فرمول یک ایرانفرناندو آلونسو در راستای کسب تاج سه گانه موتوراسپورت، به تیم تویوتا پیوست تا بتواند در مسابقه لمانز و هم چنین مسابقات استقامتی جهانی شرکت کند. پیوستن آلونسو به این تیم ژاپنی از مدت ها پیش با توجه به ادعای وی مبنی بر تصاحب تاج سه گانه قابل پیش بینی بود. این راننده اسپانیایی که سال گذشته با تیم تویوتا در بحرین تمرینی را تجربه کرد و در هفته گذشته نیز در مسابقه استقامتی دیتونا شرکت کرد، در مسابقات WEC  نیز شرکت خواهد کرد، هرچند که مسابقه فوجی را به دلیل تداخل آن با مسابقه فرمول یک آمریکا از دست خواهد داد.این خبر برای هواداران بریتانیایی ناگوار بود، چرا که پیوستن آلونسو به تویوتا به ضرر آنتونی دیویدسن خواهد بود. ترکیب تیم تویوتا برای مسابقه شامل مایک کانوی و کاموی کوبایاشی و خوزه ماریا لوپز با ماشین شماره 7 و فرناندو آلونسو و سباستین بوئمی و کازوکی ناکاییما با ماشین شماره 8 خواهد بود.

فرناندو آلونسو

زک براون مدیر تیم مکلارن گفت:

تعهد آلونسو به مکلارن اولویت وی در قراردادش با تویوتا بوده است. مانند فرناندو ما نیز در تیم با قلب و تمام توان خود مسابقه می دهیم و تیم ما بر مبنای موفقیت در تمام رشته های موتوراسپرت بنانهاده شده و به ما به ارث رسیده است و ما باید با شجاعت این میراث را به موفقیت های بیشتری برسانیم. موضوع مهم برای ما این است که نگذاریم هیچ چیزی ما را از هدف اول خود در فرمول یک دور کند.

فرناندو آلونسو امسال نیز جاه طلبی خود مبنی بر کسب تاج سه گانه را تکرار کرد و سال شلوغ و سختی را پیش رو خواهد داشت.

آلونسو گفت:

من هیچوقت از علاقه خود برای کسب تاج سه گانه موتوراسپورت – برنده شدن در مسابقه جایزه بزرگ موناکو، ایندی 500 و 24 ساعته لمانز – پشیمان نیستم. ما سال گذشته برای قهرمانی در ایندی 500 اقدام کردیم و به آن نزدیک بودیم اما متاسفانه نشد که به آن برسیم. امسال نیز به لطف مکلارن این شانس را دارم تا برای برنده شدن در مسابقه لمانز تلاش کنم. این مسابقه چالش بزرگی خواهد بود اما من آماده این نبرد هستم. قرارداد من با تویوتا برای شرکت در مسابقات WEC به لطف درک بالا و رابطه قوی من با مکلارن میسر شد و از آن ها تشکر می کنم که درک کردند که شرکت در این مسابقات برای من چقدر اهمیت دارد. تحت هیچ شرایطی این مسابقات من را از هدف اصلی خود یعنی فرمول یک دور نخواهد کرد. در سال 2018 هدف من این است که در هر مسابقه رقابتی باشم و فکر می کنم که امسال به این هدف نزدیک تر هستیم.

یک دیدگاه

  1. mahdavi3d

    10

    0

    به امید موفقیت ناندو!