمیتونه در حد رنو رقابت کنه)

 4. نیما

  16

  4

  چیزی که مشخصه و خیلی ها میگن مهندسای فراری *** با این تصمیم گیری
  تو مستقیمی ها زمان بدست میارن و تو پیچ های بیشتر از اون از دست میدن و گفته میشه در حال طراحی دوباره بال جلو و عقبی هستن که شبیه مرسدس و ردبوله
  حالا چرا از اینا تعریف می کنن نمی دونم ::))

 5. Mahmoud

  18

  4

  راست میگه خب. اگه معلوم بود این سرعت از کجا اومده که اینقدر کم و زیاد نمیشد. یهو توی بحرین خراب نمیشد. توی چین عقب نمیموند. مشکل اینه که خود فراری هم نمیدونه این سرعتو از کجا آورده. یعنی اینقدر مشخص نیست که توی یه مسابقه اولش از مرسدس میزنه جلو و بعد گند میزنه توی یه مسابقه دیگه ردبول!!!! به چالشش میکشه اونم با موتور هوندا.

دیدگاه خود را بیان کنید