مجله خودرو ایران – قوی ترین نسخه رنجروور که میتوانید از کارخانه لندروور بخرید مدل SVR است. اگر دوست دارید با این خودرو بیشتر آشنا شوید به شما توصیه میکنم بررسی مجله تاپ گیر که به لحنی خودمانی بیان شده است را مطالعه کنید.

رنجروور اسپرت SVR

رنجروور اسپرت SVR

 

چشمان من! چشمان من! بله، این کلمات تقریبا واکنش ما بود وقتی که برای اولین بار به رنجروور اسپرت SVR جدید نگاه کردیم. مخصوصا با این رنگ نارنجی طلایی‌ دلربایش که شباهت زیادی به رنگ پوست بدن خریدار تناسب اندام کارش دارد ، کسی که حاضر است برای خرید آن صد هزار پوند پول ناقابل بدهد آن هم برای مدل پایه!

کاپوت فیبرکربنی، انواع رنگ برای بدنه و رینگ آلیاژی 22 اینچی قابل سفارش هستند. اما درمورد صدای اگزوز انتخابی وجود ندارد چون که خودشان صدایش را بلند تر کرده اند ، حتی از صدایی که جگوار روی F-TYPE SVR قرار داده هم بلندتر است.

حتی اگر در خیابان سوار بر SVR با رنگ خاکستری و با کوچکترین اندازه چرخ باشید باز هم اصلا یک خودروی معمولی به نظر نمیرسد. شما متوجه نگاه های مردم میشوید. گروهی دوستش دارند و افرادی هم از شما و خودرویتان متنفر هستند.

رنجروور اسپرت SVR

نمای عقب رنجروور اسپرت SVR

از آنجا که رنجروور اسپرت SVR  بسیاری از چیزهاست. “شگفت انگیز” یکی از آنهاست اما علاوه بر این از مثلث “عالی”، “غرور” و “خشن” هم بهره می برد. با نگاه کردن به بدنه متوجه می شوید که این خودرو تا حد کمی دستخوش تغییراتی شده است. هندسه چراغ‌های جلو و سپرها باعث شده است تا رنجروور مدرن تر از یک خودروی آفرود به نظر برسد.

رنجروور اسپرت SVR

نمای داخلی رنجروور اسپرت SVR

در داخل کابین شما سیستم اطلاعاتی “Touch Pro Duo” را روی صفحه نمایش 10 اینچی لمسی در اختیار دارید همچنین نمایشگر لمسی ثانویه در پایین نمایشگر اصلی درست به همان اندازه و با شیب ملایمی طراحی شده است.

رنجروور اسپرت SVR

رنجروور اسپرت SVR

SVR صندلی ها را 30 کیلوگرم سبک تر از قبل کرده است در حالی که هنوز گرمکن و سرد کن دارند همچنین فرمان ارتقا داده شده و خاصتر از قبل شده و همینطور تعداد نشان های SVR در کابین بیشتر شده است.

رنجروور اسپرت SVR

فضای داخلی سرنشین عقب – رنجروور اسپرت SVR

SVR 2018 از همان پیشرانه پنج لیتری هشت سیلندر خورجینی سوپر شارژ نسخه استاندارد استفاده می کند با این تفاوت که لندروور 25 اسب بخار بیشتر از آن خروجی گرفته است و حالا قدرت موتور به 567 اسب بخار و گشتاور به 700 نیوتون بر متررسیده است در نتیجه زمان صفر تا صد ماشین فقط 4.5 ثانیه است.

سقف سرعتی که SVR مدل 2018 میتواند به آن برسد 288 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است در حالی که در تست انجام شده در پیست “JLR’s Fen End test track” به حداکثر سرعت 250 کیلومتربرساعت رسید اما این پیست مستقیمی طولانی ندارد تا در اختیار SVR جدید قرار دهد.

یک جعبه دنده هشت سرعته خودکار که ضرایب دنده کوتاهی دارد وظیفه انتقال قدرت و گشتاور به تمام چرخ ها را بر عهده دارد همچنین فناوری پیشرفته لندروور موسوم به “Terrain Response” که برای آفرود رفتن بی نظیر است بر روی ماشین قرار دارد.

موتور 5 لیتری V8 سوپرشارژ

موتور 5 لیتری V8 سوپر شارژ رنجروور اسپرت SVR

این مدل قدرتمندترین نسخه رنجروور است که کارخانه به بازار عرضه می کند. با محکم ترین سیستم تعلیق، موتورP400e plug-in hybrid قدرتمند و بزرگترین چرخ ها والبته گران ترین مدل آن. ولی با این تفاصیر همچنان در آن احساس راحتی و آرامش می کنید.

رنجروور اسپرت SVR

رنجروور اسپرت SVR

مهندسان لندروور برای مدل فیس لیفت شده بر روی “کنترل زمین تحت شتاب و ترمز سنگین” متمرکز شده بودند و تغییرات سخت افزاری روی ماشین اعمال کردند که این تغییرات زاویه ورود به پیج، چسبندگی در وسط پیچ و کنترل ماشین را بهتر کرده است؛به نظر انگار راست می گویند چون که ما با SVR قدیمی هم رانندگی کردیم اما مدل جدید با ظرافت و آرامش خاصی در جاده های بریتانیا حرکت می کند و این به لطف سامانه فنربندی چند اتصالی تطبیق پذیر، به همراه سیستم تعلیق مغناطیسی دمپ شده که در پایین آن قرار گرفته است انجام می گیرد. این سیستم با وجود چنین جثه‌ای عملکرد بی نطیری دارد. ماشین کاملا محکم و ثابت است ولی در آن احساس راحتی می کنید، البته لازم است که بیان شود فرمان کمی سنگین تر از نسخه های معمولی می باشد.

رنجروور اسپرت SVR

رنجروور اسپرت SVR

اگردوست دارید خودرو با شما صحبت کند باید به سمت چپ نمایشگر پایینی نگاه کنید در آن قسمت آیکون تغییر حالت صدای اگزوز منتظر است تا شما لمسش کنید. حالا حتی اگر پدال گاز را به مقدار یک چهارم هم فشار دهید صدایی میشنوید که میگوید: “میفهمی، من عصبانی هستم” که این صدای بسیار گوشنوازی است ولی احتمالا پیرزن همسایه از شما و صدای خودرویتان متنفر خواهد شد!

اگر صدای همه‌ خودرو ها اینگونه بود دنیا مطمئنا جای بهتری برای زندگی می شد. حداقل وقتی در ترافیک ایستاده بودیم دیگر صدای خسته و بی روح ماشین های کناری حالمان را نمیگرفت چون این یکی از بهترین صدا هایی می تواند باشد که این سال ها بین خودروهای موجود تولید می شود.

رنجروور اسپرت SVR

رنجروور اسپرت SVR

 

در آخر باید گفت که این سریع ترین خودرو ممکن با این ارتفاع و وزن است. یک شاسی بلند دو تنی با آیرودینامیک عالی ، صدایی فوق العاده ، جعبه دنده هشت سرعته ای که برای پیست ساخته شده بنابراین تعویض دنده ها به سرعت انجام شده و معمولا با صدای غرشی از اگزوز همراه است. در پیچ ها چسبندگی زیادی دارد و در عین حال توانایی خارج از جاده‌ای بالایی را نیز دارد. اگر باور نمی کنید باید بدانید که SVR حتی با تایرهای تابستانی هم به همه جا میرود.

هیچ یک از خریداران ماشین هرگز نمیتوانند از تمام قابلیت های آن استفاده کند چون این به فلسفه طراحی SVR یعنی “اختراع شدنی” برمیگردد. اگر بخواهیم در یک جمله ماشین را توصیف کنیم میگوییم:

SVR جدید به هرکسی امکان لذت بردن از زندگی را میدهد.

 

2 دیدگاه

 1. Fastboy 44

  3

  3

  اگه میشه مقاله ای از پورشه 918 بذارید ممنون
  یا پورشه gt2 که رکود نوربرگرینگ نوردشلیف رو زده
  ممنون