فرمول یک ایرانفراری اعلام کرد که راننده جوان روسی، رابرت شوارتزمن به برنامه جوانان فراری پیوست.

اسکودریا طی دومین کمپین فرمولای 2 رنو، این راننده 18 ساله را برگزیده بود.

شوارتزمن که از طرف تیم SMP Racing حمایت می‌شود، دومین کسی است که به برنامه فراری اضافه شده است. طی ماه اخیر زودتر، این سازنده ایتالیایی با ستاره فرمول 3، کالوم ایلوت، قرارداد بسته بود.

شوارتزمن به خبرگزاری روسی تاس گفت:

بودن در بخشی از برنامه توسعه آکادمی فراری، فرصت فوق‌العاده‌ای است که باعث ارتقای سطح من خواهد شد.

هر کاری بتوانم انجام می‌دهم و مطمئن هستم که نتایج در 2018 همه چیز را نشان خواهد داد.

این راننده امید دارد که به روزهای کارتینگ در زادگاهش سن بترزبورگ بازگردد و تمام وقت در سومین سال حضورش در مسابقات Open – Wheel شرکت نماید.

او در مسابقات ایتالیایی F4 سال 2015 توانست سوم شود و در دوئلی نفس گیر در فرمول رنوی 2 لیتری سال گذشته در یوروکاپ هشتم شد و در سری NEC نیز ششم شده است.

او در فصل دوم حضورش در یوروکاپ، رده چهارم را در اختیار دارد. این راننده سال آینده به مسابقات اروپایی F3  خواهد رفت و اخیراً آزمایش خوبی با پریما ماشین F3 داشت.

بوریس روتنبرگ مدیر مسابقات SMP

بوریس روتنبرگ مدیر مسابقات SMP

بوریس روتنبرگ، مدیر مسابقات SMP گفت:

این که یکی از رانندگان مسابقات ما مورد توجه و علاقه این آکادمی ایتالیایی قرار گرفته است، بسیار مهم است.

شوارتزمن یک راننده باهوش است و آنها این قابلیت او را دیده‌اند. لذا مشترکاً تصمیم گرفته شد تا او بخشی از این برنامه باشد.

تقاضا برای رانندگان روسی در خارج از کشورشان وجود دارد و برای ما این یک پیروزی است.

6 تن از اعضای آکادمی رانندگی فراری در رده‌های مختلف جوانان در سال 2017 از جمله امیدهای فرمول یک 2018، چارلز لکلرک و مارکوس آرمسترانگ که به ترتیب عناوین F2 و F4 ایتالیایی را بدست اورده‌اند، رقابت می‌کنند.

یک دیدگاه

  1. TRANS AM

    4

    8

    همانطور که آلمان در اتحادیه اروپا و حوزه یورو حرف اول و آخر را میزند مافیای مرسدس هم بر مسابقات اف وان تسلط کامل دارد ( چهار سال پیاپی قهرمانی سازندگان ) و بقول معروف حرف آخر را میزند. هر چند راننده های جدید و با استعدادی به آن اضافه شوند چون بقیه تیمها توان رقابت با این تیم قدرتمند آلمانی را ندارند از جذابیت فرمول یک سال به سال کاسته خواهد شد.