فرمول یک ایران – سباستین فتل تنها راننده ی فرمول یک است که هیچ حضوری در رسانه های اجتماعی حال حاضر ندارد و راننده ی آلمانی معتقد است که سیستم عامل های مختلف بیشتر از اینکه برای ارائه اطلاعات ساخته شده باشند، برای سرگرمی هستند.

انقلاب دیجیتال، جهان را تغییر داده است؛ از جامعه گرفته تا کسب و کار و به همین دلیل دسترسی به اطلاعات درست و حتی غلط در حال حاضر بسیار آسان و سریع است.

برای یک راننده، حساب های فیس بوک، توییتر و اینستاگرام یکی از ابزارهای تبلیغاتی هستند.

سباستین فتل و کیمی رایکونن

سباستین فتل و کیمی رایکونن

حتی کیمی رایکونن که رابطه ی خوبی با رسانه ها ندارد، این موضوع را پذیرفت و یک حساب برای خودش ایجاد کرد اما فتل هنوز متقاعد نشده تا حساب اینستاگرام یا توییتر داشته باشد:

این پلتفرم ها دقیقا متفاوت با آن چیزی است که ادعا می کنند، آن ها یک تصویر واقعی را نشان نمی دهند. اگر شما میلیون ها فالوور داشته باشید آن وقت عکسی از شما بدون سانسور پخش نمی شود.

مثل این است که بگویید که می توانید مخاطبانتان را از تلویزیون بشناسید و کاربرها چیزی یاد نمی گیرند و فقط به دام دسته ای از سرگرمی ها می افتند.

من نیازی به برقراری ارتباط ندارم. چرا باید به مردم بگویم که من در حال حاضر کجا هستم؟ البته نمی خواهم از کسی که این کار را می کند انتقاد کنم.

هرکس آزادی دارد آنچه را که می خواهد انجام دهد، اما من بخشی از این بازی ها نیستم.

سباستین فتل – بازی فوتبال خیریه ای به یاد شوماخر

بسیاری از راننده ها از جمله مکس ورشتپن در اوقات فراغت خود از پلی استیشن برای بازی های شبیه ساز رانندگی استفاده می کند، آیا این موضوع به او در مسابقات کمک می کند؟ فتل درباره ی استفاده از تکنولوژی گفت:

این بی معنی است، پس من باید الان یک بازیکن فوتبال باشم. چون چیزی که در پلی استیشن بازی می کنم فوتبال است.

این مورد هنوز به من کمکی نکرده، یا هر کسی که همیشه جیمز باند را تماشا می کند، باید مامور مخفی متولد شود.

از لحاظ ورزشی، قدرت کامپیوترها به ما کمک زیادی می کند، [با کمک کامپیوترهاست] که ما می توانیم چنین ماشین هایی که الآن داریم را بسازیم.

به طور کلی، من در مورد کل این مبحث بسیار تردید دارم. در نهایت هر کس باید برای خود تصمیم بگیرد که چقدر می خواهد بخشی از این دنیای دیجیتال باشد.

11 دیدگاه

 1. ....

  20

  25

  برا حضور تو فضای مجازی باید سواد رسانه ای داشت…وگرنه هم ب خودمون ضرر میزنیم هم ب دیگران…

  • akrh78

   11

   11

   مثلا با زنجیر تایر بکشیم، پست کنیم
   یا یه تایر بگیریم تو دستمون، پست کنیم‌

  • akrh78

   10

   11

   فاز کامنتت رو نمیگیرم اصلا
   چند چندی

 2. Muhammad

  26

  5

  خیلی خاصی سباستین

 3. Ahmad VETTEL

  21

  7

  بله همیلتون سواد دکترای سواد رسانه ای گرفته اصلا.شرمنده فتل بیکار نیست مثل همیلتون با زنجیر چرخ و تایر بیاد عکس بندازه

 4. Saeed

  21

  10

  فتل و همیلتون از ی نظر مث همن

  استعداد فتل تو فضای مجازی اندازه استعداد همیل تو رانندگیه

  و استعداد فتل تو رانندگی اندازه استعداد همیلتون تو فضای مجازیه

  بهرحال کینگ نیازی ب چسبوندن خودش ب نیمار و ویل اسمیت نداره تا محبوب باشه

  و نیازی ب شهرت زیاد نداره چون همین استعداد برا بهترین ورزشکار جهان شدن کافیه…

  • علی شفیعی | کاربر متخلف

   1

   8

   واقعا، میخوای بررسی کنیم، البته من پاسخ را به یکی از هوادارن فتل و هز دوستان شما دادم. که صد البته به کامنت شما بیشتر میخورد اون پاسخ. بهترین کار برای اینکه اون حقایقی که من نیمی از انها را فقط گفتم، بیشتر اشکار نشود این است که فعلا دعا کنید لکلرک فتل را حتی باهاش مساوی هم نکند، چون چه ببرد یا مساوی کند یا حتی فتل با اختلاف ده امتیاز یا کمتر ببرد لکلرک را اون موقع فراری عذرش را خوا6د خواست، این روزنامه ایتالیایی نزدیک فرهری میگوید، که بند فسخ قرارداد زود هنگام هم وجود دارد در قراردادش. و اینکه فراری بیشتر هز این تحمل نخوا6د کرد، که قهرمان که نشده به کنار از یک همتیمی جوان و بی تجربه هم شکست بخورد. اون موقع نه ردبول صندلی خالی دارد ونه مرسدس. یا باید برود هم تیمی الونسو شود، یا رایکونن. الان شما خیلی کار برای دعا کردن دارید. انرژیتان را برای اون موقع نگه دارید.

   پاسخ را هم در کمی پایین حر حتما مطالعه نمایید به امید ایجاد نشدن تَنِش در شما.

   بدرود.

   راستی یک چیزی در دنیای حرفه ای ها وجود دارد بعنوان اداب معاشرت و مردم داری و اینکه طوری رفتار کنی و معاشرت کنی که دوستت داشته باشند، لوییس را خوب اکثر افراد مشهور دنیا باهاش دوست هستند و 8تی سر مسابقاتش می ایند، و اینکه اگر عکسش در پیج های انهااست به همین خاطر است، یک شکل دیگر هم هستش که بهش انزوا میگویند، یا طرد دنیا. عاقبتش میشود اینکه میگویند کتابی بنویسد بنام چطور قهرمان فصل نشویم….. یعنی حرف سنگینی زد. که صدای شکستن کمر خیلی ها شنیده شد.

   پیروز باشی دوست گرامی.

 5. Saeed

  26

  10

  فرق فتل فن و همیل فن

  ما فتل رو بعضا از نه سالگی و تو ی روز ی شنبه شناختیم

  همیل فن ها از 2014 و از روی پیج نیمار???

  • علی شفیعی | کاربر متخلف

   1

   7

   اتفاقا درست میگی شما فتل را یکمرتبه ای شناختین.
   اما ما همیلتون را با قهرمانی هایش از کارتینگ تا فرمول یک شناختیم. همان زمانهایی که در خوده سایت رسمی این ورزش تا ویکی پدیا بروید یک جمله مشترک دارند، فتل بخاطر سیطره همیلتون در مسابقات، نتوانست به قهرمانی خاصی دست پیدا کند، همان زمانی که لوییس قهرمان میشد، فتل در فرمول رنو در مقایسه با راننده بی نظیری دوستان چون مالدونادو رد صلاحیت شد. مالدونادو را که معرف حضورتان هستش.؟؟
   اگر نیست من معرفی کنم خدمتتان.
   اون زمان لوییس قهرمان میشد، سال اول ورودش در فرمول 2 قهرمان شد، البته که فتل اونموقع ها بنده خدا محو بود. هر دو وارد فرمول 1 شدن در یکسال، اما یکی را بعنوان راننده اصلی تیم و فتل را خودتان بهتر میدانید به چه عنوان امد. یکی رکورد 9 مسابقه پیاپی را در اولین فصل حضورش روی سکو به ثبت میرساند، اون یکی؟
   فتل جوانترین قهرمان لقب گرفت چرا؟ فتل 23 سالگی قهرمان شد، لوییس هم 23 سالگی قهرمان شد، اما فتل فقط بخاطرماه تولدش اینو بدست اورد. لوییس سالهای 2007 و 2008 تا مسابقه اخر را پیشتاز امتیازات بود، در کنارش الونسو بود، و کیمی رایکونن، ماشین برتر این دو فصل در اختیار کی بود؟ فراری بود… دیگه فکر کنم یک سرچ را بلد هستید بکنید تا ببینید. فتل کجا بود؟ رفته بود گل بچینه. لوییس از اولین فصل حضورش تا الان در تمام فصل ها حداقل دو برد را دارد. فصلی نبوده که برد نداشته باشد و پول پوزیشن نداشته باشد. فتل چی؟ سال 2014 ماشین برتر از دسته گل گرفته شد، بوتاس با ماشین ویلیامز شکستش داد، در امتیازات اخر فصل. هم تیمیش با همان ماشین سوم فصل شد.

   حالا متوجه شدین ما لوییس را چطور شناختیم، البته خیلی دیگه باز سخن مانده، منتها چون میگویند شما بهتان تَنِش وارد میشود از بازگو کردن حقایق، من احترام میگذارم به حرف ادمین های محترم و بیشتر ادامه نمیدهم. هر موقع خواستین اینطوری برتری بدهید به فتل یادتان باشد،ابتدا اینها را درست کنید. اگر هواداران لوییس از اینگونه حرفها زیاد نمیزنند چون همچین مقایسه نابرابری پیش میاد و این درست نیست.

   شما لطف کنید به هواداران و هم سلیقه خودتان بگویید همین که با زبان مادری فتل کاری نداشته باشد و قوانین وارد این زبان نکند بهترین کار را برای فتل انجام داده.

   هر قسمتی از حرفهای من را که کسی بتواند اثبات کند که واقعیت ندارد، من دیگر نظری ثبت نمیکنم.

   امیدوارم تنش براتون ایجاد نشده باشد. ( بخاطر اشتباهات احتمالی تایپی پوزش میخواهم )

   موفق باشید دوستان.

   • HamidFTN

    4

    0

    شما یکطرفه به قاضی رفتی
    بعضی از حرفهات درست ولی مجموع امتیاز های یک فصل رو نمیشه ملاک خیلی چیزها قرار داد
    مثلا امسال دنیل بیشترین dnf رو داشت و آخر فصل امتیاز کمتری از مکس گرفت این یعنی دنیل راننده خوبی نیست
    این مثال رو برای سالهای دیگه هم میشه زد

   • Muhammad

    4

    1

    ما فتل رو از با قهرمانی ها در کارتینگ و فرمول بی ام و شناختیم