فرمول یک ایران – برنی اکلستون، مدیر سابق فرمول یک می گوید که توتو ولف، مدیر تیم مرسدس و لارنس استرول، مالک تیم ریسینگ پوینت با او درباره ی تهدید به خروج از فرمول یک صحبت کرده اند.

مدیر مرسدس و مالک ریسینگ طی تست های پیش فصل فرمول یک 2019، با اکلستون در خانه اش در سوئیس دیدار کردند و گفته می شود که مدیر سابق فراری، لوکا دی مونتزمولو نیز در آنجا حاضر بوده اما هیچ یک از کارمندان فعلی فراری، ردبول و دیگرهای تیم های فرمول یک در این جلسه حضور نداشته اند.

لوکا دی مونتزمولو

لوکا دی مونتزمولو

دوازده ماه پیش بود که لیبرتی مدیا، مالک فرمول یک اعلام کرد که قوانین 2021 دستخوش تغییرات بزرگی خواهند شد و در روز گذشته آن ها به همراه فدراسیون جهانی اتومبیلرانی و ده تیم حاضر در فرمول یک در لندن جلسه داشته اند تا برنامه های خود را به اشتراک بگذارند. این طرح ها شامل تغییرات در توزیع درآمد، در صورت امکان محدودیت بودجه و قوانین جدید مسابقه ای است اما ماه ژوئن آخرین مهلت برای تایید این قوانین خواهد بود.

از برخی منابع شنیده می شد که مرسدس با ورود به مسابقات فرمولE، قصد دارد تا فصل 2021 اقدامات لازم برای خروج از این ورزش را انجام دهد اما تهدید به جدا شدن از فرمول یک می تواند در مذاکرات یک برگ برنده برای برخی تیم ها باشد که مرسدس نیز از این قاعده مستثنی نیست اما اکلستون فکر نمی کند که لیبرتی مدیا به ساز برخی تیم ها برقصد:

فکر نمی کنم چنین اتفاقی رخ دهد.

فکر نمی کنم که آن ها توافق همگان را بدست آورند اما آن ها نیاز دارند تا با همه ی برگزارکنندگان و تیم ها به توافق برسند.

مشکل اینجاست که همیشه افرادی در اطراف شما هستند که فقط حرف می زنند اما وقتی حرف گرفتن تصمیم نهایی و اجراء به میان می آید، یک لیست از این افراد گمشده رو به روی خود می بینید.

راس براون و برنی اکلستون

راس براون و برنی اکلستون

به نظر می رسد که مک لارن زودتر از همه کار خود را شروع کرده و زاک براون، مدیر مک لارن در روزهایی گذشته اذعان کرد که این تیم فرمول یک را ترک می کند اگر تغییرات قوانین فصل 2021 چشم انداز روشنی را برای این ورزش ترسیم نکند.

با این حال، تیم ریسینگ پوینت در بیانه ای دیدار کاری با اکلستون را رد کرده است:

یک دیدار برای شام به همراه دوستان قدیمی بوده است و این اظهار نظرها درباره ی جدایی طلبی بی معنی است.

17 دیدگاه

 1. Ezk1980

  30

  2

  بابا تو فروختی رفتی دیگه چرا کرم میریزی ؟ ارزوشه فرمول یک داغون بشه ارزشش بیاد پایین ایشون نصف قیمت بخرتش …ورود به مسابقات فرمول ایی هم مکمل فرمول یک هست نه جایگزین اون …مرسدس برای ورود به فرمول ایی مسابقات DTM رو ترک کرد …از روزی که فروخته هر مصاحبه با هدف زدن لیبرتی مدیا بوده ، باید یه بند تو قرارداد میذاشتن که فروشنده حق ندارد درباره سرنوشت تیمها رانندها و مسابقات فرمول یک در اینده مصاحبه کنه ….اینهمه خاطرات خوب و بد داری درباره اونا حرف بزن

  • Saeed

   8

   17

   ولی وقتی ما حرف از دزدی بزرگ آلمان میزنیم دروغ میگیم

   از مردن چارلی خوشحال نشدم
   ولی مطمئنم بخاطر نفرین های ما مرد ک نصف حقش هم نبود

   چون هنوز وقتی مثلا عملکرد خارق العاده فتل تو سوزوکا رو میبینم قبل از تصادف با مکس از زندگی بیزار میشم

   • علی شفیعی | کاربر متخلف

    5

    4

    تو را بخدا یکمقدار بزرگ شوبد. بخدا زشته دیگه.
    حرفهایتان شده مثل دختر بچه های مدرسه ای.

    بسه دیگه.
    شما برو برداشتت را از فرمول 1 درست کن.

    فتل را کردین خدا. من اگر بهم بگویند شماها جلویش سجده میکنید و میپرستیدش و ازش فا میخواهید تعجب نمیکنم.

    بخاطر نفرین شما مرد؟ از زندگی بیزار میشوید؟

    یک فکری بحال خودتان بکنید.
    اینو جدی میگم و خارج هز هر گونه بحث هواداری میگم. حتما یک فکری شما به حال خودت بکن.

    کلا فرمول 1 را متوجه نشدی.
    تعصب داره شماها را نابود میکند.

    میشه یک لطفی بکنی، منو هم نفرین. کنی.

    هر روز شگفتی افرین هستید.

  • josef6565

   8

   0

   تیم های بالا رده فرمول یک می خوان که این ورزش رو کاملا در اختیار خودشون در بیارن که این جوری به منافع خودشون برسن و با اختلاف بودجه ای که با تیم های رده میانی می اندازند همیشه برتری بین خودشون تقسیم شه. از طرف دیگه این تیم ها تولید کننده هم هستند و به ذات دست بالاتر رو دارند. من طرفدار فراری هستم ولی اگه قرار باشه عشق ذاتی به رقابت فدای منفعت طلبی و حکمرانی یک عده خاص بشه آروم آروم فرمول یک محو میشه و می دونیم فراری هر چه داره از فرمول داره در نتیجه این تیم هم محو میشه.
   هر موقعه ما تونستیم چهارشنبه سوری به جای آتش از چراغ های چشمک زن لذت ببریم فرمول ای هم میتونه اندازه فرمول یک هیجان انگیز شه. این انفجار و حرارت و شتاب و هیجان هست که فرمول یک رو رقابتی و لذت بخش میکنه.
   سرعت در مسابقه و رقابت از دوران یونان باستان وجود داشته و با کالسکه گاری یا هر چی دو تا چرخ داشته انجام می شده و میشه نتیجه گیری کرد که رقابت و هیجان یه امر ذاتیه و بروز ظاهری اون میشه فرمول یا موتو جی پی.
   الان مشخص میشه که جنگ سر قوانین و مقررات نیست بلکه تیم های رده بالا و مدیران فرمول یک با هم مصاف کردند که اگه مدیران به هر قیمتی این وسط شکست بخورند شاید کار رقابت و در نهایت فرمول یک تموم شه.

 2. Saeed

  10

  11

  خوشم میاد بعد از اون همه مافیا
  ن عمو چارلی
  ن عمو توتو
  ن عمو پرز

  نتونستن کاری کنن ک دوست های عاطفیشون بتونن حتی نزدیک جایگاه کینگ بشن????

 3. S5

  21

  5

  مرسدس نیازی به کودتا نداره چون همین الانم بیشتر از هر تیم دیگه ای نفوذ داره و هر وقت لازم باشه از یکی از برگهاش استفاده میکنه؛ نمونه اش پیرلی فصل قبل

 4. Silver Arrows

  9

  9

  صحبت از خروج از فرمول یک، کودتا محسوب میشه!؟
  خب تا به حال این موضوع رو همه تیم‌ها تو بازه‌های زمانی مختلف و به دلایل مختلف بیان کردن!

 5. Ahmad VETTEL

  6

  1

  تهدید مرسدس از تهدید فراری قراره موثرتر باشه؟
  بیچاره مارکیونه اون قدر تهدید به خروج کرد ولی آخرش تغییر قوانین 2019 اجرایی شد.

  • H.farahani

   8

   1

   احمد جان
   البته فکر نکنم خیلی به تغییرات 2019 معترض بوده باشه.اعتراضش بیشتر به منطق لیبرتی مدیا بود.مثلا میگفت اگه قرار به کاهش هزینه است چرا باید پلتفرم پیشرانه کلا تغییر کنه.چند میلیارد صرف توسعه این پلتفرم شده و تا 2021 هوندا و رنو به مرسدس و فراری میرسن یا لااقل خیلی نزدیکن.حالا همه رو بذاریم کنار و یه پاتفرم جدید که دوباره یه تیم موتور بهتری بسازه و بقیه دنبالش بدوند.یکی از چیزای دیگه که میگفت اینکه بجای محدود کردن تیمای برتر امکان تست بیشتر به تیمای ضعیف داده بشه.

 6. الف ی برگشت خورده

  3

  5

  خیلی موضوع مشخصیه
  تغییرات عظیمی قراره صورت بگیرن و این تیم ها هم برای شادی دل ما مسابقه نمیدن
  هر جا که ببینن موندن دیگه به نفعشون نیست یا اینکه برنامه پر سود تری براشون موجوده کنار میکشن

 7. علی شفیعی | کاربر متخلف

  1

  3

  هواداران فتل را خیای دوست دارم امسال، اخر فصل ببینم. و بیشتر از هرچیزی دوست دارم لکلرک قهرمان شود.

  یک صحبت بسیارجالبی از شوماخر یکنفر پیدا کرده. برای من میفرستد، اینرا اگر این هواداران فتل متوجه بشوند، شاید بعضی هایشان کارشاندبه بیمارستان بکشد. یعنی شوماخر دو تا جمله مبگوید، که من وقتی فهمیدم اصلا نمیدونید چه حالی شدم.
  من برای ادمین محترم میفرستم اگر صلاح دانستن برای شما عزیزان قرار میدهند.

دیدگاه خود را بیان کنید