فرمول یک ایران – هوندا با انتشار بیانیه ای به شایعات پیش آمده در رابطه با جدایی آن ها از شریک فنی خود، پایان داد و این موضوع را نتیجه “سوتفاهم” دانست.

چندی پیش خبری با این محتوا منتشر شد که هوندا از شریک خود، شرکت ای وی ال (AVL) که در زمینه تست و شبیه سازی با این تیم همکاری می کرده جدا شده، آن هم به دلیل اختلافات پیش آمده میان مهندسان هوندا و یکی از مدیران پروژه در شرکت ای وی ال.

دکتر هلموت مارکو هم به نقل از بعضی از خبر ها بیان کرده بود که در حال حاضر این دو شرکت جدا شده اند.

هوندا

هوندا

اما هوندا می گوید که اصل خبر با چیزی که در نهایت منتشر شد متفاوت است و قرار دادی با این شرکت لغو نشده است چراکه اصلا قراردادی وجود ندارد:

این موضوع که ما قرارداد همکاری با ای وی ال را لغو کردیم صحت ندارد چراکه اصلا قراردادی وجود نداشت.

این درست است که ما با این شرکت در ارتباط بودیم و در نظر داشتیم با آن ها همکاری کنیم اما اختلافاتی میان چیزی که ما می خواستیم و چیزی که ای وی ال می توانست ارائه بدهد وجود داشت و به همین دلیل ما به همکاری پایان دادیم. در این میان سوتفاهمی پیش آمده و خبر به نحو دیگری منتشر شد.

در این مدت هوندا روز به روز توجه افراد بیشتری را به سمت خود جلب می کند، به خصوص پس از گفته های اخیر مارکو در رابطه با شرکت ژاپنی و موتور فصل آینده که قرار است “پارتی مود” داشته باشد و به تیم اجازه بدهد در Q3 خودی نشان بدهد.