Register

دو × یک =

A password will be e-mailed to you.

موتوراسپرت ایران – مدیر تیم تویوتا راب لوپن در مصاحبه خبری بعد از مسابقه 24 ساعته لمانز که منجر به برد تویوتا بعد از ناکامی های پی در پی شد گفت که حضور فرناندو آلونسو قهرمان دو دوره رقابت های فرمول یک در این تیم کمک فوق العاده ای بود تا بالاخره تویوتا بتواند این مسابقه را ببرد.

فرناندو آلونسو، سباستین بوئمی و کازوکی ناکاجیما در خودروی شماره 8 تویوتا TS050 هایبرید توانستند خودروی دیگر تویوتا که با شماره 7 در این پیست حضور داشت را با یک دور اختلاف شکست دهند و قهرمان شوند.

راننده فرمول یک تیم مکلارن که همراه با رقابت های فرمول یک در رقابت های استقامتی نیز حضور دارد پیشتاز مسابقه در روز شنبه بود و بعد در زمانی که خودروی شماره 8 تویوتا با خودروی شماره 7 دو دقیقه فاصله داشت توانست این فاصله را با یک رانندگی فوق العاده در شب جبران کند. وقتیکه از راب لوپن در مورد تاثیر 6 راننده تویوتا در نتیجه کار پرسیده شد او در پاسخ گفت:

بدون این شش راننده چنین نتیجه ای امکان پذیر نبود و با قبول کردن این واقعیت که فرناندو یک تازه کار در این رقابت ها بود اما باید اقرارکنیم که او در شب استثنایی بود! سب و کازوکی هم دونفری هستند که می توانید همیشه روی آنها حساب کنید و برای تیم فوق العاده هستند. این چیزیست که این ورزش را زیبا می کند اینکه شما شخصی را دارید که به تیمتان اضافه می شود و از استعداد فوق العاده ای برخوردار است که می تواند کارهایی را انجام دهد که برای تیم تمام کننده باشد . این چیزیست که شما رویای آن را می بینید.

Fernando Alonso 24hr le mans winner

فرناندو آلونسو برنده مسابقه استقامتی 24 ساعته لمانز

تام کریستینسن قهرمان 9 دوره از رقابت لمانز در پیامی به فرناندو الونسو از او درخواست کرد که جام قهرمانی رقابت های استقامتی “WEC” را بدست بیاورد و سپس به سراغ ایندی 500 برود تا تاج موتوراسپرت را بر سر نهد. در ادامه او افزود:

آلونسو به لمانز آمد و به همراه تیمش آنرا فتح کرد و در تمام مسابقه همانطور که همه شاهد آن بودند هیچ قدم اشتباهی برنداشت. من فکر می کنم که او این شانس را داد تا در این رقابت های استقامتی قهرمان جهان شود که او برای به واقعیت تبدیل شدن این امر باید تا لمانز بعدی رانندگی کند که او نیز این کار را می کند! من نمی توانم پیش بینی کنم که او از فرمول یک خداحافظی می کند ولی می توانم بگویم که مطمئنم او به ایندی 500 می رود و حتی شاید حاضر شود یک فصل کامل در ایندی رقابت کند.

ناکاجیما راننده تویوتا که در فصل 2016 در دور پایانی خودرویش با مشکل مواجه شد و پورشه به جای تویوتا جام قهرمانی لمانز را بالای سر برد نیز از اینکه توانست به سلامت خودروی تویوتا را به پایان خط برساند اظهار خوشحالی و رضایت کرد و بیان نمود:

بالاخره! فقط همین، واقعا فقط همین . ما خاطرات بدی در سالهای 2014 و 2016 داریم برای همین من تا پایان مسابقه و دیدن پرچم شطرنجی منتطر بودم تا مطمئن شوم که بالاخره پیروز شدیم. این یک نتیجه تیمی بود و شامل افراد خودروی شماره 7 نیز می باشد. من فکر می کنم که هر دو خودرو مستحق بردن بودند چونکه در تمام مسابقه در حال به چالش کشیدن یکدیگر بودیم و این تلاش آنها فوق العاده بود. سب فوق العاده رانندگی کرد و همینطور فرناندو در شب ! او واقعا عالیست ، من از اینکه با آنها در یک تیم قرار دارم بسیار خوشحالم.

Alonso , Buemi , Nakajima

از راست : کازوکی ناکاجیما ، سباستین بوئمی و فرناندو آلونسو

سباستین بوئمی نیز در مصاحبه بیان کرد:

من واقعا نمیتوانم حسی که دارم را وصف کنم ، وقتیکه به 2016 فکر می کنم و دور آخری که خودرو قدرتش را از دست داد و 2018 که کازوکی در دور های آخر در خودرو بود و دور ها را یکی پس از دیگری به سلامت به پایان می رسانید واقعا وصف ناشدنیست. احساسات در آن صحنه شعله ور بود و لحظه عبور خودرو از خط پایان غیر قابل باور . هیچوقت چیزی به مانند آن ندیدم ، دقایق و ساعت ها بسیار طولانی به نظر می رسیدند. هر لحظه به یادتان میاید که تا لحظه آخر هرچیزی ممکن است اتفاق بیفتد و لحظه ای که کازوکی از خط پایان عبور کرد برایم غیر قابل باور بود.

6 دیدگاه

 1. HamidFTN

  26

  0

  برای آلونسو خوشحالم که بعد از یک‌سری ناکامی به موفقیت رسید

 2. Mahmoud

  11

  1

  مدت ها بود این خنده رو توی چهره آلونسو نمیدیدم؟!؟!؟! واقعا براش خوشحالی??

  • Mahmoud

   4

   0

   ببخشید اونجا گفتم خوشحالم.

 3. DR.ARDALAN

  14

  1

  امیدوارم الونسو همین سکو را در فرمول یک بدست بیاورد.
  بعد از کلی ناکامی او مستحق بالا بردن حداقل جام یکی از گرندپری ها هستش.
  امیدوارم مک لارن به خودش بیاید و از اینهمهسابقه وریشه ایکهدارد بتواند بهره بری نماید.
  موفق باشی فرناندو…

 4. Seb

  13

  1

  عالی!
  واقعا حیف که تو ایندی ۵۰۰ ماشینش خراب شد،وگرنه الان تاج سه گانه رو تکمیل کرده بود!