فرمول یک ایرانلوییس همیلتون اذعان کرد که اولویت مرسدس باید پیشرفت در مراحل تعیین خط باشد چرا که فراری در این زمینه از آن ها سر تر می باشد.

از 12 مسابقه ای که در این فصل فرمول یک انجام شده است، لوییس همیلتون و سباستین فتل هر کدام 5 پول پوزیشن کسب کرده و از این نظر با یکدیگر برابر می باشند. اما با توجه به پول پوزیشن والتری بوتاس در گرندپری اتریش، مرسدس مجموعا 6 بر 5 در پول پوزیشن از فراری جلو تر می باشد.

همیلتون معتقد است که اگر در تعیین خط گرندپری مجارستان سطح پیست خشک بود، فتل به راحتی می توانست پول پوزیشن را از آن خود کند و حتی در مسابقه با اختلاف قهرمان شود.

همیلتون در پاسخ به عملکرد تیم در مجارستان گفت:

به دلایلی، در مسابقات برتری از آن ماست. تمرکز و کار فعلی ما بر روی پیشرفت در مراحل تعیین خط می باشد. ما از 12 مسابقه 6 پول پوزیشن بدست آورده ایم که خوب است اما باید بهتر شود.

ما باید از این ناحیه (تعیین خط) به آنان ضربه بزنیم چرا که فکر می کنم در مسابقات برتری از آن ماست و در آن ها می توانیم کار های بسیاری انجام دهیم.

سباستین فتل - لوییس همیلتون

سباستین فتل و لوییس همیلتون در گرندپری مجارستان 2018

همیلتون از سه مسابقه ی اخیر، یک مقام دومی در گرندپری بریتانیا و دو پیروزی در گرندپری های آلمان و مجارستان بکسب کرده است و با 24 امتیاز بیشتر نسبت به سباستین فتل در جایگاه اول جدول رانندگان قرار دارد. در حالی که در طرف مقابل سباستین فتل بعد از پیروزی در مسابقه ی سیلوراستون، با تصادفی که در گرندپری آلمان داشت پیروزی را از دست داد و در مسابقه ی مجارستان نیز به دلیل تعیین خط نه چندان جالب و اتفاقات به وجود آمده در حین مسابقه، به مقام دوم بسنده کرد.

همیلتون در ادامه گفت:

من به تمام اعضای تیم افتخار می کنم که توانستند سرعت اتومبیل را در مسابقه مجارستان حفظ کنند. بردن دو مسابقه ی آلمان و مجارستان نشان دهنده ی توانایی و قدرتی است که در تیم ما وجود دارد.

مقایسه ای آماری میان لوییس همیلتون و سباستین فتل

آمار لوییس همیلتون در کسب پول پوزیشن و پیروزی در همان مسابقه به خوبی نشان می دهد که چرا او از مرسدس اتومبیل بهتری برای مراحل تعیین خط درخواست کرده است. تا اینجای فصل او سه مسابقه ی این فصل را در حالی برنده شده که مسابقه را از پول پوزیشن آغاز کرده است در حالی که فتل دو بار موفق به انجام این کار شده است .

همچنین همیلتون دو مسابقه ی دیگری را که از پول پوزیشن آغاز کرده در مقام دوم به اتمام رسانده در حالی که سباستین فتل در مسابقاتی که از رده اول مسابقه را شروع کرده، یا در رده اول به اتمام رسانده و یا موفق به کسب سکو نشده است.

 

مقایسه ای آماری میان لوییس همیلتون وسباستین فتل تا قبل از تعطیلات تابستانی فرمول یک

مقایسه ای آماری میان لوییس همیلتون وسباستین فتل تا قبل از تعطیلات تابستانی فرمول یک

 

55 دیدگاه

   • F1 fan

    12

    22

    کمی بیشتر تحقیق کن اون تیم کاملا انگلیسیه فقط اسم مرسدس روشه.مهندساش همه انگلیسی ان. شاسی ماشین تو brackley ساخته میشه و انجین ماشین هم تو دهکده Brixworth.

   • Akbar (Ghasemi)

    17

    9

    اف ۱ فن با این اوصاف میشه انگلیسی؟!؟!؟!؟!
    پس لامبو هم آلمانی میشه رولز رویسم همینطور!! ? چه بلبشویی درست کردی ? ? ?

   • ايزديار

    10

    4

    پاسخ يه بنده خدايي كه گفت فتل در مجار از همتيمي خستش شكست خورد

    انگار تعيين خط هاي امسالو نديدي كلا
    بحرين
    چين
    كانادا
    اتريش
    جانبازتون بعد جور هميلو لوله كرده
    توي ريس هم از قبل گفتن كه شل كنه
    انصافم خوب چيزي كه در نظرات لحاظ نميشه

  • ♠♦joker♣♥

   19

   11

   این هیولا دستشه هنوز میگه ماشین سریعتر میخوام براحتی میشه نتیجه گرفت توانایی بالایی نداره و باید میلیاردها بار قدر دان موتور مرسدس باشه.
   همه که مثل فتل نمیشن
   forza seb forza kimi goooooo

   • Fastboy 44

    5

    16

    خب وتلم باید میلیارد ها بار قدردان ردبول باشه
    ی دوست عزیزی تو اون ماه های اول راه اندازی سایت گفته بود وتل با ماشین ساندیس سازی قهرمان شده?
    هر جا هست امیدوارم سلامت باش

   • F1.MSDS.T.L.F1

    1

    8

    شما خیلی دوست دارید اما مرسدس حای هر راننده ای نیست. شهربازی که نیست همه بیان داخلش. مرسدس میداند کدام راننده لایق ماشینش است. متاسفم.
    در ضمن در استفاده از ادبیات فارسی کوشا باشید، این حرف را هواداران لوئیس باید بزنن نه شما.

 1. Saeed

  18

  13

  بهتر نبود براش چیزی طراحی میکردن ک مسیر پیت لین رو خودران طی کنه!؟
  آخه رفیقمون هنو فک میکنه مک لارن سواره???

  • ♠♦joker♣♥

   17

   12

   کیه که جون بده البته تو کامنت های قبلی دیده بودم طرف گفته بود با گریه همیل منم گریم میگیره و حاضرم براش بمیرم ،البته حقم داشت رانندشون عیسی مسیح و مردن براش عین شهادت میمونه((

   • Fastboy 44

    4

    7

    یکم داری زیاده روی میکنی دوست عزیز
    نمیدونستم ادیان دیگه هم شهید دارن
    تو خیلی خوبی?????

 2. ♠♦joker♣♥

  14

  16

  همین که خودش گفته اگه پیست خشک بود فتل با فاصله زیادی اول میشد بازم جای شکرش باقی یه.
  دیگه موتور ازین قدرتمند تر خدایی.فکر کنم مهندسین مرسدس باید به فکر موتور جنگنده f16 باشن تا بتونن باز مثل قبل پول بزنن.

 3. Mehrdad

  19

  15

  همیلتون اول فصل : من از رقابت برابر و چالش استقبال میکنم
  همیلتون وسط فصل: من ماشین برتر میخوام پیچ یک بگیرم و برم

  • F1 fan

   20

   9

   شما یادمه دوسال پیش که مرسدس ماشین برتر داشت میگفتی من به توانایی های همیلتون شک دارم باید تو یه ماشینی که برتر نباشه بشینه و عملکردشو ببینیم
   الان شکت برطرف شد یا نه؟ ?
   گرچه شما گذشته همیلتون تو مکلارن رو یه نگاهی مینداختی شکت برطرف میشد.
   این اصرار شما تو قبول نکردن واقعیت قابل تحسینه واقعا ???

 4. majidsf64

  15

  18

  الانم با شانس صدر جدولی44جون واِلا شرایط مسابقات بدون حادثه و اتفاق بود مطمعناً الان بالای 50امتیاز اختلاف شاید در رده سوم در حال آفتاب گرفتن میبودی امیدوارم هوادارن 44 پاسخ خودشونو از همیلتون گرفته باشن نیم فصل بعد حادثه‌ایی نباشه نابودید

   • ♠♦joker♣♥

    7

    4

    تا اخر فصل کی مردست کی زنده الان بیا ببینیمت☺????

  • الف ی

   5

   12

   به لوییس ربطی نداره که فتل در حالی که با اختلاف لیدر مسابقه است، میره تو دیوار
   یا اینکه بارون میاد
   چون فتل تو بارون خوب نیست و لوییس پادشاهه، پس بارون میشه شانس آوردن لوییس
   به بار نوشتم لوییسداز اول فصل تا الآن چه مشکلاتی داشته
   بخواید ده بار دیگه هم مینویسم تا دیگه نگین شانس

   • mazroid7

    7

    7

    خیلی مسخرست اینکه فتل میره تو دیوار یا تو بارون از کیمی عقب تره شانسه ؟؟!!!!

   • Fastboy 44

    3

    9

    چشم الانم میام??
    البته معلوم نیست تا آخر فصل لوییس زنده باشه یا نه چون که ممکنه بعضیا مثل ترمیناتور از پشت بکوبونن??

   • Ahmad VETTEL

    6

    2

    خیلی جالبه فراری ها تو دو مسابقه پشت سر هم تو بارون حتی از بوتاس ضعیف تر بودن،ایراد از ماشین نمیشه و راننده ها ضعیفن ولی همیلتون تو اتریش تایر ها رو نابود میکنه و حتی از چمن هم ازش سبقت گرفته میشه و تو تعیین خط هاکنهایم خودش با عبور از کرب ها قسمت زیر ماشین رو داغون میکنه ایراد از ماشین مرسدس میشه!!!

  • amir.h.n997

   5

   5

   دوست عزیز توی همین نیم فصلی که گذشت اگر حادثه نبود فتل برنده استرالیا میشد؟ اگ حادثه نبود مرسدس یک دو توی باکو و فرانسه رو از دست میداد؟ اگ حادثه نبود مرسدس توی اتریش که ماشین هاش خط یک شروع بودن، هردو dnf میشدن ؟ اگ حادثه نبود همیلتون برد سیلوراستون رو از دست میداد ؟
   حادثه همیشه برای همه هست اما انگار حادثه ها برای سمتی که شما طرفدارشی خیلی از بقیه حادثه ها حادثه تره !!!!!

   • Ahmad VETTEL

    6

    2

    دوست عزیز جنبعالی باکو امسال رو کامل دیدی یا فقط 3دور آخر رو دیدی؟فکر کنم 3 دور آخر دیده باشی چون تو پیچ 2 اکون رفت تو شکم کیمی و مسابقه اش رو خراب کرد بعد هم که استاد ورشتپن کوبوند به دنی و سیفتی کار اومد و باعث شد فتل پیشتازی رو از دست بده و بعد هم که دکتر گروژان خود به خود رفت تو دیوار و باعث شد چند دور بیشتر سیفتی طول بکشه.نمیدونم حالا با این اوصاف فراری خوش شانس بود تو باکو یا مرسدس و همیلتون.

   • Ahmad VETTEL

    6

    3

    برد همیلتونوتو سیلورستون رو خیلی خوب اومدی.پس حتما من تو خواب دیدم که فتل تو استارت همیلتون رو قورت داد و همیلتون نفهمید که فتل از اول جلوش بود یا بعدا اومد

 5. ♠♦joker♣♥

  7

  2

  بعضی دوستان حرفای جالبی میزنن مرسدس انگلیسیه این دیگه دروغ قرن22 لقب میگیره.
  راستی نمیدونم پس چرا به پیست المان میگن پیست خانگی مرسدس چرا سیلور استون رو نگفتن پیست خانگی?????!!!!!

 6. amir.h.n997

  6

  7

  مرسدس این فصل دیگ قدرت اول موتوری نیست و بعداز گذشت یه نیم فصل اینو دیگ همه ی طرفداران فرمول یک فهمیدن!
  خود فتل هم گفت که مرسدس دیگ اون مود جادویی توی تعیین خط هارو نداره البته فراری فصل قبل هم خوب بود ولی نه به اندازه ای که مرسدسو شکست بده اما این فصل دیگ رقابت تنگاتنگه و ماشین ها برابر و این هم طبیعیه که راننده ها طلب ماشین بهتری داشته باشن برای جلو زدن!!
  من به بعضی از دوستان که منتظرن خبری بشه از رقیب تا شروع به تخریب کنن طبق معمول ، توصیه میکنم اگر چیز مفیدی نمیتونن بگن بحث و جدل ایجاد نکنن!
  به نظر شما اگر راننده ای که برای قهرمانی میجنگه ماشینی برای اتکا توی تعیین خط نداشته میتونه امیدوار به قهرمانی باشه ؟ نمیگم ماشین همیلتون ضعیفه اما هر راننده ای که توانایی داره باید ماشینش هم به همون اندازه توانایی داشته باشه پس صددرصد باید به دنبال ارتقای ماشین برای سبقت از حریف باشه ، همونطور که همه میبینیم راننده ای مثل الونسو علی رقم توانایی هاش با ماشین ضعیف قهرمانی رو توی خواب هم نمیبینه پس برای قهرمانی ماشین حتی از راننده هم مهمتره. خود فتل بعد قهرمانی هاش با ردبول وقتی قوانین موتوری جدید اومد و دید ردبول از قافله عقب مونده سریع اومد فراری تا ماشین قدرتمند داشته باشه!! آیا شوماخر کبیر بدون اون ماشین افسانه ای فراری هفت قهرمانی میاورد؟؟صددرصد نه، پس بدون شک همیلون برای قهرمانی هاش به ماشین مرسدس نیاز داشته ومرسدس هم برای قهرمانی تیمش به اون نیاز داشته و کار هم درست انجام شده هردو طرف هم به اهدافشون رسیدن پس جایی برای انتقاد و تخریب نیست !!
  پس دوستان با حرفایی که صرفا برای تخلیه احساسی خودتون هستن باعث دلخوری بقیه و متشنج کردن فضایی که برای سرگرمی و اجتماع عاشقان فرمول یک هست نشید
  ببخشید که طولانی شد . موفق باشید

 7. seb5

  7

  4

  ۴ سال ماشین برتر دستش بود فاصله ۱.۵ ثانیه ای توسط پارتی مود تو تعیین خط الانم که ماشینش اوکی هست دیگه چی میخاد بادیگاردم داره عیسی مسیح هم هست میره پیت مییاد بیرون پنالتی هم که نمیدنش تیم ازش عذر خواهی میکنه فکر کرده مرسدس ماشین پرندس رو کرب ها هم که بپر بپر میکنه بعدم میندازه گردن ماشین ازش سبقت میگیره سب فتل بعدش مییاد میگه من قدرت ماشینمو از دست دادم خودشم دوباره مییاد اعتراف میکنه ماشین مرسدس تو ریس بهتره دیگه چی میگید شما همیل فن ها دُمه خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو ما فتل فنها

 8. ♠♦joker♣♥

  6

  4

  fast boyعزیز دلم من فقط فکر کردی شهادت فقط مال کشور های اسلامیه.یکم بهتره سطح مطلعه مون رو بالا ببریم …..
  بعد میگن چرا شیطان بزرگ حمله نمیکنه با وجود چنین ادم های نخبه ای جرات نزدیک شدن رو نداره چه برسه به….!!!!!!

 9. ♠♦joker♣♥

  6

  6

  فتل مثل همیل نیست تند تند بگه موتور سریعتری میخوام برا ریس و تعیین خط عاشق رقابت سالمت هستم خدایی .شرایط برابر!!!!
  خدای پارادوکس هست این همیل

  • cfz

   5

   5

   فتل از بس پسر خوب و سر بزیریه که نمیگه ماشین سریع تر میخاد
   الکی مثلا فتل خیلی خوبه و فقط بخاطر ماشین ضعیفشه که عقب افتاده :)))

   • Ahmad VETTEL

    5

    3

    نخیر فتل به خاطر برخورد های ورشتپن و استراتژی های اشتباه فراری و در دو سه مورد ریسک های خطرناک خودش و ضعف ماشین فراری تو بارون عقب افتاده که هیچ جای نگرانی هم نیست چون به نظر نمیاد این ماشین فراری از مرسدس عقب بمونه پس هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده.

   • ♠♦joker♣♥

    4

    2

    طرف یک دونه سبقت درست نگرفته و با شانس و ماشاا… اول.
    زمین گردِ میچرخه

 10. Ahmad VETTEL

  5

  1

  آره دیگه مگه طرفدارای همیلتون دروغ میگن که مرسدس انگلیسیه؟تیمی که یک راننده آلمانی اونقدر توش ناراحت بود که دچار خداحافظی از فرمول یک اونم بلافاصله بعد ازقهرمانی میشه و تیمی که واسه راننده انگلیسی خودش بادیگارد استخدام میکنه به نظرتون نشونی از یک تیم آلمانی داره؟والا طرفدارای همیلتون حق دارن بگن مرسدس آلمانیه!!!!

 11. Ahmad VETTEL

  5

  4

  خیلی جالبه آمار و ارقام گویای این مطلبه که فراری و مرسدس در یکسان ترین و برابر ترین شرایط نسبت به هم هستن ولی بازم لوییس فن ها میگن که فراری قویتره .

   • ♠♦joker♣♥

    5

    2

    در حال حاضر مرسدس قویتر ازفراری نباشه ضعیف تر نیست .خدای مغلطه کاری هستین.
    ما با همین ماشین ضعیف فراری خوشحالیم در برابر اون هیولای مرسدس

 12. Ahmad VETTEL

  5

  2

  خیلی خوبه ها 2تا مسابقه اسپانیا و فرانسه رو به لطف تایر هایی که پیرلی فقط و فقط برای ماشین مرسدس و متناسب با ماشین مرسدس ساخته بود بردن حالا میگن همیلتون بدشانسه!!

 13. بهزاد زمانی

  1

  5

  در حال حاضر با تمام شرایط و اینکه ماشینها هردو تیم در وضعیت برابری هستند (که البته نیستند و فراری شرایط بهتری داره) و احتساب این موضوع که رانندگان مرسدس کلا رانندگان در پیتی هستند (از دیدگاه بعضی دوستان) اینکه مرسد در جدول شرایط بهتری داره باید بهشون صدآفرین گفت.

  • Ahmad VETTEL

   7

   1

   وقتی میگی فراری ماشین بهتری داره،باید تو تمام مسابقات فراری ها 10 ثانیه فاصله بندازن ولی نمیتوننن و درضمن هرچه قدر قدرت موتور فراری بیشتر شده،به همون اندازه هم شاسی مرسدس بهتر شده و دلیل هم دارم چون هم تو آلبرت پارک و هم تو کاتالونیا و هم تو مجارستان مرسدس قوی تر بود و حتی امسال تو موناکو همیلتون خیلی عقب تر از فتل نبود در حالی که پارسال حتی به Q3 هم نتونست برسه پس قبول کنید هر دو ماشین برابرند ولی هنوز شاسی فراری کمی بهتره.

   • بهزاد زمانی

    2

    3

    بنده هم عرض کردم فراری شرایط بهتری داره, عزیز خودتون هم اذعان دارید به این موضوع

 14. بهزاد زمانی

  2

  2

  وقتی رقیبت رو (که با کامنتهای موجود باید بخونید دشمنت رو) اینطور تحقیر میکنی و دست کم میگیری به نفر مورد علاقه ات لطف نکردی بلکه بیشتر از رقیبت تخریبش کردی. قدرت و مهارت تیم فراری وقتی ارزش پیدا میکنه که با تیم قدرتمندی رقابت کنه. کوچک کردن مرسدس اونم با این حجم نفرت فقط یه مطلب رو میرسونه: “فراری و مجموعه اش از یه رقیبی داره شکست میخوره که ….”.
  اگر شانس باشه یک باره دو باره یا سه بار وقتی فاکتور شانس بنظر شما اینقدر دخیله دیگه شانس نیست عزیزان. برای رقیبتون احترام قایل بشید نه اینجا بلکه در تمام مراحل زندگی

 15. seb5

  5

  0

  ای دکتر قلابی چرا وقتی یه خبر مییاد اولش میترسی بیای کامنت بزاری سه چهار روز بعدش مییای که کسی نیست کامنت میزاری با اون سیستم زغالی و رکابیت نکن افغانی دست برا همه رو شد

 16. فرناندو آلونسو

  1

  0

  سلام خدمت همه، عضو تازه وارد هستم. اول از آدمین عزیز تشکر کنم بابت همه زحماتشون
  بعد هم باید بگم مدتی هست که دیدگاه دوستان رو میخوام اطلاعات جالبی از دوستان میبینم که جالبه،
  امیدوارم بیش‌تر باشه این اطلاعات، تا استفاده کنیم.
  عاشق سرعت و دقت هستم و هر راننده ای که با بهترین عملکرد پیروز بشه رو ستایش میکنم
  اما عاشق الونسو

دیدگاه خود را بیان کنید