فرمول یک ایران – تیم ایتالیایی فرمول یک، صبح جمعه اعلام کرد که کیمی رایکونن راننده ی فنلاندی این تیم در فصل 2017 هم تیمی سباستین فتل خواهد بود.

رایکونن چهارمین فصل متوالی را در فراری پشت سر خواهد گذاشت. آقای فنلاندی در سال 2014 پس از 5 سال، بار دیگر به فراری پیوست. او قبلا در سال های 2007 تا 2009 برای این تیم رانندگی می کرد، که تنها قهرمانی خود را نیز با فراری در 2007 کسب کرده است.

فراری اعلام کرده که قرارداد خود را با کیمی رایکونن تمدید کرده است, پس در سال 2017 هم شاهد رقابت زوج فتل و مرد یخی در فراری خواهیم بود.

رایکونن کار خود را در سال 2001 و با تیم سائوبر آغاز کرد. 20 گرندپری را تا این لحظه برده است که 9 تای آن ها را با فراری کسب کرده است. در مک لارن و لوتوس نیز بردهایی را به دست آورده است، برای مثال گرندپری ابوظبی 2012.

در دومین حضورش در تیم فراری، کیمی که هم اکنون 36 سال سن دارد تا به امروز موفق به کسب 7 سکو شده است. قبل از حضور فتل او هم تیمی فرناندو آلونسو در سال 2014 بود، از سال 2015 که سباستین فتل به فراری پیوسته است، این راننده ی آلمانی موفق به پیروزی در سه مسابقه شده است.

حال با اعلام این خبر که کیمی یک فصل دیگر در فراری می ماند، باید بگوییم که ترکیب های فصل آینده ی سه تیم بالای جدول یعنی مرسدس، فراری و ردبول در سال 2017 تغییر نخواهند کرد.

9 دیدگاه

 1. K.RAIKKONEN

  0

  0

  ای ولا . این خبر روزم رو ساخت . درود بر فراری و درود بر فتل و رایکونن. امیدوارم مرد یخی پادشاه اسپا تو یک سال و نیم باقی مونده از کریرش بتونه حداقل یک گرندپری رو ببره

 2. حمید

  0

  0

  اون قطعه ای که شبیه دمپایی انگشتی روی ماشین فتل نصب شده چیه؟دوستانی که میدونن اطلاعات بدن

دیدگاه خود را بیان کنید