فرمول یک ایرانکیمی رایکونن اگرچه راننده خوش شانس فراری در روز یک شنبه ی استرالیا نبود اما راننده ی فنلاندی از کسب عنوان سومی خوشحال است.

رایکونن که برای مکان دومی در ملبورن رقابت می کرد پس از برتری یافتن هم تیمی اش، سباستین فتل با استفاده از ماشین ایمنی مجازی، خود را در جایگاه سومی یافت. این موهبت باعث شد تا فراری از برتری دو به تک در مقابل مرسدس استفاده کند و مرد یخی پس از لوئیس همیلتون بر روی سکو بایستد.

سباستین فتل و کیمی رایکونن - مسابقه استرالیا 2018

سباستین فتل و کیمی رایکونن – مسابقه استرالیا 2018

رایکونن گفت:

این درست است که خوش شانس ترین فرد نبودم اما چه می توان کرد.

خوشبختانه بخت و اقبال با سب و تیم ما همراه بود. فکر می کنم که یک روز شاد داشتم و سرحال بودم، اما فقط سبقت گیری کمی دشوار بود.

در پیچ دوم یک حرکت خوب داشتم و پس از آن سعی کردم که همه چیز را دنبال کنم، و به فکر این بودم که بتوانیم کاری را در [استراتژی] پیت استاپمان انجام دهیم.

خودروی ایمنی یک خوش شانسی محض بود. در جایگاه سوم قرار گرفتم، در پایان نیز فشارهایی را از طرف ردبول با لاستیک های تازه تر احساس کردم.

آنچه که را می خواستم بدست آوردم، جایگاه سومی!

20 دیدگاه

 1. AhmadSam

  21

  51

  خوبه حداقل خودشون قبول دارن این پیروزی یک خوش شانسی محض بود.
  نه مثل دوستان که از فتل یک هیولا ساختن و هیچکس و قبول ندارن.

  • HamidFTN

   43

   8

   مسابقه یعنی همین
   یه روز شمع ماشین فتل مشکل داشت شد خوش‌شانسی همیلتون
   یه روز کلا دو تا فراری رفتن بیرون شد خوش شانسی
   پیش میاد پس بهتره از این اتفاقات بهترین استفاده رو کرد
   شما هم زیاد ناراحت نشو هنوز اول فصله جا برای جبران و خوش شانسی زیاد هست

   • الف.ی

    11

    28

    آخه عزیز من مثلا اون شمع اگه خراب نمی شد فتل P1 رو تو اون مسابقه میگرفت؟؟؟؟؟!!!!!!
    شما مالزی 2016 رو یادت رفته نه که همین موتور مرسدس که اینقدر ازش تعریف می کنید چجوری لوییس رو قال گذاشت؟؟؟؟؟؟!!!!!
    فصل پیش اشتباه فتل تو سنگاپور نابود کردن خودش و هم تیمیش خوش شانسی لوییس محسوب میشه؟؟؟؟؟؟!!!!!! میشه چند نمونه از خوش شانسی های فصل 2017 برای لوییس رو بگی؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
    بار ها گفتم وقتی خود فتل میگه هیلتون از بهترین هاست نظر یه مشت جوجه فتل فن هیچ ارزشی نداره

   • HamidFTN

    12

    0

    نمیگم فتل میتونست اون مسابقات رو ببره ولی حداقل همیلتون تون مجبور بود تا مسابقه آخر بجنگه برای قهرمانی فصل و این قدر راحت قهرمان نشه
    زیبایی مسابقه به همینه
    اگه قرار باشه برنده از همون اول مشخص باشه که این نشد مسابقه

  • شاهین

   35

   8

   هیچ کسی غول نساخته و همه این رو یه خوش اقبالی میدونن. ولی نکته قابل توجه عکس العمل لوییس فن ها هستش که خیلی از این داستان شاکی هستن و شانس هایی که راننده مورد علاقشون فصل پیش داشت رو نمیبینن. مثلا خرابی ماشین فراری تو فصل پیش یا تصادفشون توی فصل قبل برای مرسدس شانس نبود؟؟؟

  • yas

   26

   6

   اتفاقا اینکه میگن خوش‌شانسی یعنی اینکه فرمول 1 کم کم داره چرت می‌شه و فقط با خوش‌شانسی میشه با ماشین هیولای مرسدس رقابت کرد؛ در غیر این صورت هیچ جذابیتی تو مسابقات باقی نمی‌مونه. پس مرسدس فن‌ها خوشحال نشن از این حرف. خودم زمانی طرفدار مرسدس بودم ولی باید قبول کرد کم کم دیگه داره یک طرفه میشه مسابقات

   • الف.ی

    5

    4

    مرسدس تو دو فصل اخیر به قدری قوی نبوده که نشه با راننده هاش رقابت کرد
    وقتی اکثر پیست ها تو فرمول یک سرعتی هستن و به قدرت موتور نیاز دارن خوب شما هم باید رو قدرت موتور کار کنی. این مشکل فراریه که رو ایرودینامیکش بیش از حد کار میکنه موتور فراری در حدی ضعیف نیست که نشه به مرسدس رسوندش به نظرم فراری خودش رو این موضوع کار نمی کنه و مشکل خودشه
    تو همین مسابقه هم دیدیم که بوتاس با ماشین مرسدسش پشت سه راننده با موتور رنو گیر افتاد.گرچه سبقت گیری تو این پیست بسیار سخت بود ولی با توجه به شایعه هایی که فتل فن ها در مورد غول مرسدس و … درست کردن انتظار می رفت اقلا از یکی از اون ها سبقت میگرفت که نگرفت

  • yas

   3

   1

   در پاسخ به اون دوست با آیدی الف.ی باید گفت که همه میدونن بوتاس در قیاس با راننده‌های برتر، راننده‌ی درجه یکی نیست. پس عدم تواناییش در سبقت گیری و یا حفظ جایگاه به ماشین بستگی نداره.
   دوم اینکه کل مجموعه فراری متوجه یه مشکل نشن و شما متوجه شده باشی حرف خیلی سنگینیه. ظاهرا کمپانی فراری مشغول تولید پرایده ونمیتونه مشکل به این واضحی (البته از دید شما) رو تشخیص بده.
   دوست عزیز، موتور مرسدس فرازمینیه. بقیه تمیها بهش نمیرسن. البته درسته که این یه پوئنه ولی از جذابیت رقابت‌ها کم میکنه.
   موفق باشید

 2. Omid

  38

  9

  تفاوت فراری با مرسدس همینه
  فراری وقتی خوش شانسی میاره خودش میگه که شانس بوده
  فتل هم بعد مسابقه گفت که “We got a bit lucky with the Safety Car”

  ولی همیلتون خوش شانسی که نه، با خر شانسی مسابقه هارو میبره و خودش هم نمیفهمه چطور امتیاز گرفت
  بعد اگه کسی کلمه ی “شانس” رو به طرفداراش بگن عصبانی میشن و کلی راجع به مهارت رانندگی همیلتون حرف میزنن و تحسینش میکنن!

 3. سجاد

  28

  8

  همیشه شعبون یه بارم رمضون.خوش شانسیای همیلتون نسبت به فتل و روزبرگ‌ قابل قیاس نیست.تنها بدشانسیش مالزی ۲۰۱۶بود که بازم‌ بدشانسیاشو با روزبرگ تو‌همون سال قیاس میکردی کمتر بود یه جاهایی هم خیلی خوش شانس.بیشترین استفاده رو از سیفتی کار و تصادفات مرسدس و همیلتون کردن مثل اسپانیا پارسال و بلژیک ۲۰۱۶که نگو از بس این بشر خوش شانسی آورد.خیلی زیاده موارد همیلتون.خود طرفداراش بهتر از همه می دونن فقط نمیخوان‌ به روی خودشون بیارن

  • Yasiin

   12

   17

   بله شاهد کامنتی گوهر بار دیگر هستیم دیگه تاریخ رو هم تحریف میکنن.تو چین 2016 مگه لویس از اخر استارت نزد بخاطر خرابی ماشینش تو تعیین خط؟تو ریس خم ماشینش مشکل پاور یونیت داشت و هفتم شد و بعد ریس مصاحبه کرد گفت ماشین عین گهواره میلرزید که خود همین سایت هم قرارش داد این خبرو… تو روسیه بازم تو تعیین خط تو کیو سه خراب نشد مگه که از دهم استارت زد؟ ? تو باکو مگه مشکل پیدا نکرد تو ریس؟ ریس بلژیک مگه پنالتی محدودیت انجین نگرفت و خودشو فرناندو از اخر استارت زدن؟ تو مالزی مگه موتور نسوزوند؟ دوست عزیز به خودت توهین نکن با این حرفا… همیلتون اگه خوش شانس بود الان به جای چهارتا باید هفتا قهرمانی داشت.

 4. grandsepehr

  9

  1

  ببینید من همیشه حرف حق را میزنم و الانم به عنوان بی طرف نظر میدم.همه میگن ماشین مرسدس خیلی عالیه و شکست ناپذیر و با هر راننده ناشی به راحتی قهرمانه و به نظر من این یه حرف اشتباهه اخه روز به روز در حال پیشرفت هستیم پس نباید این حرفا زد و باید سعی کنیم ماشینمان را همانند مرسدس به سطح بالا برسانیم

 5. Yasiin

  14

  19

  رزبرگ لات کوچه های خلوت بود.هم خودش هم پدرش تاریخی ترین قهرمانی های فرمول یک رو رقم زدن پدرش که تو سال 1982 فقط با یه برد قهرمان شد خودشم تو 2016 با خرابی های ماشین همیلتون قهرمان شد وگرنه عین سال های قبلش با اختلاف پنجاه شصت امتیاز میباخت. میدونید جالب ترش چیه اینکه طرف قهرمان فرمول یک شده بعد به عنوان راننده سوم سال انتخاب میشه?خب این دیگه گواه بر همه چیز هست.سال 1989 ایرتون سنا بخاطر خرابی های مکرر ماشن مکلارن به الن پراست باخت قهرمانی سال رو ولی دیدیم که کسی نگفت سنا باخت گفتن سنا قهرمانی رو از دست داد و دقیقا سال بعدش پراست وقتی دید نمیتونه حریف سنا بشه از مکلارن جدا شد تقریبا عین کاری که رزبرگ کرد. عین کاری که فرناندو پایان سال 2007 کرد که همه فک میکنن بخاطر مشکلات شخصیش با لوییس بود.

دیدگاه خود را بیان کنید