موتوجی پی ایرانمارک مارکز قهرمان موتوجی پی می گوید که تنها دلیل تمرکز هوندا بر روی توسعه انجین خود در تمام طول زمستان این بوده که کمپانی ژاپنی نمی توانست این حقیقت را بپذیرد که موتور دوکاتی در مستقیمی ها سریع تر است.

در اولین مسابقه فصل 2019 موتوجی پی در قطر، مارکز توانست سرعت 352 کیلومتر بر ساعت را به ثبت برساند و رکورد سرعت پیست لوسیل که در اختیار آندره یانونه بود و در سال 2016 با موتور دوکاتی ثبت کرده بود را با اختلاف اندکی بشکند. علاوه بر این سه موتور از پنج موتور برتر مسابقه قطر از نظر نهایت سرعت در اختیار موتورسواران  هوندا؛ کال کراچلو، خورخه لورنزو و مارکز بوده است. برنده موتوجی پی قطر، آندره دویزیوسو نیز با 346.3 کیلومتر بر ساعت در رده یازدهم جدول سرعت ها قرار داشت.

مارکز اما می گوید که ترجیح می داد که مانند سال های گذشته هوندا بر بهبود تمام بخش ها تمرکز می کرد و تنها تمرکز خود را بر روی سرعت قرار نمی داد:

در زمستان امسال، هوندا غرق در مسئله سرعت بوده است. وقتی آن ها دیدند که موتورهای دیگر از ما سریع تر هستند، نتوانستند این موضوع را تحمل کنند.

وقتی که شما یک انجین قدرتمند دارد، باید مکانیک و ابزارهایی را نیز در اختیار داشته باشید تا با هر مشکلی بتوانید کنار بیایید.

آندره دویزیوسو - اولین روز تست پیش فصل موتوجی پی 2019 در سپانگ

آندره دویزیوسو

مدیر ورزشی دوکاتی، پائولو کیاباتی می گوید که یکی از دلایل افت سرعت موتور این تیم، تغییر قوانین آیرودینامیکی بوده است و مقررات جدید به آن ها اجازه نمی دهد که بالچه خود را بر روی قسمت جلوی موتور قرار ندهند:

در سال گذشته دویزیوسو بدون بالچه در مسابقه قطر شرکت کرد و این موضوع به او این اجازه را داد تا به حداکثر سرعت برسد.

در قوانین جدید ما به این توافق رسیدیم که فلپ جلوی موتور به همراه بالچه باشد و شما نمی توانید آن را در بعضی پیست های خاص حذف کنید. این مسئله باعث شده تا حداکثر سرعت در موتور ما کاهش پیدا کند.

7 دیدگاه

 1. mosi

  10

  6

  بعضی دوستان که میگفتن دوکاتی توی مستقیمی ها سریعتره حالا دیدین سرعت هوندا بیشتره این فصل…..
  لامصب این وسط فقط یاماها اصلا تکونی بخودش نمیده!!!!!!!

 2. Ahmad VETTEL

  22

  1

  با وجود این هنوز شتاب خروج از پیچ دوکاتی بیشتره و همین باعث میشه دوکاتی همچنان تو کفی غیرقابل مهار باشه

 3. E46-M3

  5

  6

  پس چرا یه سری از دوستان میگفتن سرعت دوکاتی از هوندا بیشتره؟

 4. Aminnb

  9

  8

  با موتور قبلی هوندا که حداکثر سرعتش نسبت ب دوکاتی کمتر بود و تو خروج از پیچ اون طوری جا میموند…هیچ کس نمیتونس قهرمان بشه جز مارکز،امسال هم با این پیشرفت حتی فقط تو حداکثر سرعت ،فک نکنم کسی بتونه نزدیک مارکز بشه

 5. mosi

  6

  2

  خود دوی بعد مسابقه توی مصاحبه گفت که ما وسط پیچ مشکل داریم یعنی شتاب وسط پیچ موتور سوزوکی الکس رینز ازش بیشتر بود و خیلی از قدرت و سرعت دوکاتی در مستقیمی که باعث میشد دوی از رینز سبقت بگیره راضی بود.
  مارکز هم از20 امتیازی که به گفته ی خودش در پیستی که اونجا خوب نیستن گرفته راضی بود…

 6. آرشا

  12

  3

  مارکز خیلی پخته تر از قبل مسابقه میده…
  فصل ۲۰۱۵ را هیچوقت فراموش نمیکنم ۶بار ازموتور افتادو۶مسابقه رااز دست داد درحالی که سوم شد وبیش از ۲۵۰ امتیاز هم کسب کرد ولی چون خیلی عجولانه مسابقه میداد میافتاد زمین…
  این مارکز با اون مارکز آسمان تازمین فرق داره خیلی قویتر شده وصبور تر.
  عاشق استایل موتورسواری وسیوهاشم..

 7. mosi

  3

  0

  دوستانی که دیس دادن یا مصاحبه دوی و مارک رو ندیدن یا اینکه کلا به فرستنده کامنت دیس میدن!!!
  مگه چی گفتم آخه!!
  هرچی موتورسوار گفت منم عینا همونو نوشتم شاید بعضی از دوستان ندیدن مصاحبه راننده ها رو