فرمول یک ایراننیکو روزبرگ فکر می کند وقتی که او و هم تیمی اش با هم تصادف کردند، همیلتون در مسیر اشتباهی قرار داشت.

روزبرگ پیشتاز و لوئیس همیلتون در دور پایانی، در پیچ شماره ی 2 با هم برخورد داشتند، نتیجه اش جلو افتادن همیلتون و شکستن بال جلوی روزبرگ بود که باعث شد تا این راننده ی آلمانی کار خود را در رده ی چهارم به پایان برساند.

روزبرگ که داخل پیچ را داشت مشکلی در ترمز هایش به وجود آمد و از مسیرش خارج شد، همیلتون هم پیچید و به هم برخورد کردند.

روزبرگ می گوید که از پیچیدن لوئیس متعجب شد چون داخل پیچ برای او بود:

مطمئنا من حسرت می خورم. باورکردنی نیست، چون مطمئن بودم که مسابقه را خواهم برد، اما در دور پایانی همه چیز از دست رفت، دیوانه کننده است.

ما مبارزه می کردیم، من کمی با ترمزهایم مشکل داشتم چون در دور های آخر داغ شده بودند. لاستیک های من نیز خورده می شدند و این فرصت خوبی برای لوئیس بود.

در هر صورت من مطمئن بودم که مسابقه برای من است و داخل را داشتم، موقعیت بهتر را، درست است که زیادی وارد پیچ شدم ولی ایرادی نداشت، تکرار می کنم، داخل را داشتم.

خیلی متعجب شدم که لوئیس پیچید، بعدش هم برخورد کردیم.

پس از پایان مسابقه داوران روزبرگ را زیر ذره بین خود قرار دادند زیرا وقتی تصادف کرد ماشین را متوقف نکرد، هم چنین باعث ایجاد یک تصادف شده بود.

روزبرگ در این باره می گوید:

چه جوابی می خواهید که بدهم؟ من نمی دانم، حتی ندیدم که چه شد. من هنوز به خاطر اتفاقی که افتاد و پیروزی ای که از دست دادم در شوک هستم.

25 دیدگاه

  • سجاد

   1

   0

   همیندفه با ۵ رده پنالتی اول بودیم اگه از دوم استارت میزد چی میگفتی امسال روزبرگ قهرمانه پس زور بیخود نزن

   • هومن

    0

    0

    باکمک دوستان در تعویض تایر وانجام پیت استاپ های کاملا برابر حتما همین میشه شک نکن.

   • سعید

    0

    0

    ببخشید پنالتی چیه؟
    من تازه اشنا شدم با این ورزش درباره این اصطلاحات چیزی نمیدونم؟

   • حامد

    0

    0

    سعید جان
    این ورزش مجموعه قوانینی داره که به همین علت به فرمول یک موسوم شده…مثلا اینکه هر راننده طی یک فصل تعداد خاصی توکن برای تعویض بخشی از ماشینش مثل گیربکس یا موتور یا … داره حالا اگه یه راننده توکناش وسط فصل تموم بشه و بدون توکن مثلا گیربکس عوض کنه بهش چند رده پنالتی میدن. یعنی تو دور تعیین خط هر رده ای کسب کنه پنالتی بهش اضافه میشه مثلا روزبرگ تو اتریش تو دور تعیین خط دوم شد ولی به خاطر تعویض گیربکس 5رده پنالتی گرفت و از خط هفت مسابقه رو شروع کرد(البته بخاطر پنالتی که فتل گرفته بود از رده 6 شروع کرد)
    بعضی از پنالتی ها هم داخل مسابقه کسب میشه عموما هم زمانی به یک راننده داده میشه که رفتار پرخطری انجام میده، حالا اگه تو همون مسابقه امکان داشت بهش پنالتی میدن مثلا تو آذربایجان رایکونن بخاطر لمس خط گاراژ 5 ثانیه پنالتی گرفت یعنی آخر مسابقه هر زمانی کسب کرده باشه بهش 5 ثانیه اضافه میشه و ممکنه رده ش رو از دست بده… اگر در اون مسابقه امکانش نباشه برای مسابقه بعد پنالتی رو اعمال میکنن…
    البته گفته های من بر اساس اطلاعات ناقصم از این ورزش بی همتا بود…

 1. سجاد

  0

  0

  کاملا مشخص بود واقعا داخلو داشت و ریس لاینو.اگه همه فیلمو نگاه کنن میبینن که همیلتون موقع برخورد کمی عقب تر هم بود.بدشانسی فقط برخورد نبود چون اگه بال جلو جدا نمیشد روزبرگ با اختلاف بیشتری حتی اول میشد.امیدوارم مسابقه ها جوانمردانه باشه

 2. حامد

  1

  0

  خیلی احمقانه س!!!!!
  کاملا معلومه توتو ولف طرف همیلتونه!!!! موقع برخورد کم مونده بود خوشحالی کنه!!! بعد از مسابقه هم گزارشگر ازش پرسید چه جوابی دارید وقتی روزبرگ پیشتاز بود ابتدا همیلتون رو برای پیت استاپ دوم فراخوندید؟! جز اینکه همیلتون بتونه روزبرگ رو اورتیک کنه؟!! توتو فقط یه نگاه عصبانی به گزارشگر کرد و یه جواب بی ربط!!!!
  دور آخر هم درسته که ترمز نیکو نگرفت ولی همیلتون نباید میپیچید…کاملا هم معلوم بود که بپیچه یه بلایی سر ماشین نیکو میاد ولی…

 3. hanieh

  0

  0

  خوبه ک کلا این رزبرگ هیچی نمیدونه و ی دفعه ای همه چی اتفاق میفته بعد از اخر با اینکه ب قول خودش نمیدونه چی شد میگه همیلتون مقصره…. عجیبه.

   • hanieh

    0

    0

    شما برو غازتو بچرون اقای نسبتا محترمممم….
    امثال شما هستن ک جامعه رو به گند کشیدن

 4. هادی

  0

  0

  من نمی فهمم اینطوری قهرمان شدن همیلتون چه ارزشی داره?اگر با این ناعدالتی ها رزبرگ قهرمان فرمول یک شه , همیلتون باید بره غاز بچرونه. چطوری میشه شما مدیر یک تیم مثل مرسدس باشی و وقتی یکی از رانندهات از دیگری سبقت می گیره , شما ابراز خوشحالی کنی. مگه رزبرگ بچه سر راهیه?!?!

  • سجاد

   0

   0

   متاسفانه همینه هادی جان وقتی میگم مافیاست خیلیا فکر میکنن از سر نفرت میگم.اینایی که اینقدر از همیلتون طرفداری میکنن اگه بدونن پشت پرده چه چیزایی میگذره خودشون اعتراض میکنن و ناراحت میشن

   • هومن

    0

    0

    مافیا یعنی تایر نرم برا روزبرگ تایر سخت برا همیلتون.

 5. سلمان

  0

  0

  اولا جالبه که دخترها هم به فرمولا 1 علاقه مند هستند!!!
  ثانیا من فیلم تصادف رو چندین بار دیدم
  کاملا واضحه که مشکل از رزبرگ بود
  پسرم تو داخل پیچ رو نبستی، خارج پیچ رو بستی
  حماقت در این حد آخه!
  جای پیچیدن مستقیم میری که لوییس نتونه سبقت بگیره بعد میگی ترمزام مشکل داشت.
  چ ربطی داره فرمونت که مشکل نداشت برادر بگیچ خو.چرا مستقیم میری!!!
  در ضمن داور داره مسابقه و داورها هم حرکت رزبرگ رو خطا دونستن و بهش پنالتی 10 ثانیه ای دادن
  پس نیاین بگین کی مقصر بود!
  شاید خوشحالی مدیر توتوولف هم به خاطر شرط بندی بوده باشه عزیزان
  وگرنه یه مدیر اینقدر احمق نیس که طرفداریش رو به رخ همه بکشه

  • همیلتون رو دوست دارم

   0

   0

   منم نمیدونم چطور خودشو تبرئه میکنه
   کاملا واضح بود
   هم داخل و هم خارج بسته بود
   حرکتش زشت بود
   همیلتون کارش درست بود
   درضمن همیلتون خودخواه نیست جاه طلبه و این یک امری عادی تو ورزشه

 6. سبحان

  0

  0

  کلا هميلتون آدم خودخواهي هست. زماني هم که آلنزو و هميلتون تو مکلارن بودن با بچه بازيهاش آلنزو رو فراري داد. اونايي که ميگن هميلتون قهرمان جهانه و روزبرگ هنوز بچه هست، اون موقه که آلنزو قهرمان 2 دوره مسابقات بود و هميلتون يه جوجه ماشينيه سياه. ولي باز با اخلاق گندش آلنزو رو فراري داد از مکلارن. حالا اون موقع آلنزو قهرمان بزرگي بود و راحت تيم پيدا ميکرد. ولي روزبرگ براي بدست آوردن قهرماني مجبوره تو مرسدس بمونه و با اين کاکا سياه خودخواه بجنگه

دیدگاه خود را بیان کنید