فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون، راننده ی مرسدس که از سرعت فراری در تعیین خط بحرین تعجب کرده می گوید که پیکان های نقره ای اسیر سرعت قرمزها در مستقیمی ها شده اند.

یک و دوی اسکوریا فراری با رهبری چارلز لکلرک در تعیین خط بحرین رقم خورد و مرسدسی ها نیز توانستند خود را به رده ی نخست نزدیک کنند و همیلتون به فاصله ی یک دهم ثانیه ای سباستین فتل برسد. با این حال مدافع عنوان قهرمانی از سرعت فراری در مستقیمی ها شوکه شده است:

ما سرعت باورنکردنی فراری را مشاهده کردیم. راستش من حتی تا پایان نمی دانستم که ما می توانیم اینقدر به آن ها نزدیک باشیم.

آن ها واقعا در مستقیمی ها سریع بودند جایی که ما به طور کلی زمان زیادی را از دست دادیم، آن هم فقط در مستقیمی. به هر حال آن ها موفق شدند تا به سرعت زیادی در مستقیمی ها دست پیدا کنند.

احساس خودروی ما خوب بود و به نظر من برای سال هاست که این پیست به هر دلیلی برای ما مناسب نبوده است اما در جایگاه خوبی قرار گرفتیم و مستقیمی جایی بود که زمان زیادی را از دست دادیم.

لوئیس همیلتون - بحرین 2019

لوئیس همیلتون – بحرین 2019

توتو ولف، مدیر مرسدس نیز اذعان کرد که فراری ها سرعت زیادی را در مستقیمی ها بدست آوردند و آن ها باید این موضوع را آنالیز کنند:

در مسافت های طولانی سرعت ما خوب بوده است اما در حال حاضر ما فاقد سرعت کافی در مستقیمی هستیم، نمی دانیم مشکل از پیست است یا قدرت ما و باید این را آنالیز کنیم.

این موضوع قطعا برای مسابقه خوب نیست و سبقت گیری در مسابقه بحرین یک آپشن خواهد بود اما شما برای این کار نیاز به یک خودروی سریع در مستقیمی دارید. عمق فاجعه در اواسط تعیین خط مشخص شد و فهمیدیم که سرعتمان کم است و از همانجا ما باید کار آنالیزمان را شروع کنیم.

22 دیدگاه

   • Ferrari Italy

    15

    2

    فراری فصل پیش از شروع نیم فصل دوم کم آورد و حرفی برای گفتن نداشت حتی اگر فتل اسپین هم نمیشد و همه چی خوب پیش میرفت فقط با اختلاف کمتر دوم میشد, این فصل هم تا نیمه اولش چیزی روشن نیست دو تا مسابقه از نیمه رد بشه مرسدس با یک ثانیه از همه جلوتره ولی ایندفعه فراری تا میتونه باید امتیاز جمع کنه که مرسدس بیش ازاین غول میشه, این حرفا همش بازی رسانه ایه وگرنه همیل بازم انتهای فصل بهترین ماشینو داره فقط میخواد دستاوردشو بزرگتر کنه

   • THE MINDBLOWER

    2

    0

    دقیقا فراری تو مسابقه‌هایی که باید میترکوند مثل چین یا باکو با بدشانسی یا استراتژی بد گند زد و از اون طرف مرسدس دقیقا تو همون مسابقه‌ها تا میتونست امتیاز جمع کرد کاری که فراری تو نیم‌فصل دوم نتونست بکنه.

 1. Aminnb

  6

  27

  اینم برا اونایی که مرسدس رو فقط تو کفی قوی میدونستن
  ب نظر تیم محبوبتون این رویه رو در پیش گرفته!
  پارسال هم همین مشکل رو بحرین بود،جایی ک بوتاس با دی ار اس و اسلیپ استریم هم نمیتونس رد بشه?
  با این شرایط خیلی سخت بشه از فراری ها سبقت گرفت

 2. Ahmad VETTEL

  27

  5

  خب فراری تو مستقیمی قویه عوضش مرسدس تو پیچا سریعتره دیگه.
  خودتم از 2014 تا 2017 سوار ماشینی بودی که فقط تو مستقیمی قوی بود وحتی دفاع اسپا رو گزارشگر ما گذاشت به پای نبوغ!!!!

  • Aminnb

   11

   18

   موقع دفاع اسپا،فتل دی ار اس داشت؟؟؟؟؟
   نداشت
   اما موقع دفاع بحرین،بوتاس دی ار اس داشت!
   ثانیا جدا از این مباحث کسی نمیتونه برتری یکطرفه مرسدس از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ رو کتمان کنه
   ولی الان قضیه اینه که شما نمیخوای قبول کنی فراری ضعیفتر نیست!فراری فقط تو استرالیا قدرتشو آزاد نکرده بود،همین!

   • Ahmad VETTEL

    14

    4

    کی گفت فراری ضعیفه؟از کجای کامنتم اینو فهمیدی؟
    من گفتم فراری تو کفی خوبه عوضش مرسدس تو پیچا خوبه
    زمانی فراری بهتر میشه که تو تعیین خط 0/7 سریعتر باشه مثل مرسدس

   • THE MINDBLOWER

    8

    2

    نه‌خیر الان فراری ضعیف‌تر نیست اما ۱۰۰۰ مایل هم جلوتر نیست

  • Aminnb

   3

   7

   احمد فتل:داداش شما چرا فقط این کامنتتو مبنا قرار میدی!از شروع تمرینات استرالیا همه فراری و فتل فن ها دارن میگن فراری ضعیف تره!
   در ضمن اگه قرار باشه مرسدس یا هر تیم دیگه ای تو همه سکتور ها برتر باشه میشه رقابت ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶!ب علاوه مگه مرسدس ۷ دهم سریعتر از فراری هستش که میگفتین(فراری فن ها)مرسدس قویه که الان منتظرین فراری ۷ دهم سریعتر بشه که بیاین اعتراف کنین فرای سریعتره؟؟؟؟
   تعیین خط استرالیا هم همه فهمیدن و درک کردن که فراری مشکل داشته بهتره ب اونجا رجوع نکنی!

 3. MERC

  7

  2

  از یه طرف میگن ترسیدن, بعد میگن جنگ روانیه, بعد میگن مظلوم نماییه ماشینشون سریعتره و…
  حالا کدومش؟ مرسدس سریعتره یا فراری؟

 4. mojtaba

  1

  0

  فراری برای یک دور زدن تو پیست قطعا ماشین بهتری داره اما اولا قابلیت اعتماد ماشین جای سوال داره دوما نقطه قوت مرسدس در دو فصل اخیر آپدیت های عالی در طول فصل بوده حالا باید دید فراری میتونه با حل کردن نقطه ضعف خودش و ارتقای ماشین در ادامه ی فصل از این برتری ابتدایی استفاده کنه یا نه

دیدگاه خود را بیان کنید