Register

1 + 14 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایراناستبان اکون معتقد است که در سال 2019 با این که اتومبیلی در فرمول یک ندارد، مرسدس او را فراموش نخواهد کرد اما از طرف دیگر بیان کرد، کسی که خارج از فرمول یک است هیچ دستاوردی برای اثبات خود ندارد.

راننده تحت حمایت مرسدس صندلی فرمول یک خود را در سال 2019 از دست داد و لنس استرول جایگزین او در تیم ریسینگ پوینت شد. شرایط نیز به گونه ای پیش رفت که او نتوانست هیچ صندلی دیگری را حتی در تیم های تورو روسو، رنو و مک لارن بدست آورد.

اکون سال 2019 را به عنوان راننده رزرو تیم مرسدس سپری خواهد کرد اما او معتقد است نتایجی که او تاکنون در فرمول یک کسب کرده، او را درسال 2020 به فرمول یک باز خواهند گرداند.

اکون در پاسخ به این سوال که برای بازگشتش به فرمول یک در سال 2020 در حالی که هیچ خودرویی در اختیار ندارد چه کاری می تواند انجام دهد گفت:

هیچ نظری ندارم. تا زمانی که مسابقه ندهید هیچ دست آوردی ندارد. امیدوارم دو سالی که با فورس ایندیا بودم به قدری کافی باشند تا اثبات کنند که شایسته یک صندلی در فرمول یک هستم.

اکون از سال 2016، تحت حمایت تیم مرسدس قرار دارد. قهرمانی در GP3، رانندگی در سری مسابقات DTM با این تیم،  رانندگی در فرمول یک ابتدا با تیم مانور و سپس فورس ایندیا از حمایت های مرسدس می باشد و او شکی ندارد که حامی های خود را حفظ خواهد کرد.

استبان اکون و توتو ولف

استبان اکون و توتو ولف

اکون گفت:

من خوش شانس هستم که چنین حمایت هایی از طرف مرسدس دریافت کرده ام. حتی در سخت ترین شرایط، آن ها پتانسیل من و آنچه که انجام داده ام را به من یادآوری کرده اند. این با سایر برنامه های مخصوص جوانان که در فرمول یک وجود دارد تفاوت دارد.

مطمئن باشید مرسدس شما را تنها نخواهد گذاشت. آن ها از شما حمایت خواهند کرد و به توانایی های شما اعتقاد دارند. شما را برای مدت زمان طولانی انتخاب می کنند و به این سادگی شما را رها نخواهند کرد. این رویه ایست که من در حال حاضر شاهد آن هستم.

پس از سپری شدن تعطیلات تابستانی فصل 2018 فرمول یک، مسابقه ی اسپا اولین جایی بود که آینده ی او به دلیل گمانه زنی هایی مبنی بر جایگزین شدن لنس استرول به جای او در فورس ایندیا به خطر افتاد.

اکون در تعیین خط بارانی مسابقه اسپا، رده سوم را کسب کرد و همان عملکرد باعث شد تا رانندگان بزرگ و برجسته با او ابراز هم دردی کنند.

استبان اکون

استبان اکون

اکون در ادامه گفت:

تنها کاری که من می توانم انجام دهم صحبت کردن راجع به پیست و از این موارد است. معتقدم که همه از کارهایی که در قبل انجام داده ام خشنود هستند و تنها کار من همین (صحبت کردن) است. اختیار باقی چیز ها در دستان من قرار ندارد.

4 دیدگاه

  • yas

   2

   0

   تازه بهتر از این وینگ من بود

 1. Saeed

  14

  5

  فراری راننده ذخیره میاره ک هم کسب تجربه کنه و هم ب راننده های اصلیش انگیزه بده

  ی تیمی هم هست ک راننده ذخیره میاره ک یا وینگ منش رو تهدید کنه یا مث فرلاین از زندگی بیزارش کنه…

  فرلاین هم فصل پیش تو DTM داشت برا امتیاز میجنگید و شاید اگ فتل نبود دیگ هیچ اسمی ازش نمیشنیدیم

 2. Ahmad VETTEL

  10

  0

  با سیاستی که مرسدس تو فراری دادن راننده های جوون در پیش گرفته تا چند سال دیگه سخت به مشکل خواهد خورد