فرمول یک ایرانفرناندو آلونسو معتقد است کسب رده سیزدهم در تعیین خط چین، نهایت چیزی بود که مکلارن می توانست بدست بیاورد.

راننده اسپانیایی تیم مکلارن در روز جمعه گفته بود که رسیدن به Q3 در تعیین خط کاری بسیار مشکل برای تیم است؛ اما امیدوار بود تا با کسب رده یازدهم، اولین راننده ای باشد که در انتخاب تایر های ابتدایی مسابقه آزاد است.

آلونسو معتقد است کسانی که با تایر های اولتراسافت شروع خواهند کرد در میانه مسابقه دست و پا خواهند زد و مکلارن برای عبور از آنها باید به دنبال سرعت بیشتری باشد. او پس از تعیین خط گفت:

ما برای رده یازدهم تلاش می کردیم، شروع به عنوان اولین کسی که در انتخاب تایر ها آزاد است برای ما ایده آل بود. اما این ممکن نبود. رده سیزدهم بهترین (رده) بود.

ما فردا برای کسب امتیاز تلاش خواهیم کرد. به نظر من ما در موقعیت خوبی قرار داریم. دو یا سه خودروی آخر در Q3 دست و پا خواهند زد چون مجبورند با تایر های بنفش توقف زود هنگامی داشته باشند.

ما هنوز باید سرعت بیشتری داشته باشیم، همانگونه که در بحرین گفتم. در شرایط مساوی ما در رده سیزدهم قرار داریم پس باید پیشرفت کنیم.

آلونسو و هم تیمی او، استافل وندورن برای رسیدن به بالاترین سرعت ممکن در تعیین خط به هم کمک می کردند(با دادن خلا پشت در کفی ها و استفاده از اسلیپ استریم) و به گفته خودشان این گونه توانستند از مرحله Q1 صعود کنند. قهرمان دو دوره جهان توضیح می دهد:

در Q1 تصمیم گرفتیم که چه کسی دیگری را بکشد. من کارم را در Q1 تمام کردم پس تصمیم گرفتیم استافل را در اولین تلاشش بکشیم و در مرحله دوم او این کار را برای من انجام داد.

فرناندو آلونسو - گرندپری استرالیا 2018

فرناندو آلونسو استافل وندورن

حدس می زنم وقتی این کار را انجام می دادم تلویزیون آن را نشان نداد، اما وقتی او من را کشید، آنها نشانش دادند.

ما تلاش کردیم تا زمان های بهتری ثبت کنیم، اما هنوز راه زیادی مانده. می دانیم که زمان کمی از بحرین تا به اینجا سپری شده پس باید ببینیم آیا می توانیم در مسابقه بعدی به Q3 برسیم.

راننده باتجربه تیم مکلارن گمان می کند که برای فردا از استراتژی تک پیت استاپه استفاده کند، اما دمای تایر ها می تواند برای آنها مشکل ساز شود. او ادامه می دهد:

این در محدوده یک یا دو (پیت استاپ) قرار دارد. فکر می کنم تمام آن هایی که با تایر های بنفش به Q3 رسیده اند دو بار توقف کنند و آن هایی که در این محدوده نیستند با یک بار توقف برتری خواهند داشت.

اما فردا مشکلاتی هم برای تایر ها پیش خواهد آمد و فردا مسابقه ای خواهد بود که باید آنها (تایر ها) را به بهترین نحو مدیریت کنید.

5 دیدگاه

 1. محسن

  11

  1

  خسته شدیم واقعا !
  حالا اگه الونسو سال بعد بره رنو هم مطمئنم رنو منفجر میشه از بخت بدش !

 2. McLaren F1

  4

  0

  امیدوارم یا مک لارن خودش بیاره بالا یا فصل بعد که سه تیم برتر صندلی خالی دارن یکیش به آلونسو برسه
  واقعا ناراحت کنندس که این راننده با این سطح مهارت و تجربه اینجوری سال های آخرش تموم کنه
  البته راه سومیم هست و اونم فرمول E
  نیکو روزبرگم رفته
  ماسام فکر کنم رفته

 3. Ali n

  5

  0

  کلا فک کنم خود آلونسو مبدع این عمل هست ( کشیدن ماشین عقب با slip stream ) یادمه اولین بار هم زمانی که تو فراری بود سال ۲۰۱۲ تو مونزا با فیلیپه مسا همین کارو کردن اما متاسفانه تو Q3 بال عقب ماشین آلونسو ایراد پیدا کرد و نتونست زمان بزنه و ۱۰ ام شد .
  بعدش هم چند بار دوباره تو مک لارن همین کارو کردن.

 4. iman

  0

  0

  وقتی ماتادور تو جایگاه بالا نباشه دیدن مسابقات لطفی نداره، یاد سالهای با فراری به خیر چه هیجانی داشتم برای دیدن مسابقات