فرمول یک ایران – مدیران هوندا تایید کرده اند که موتور نصب شده بر روی  خودرو فرناندو آلونسو در سنگاپور قابلیت استفاده در مسابقه مالزی را دارد.

راننده اسپانیایی با وجود استارت خوبی که در خلیج مارینا زده بود درگیر تصادف پیچ اول مسابقه شد و به آسیب زیادی را متحمل شد.با این وجود آلونسو تا دور هشتم به مسابقه ادامه داد و بعد از آن به علت نقص در سیستم اگزوز و بخش های الکترونیکی خودرو مجبور به کناره گیری شد.

دیدن خلاصه ای از این مسابقه جالب خواهد بود:

[videojs_video url=”https://hw14.asset.aparat.com/aparat-video/1810ab345774c0ead3786331cfb9ea118191848-360p__86292.mp4″ width=”752″]

به گفته هاسه گاوا، مکانیک های هوندا امیدی به سالم ماندن پیشرانه خودرو MCL32 آلونسو پس از برخورد پیچ اول را نداشته اند.

کیمی رایکونن و مکس ورشتپن - گرندپری سنگاپور 2017

کیمی رایکونن، مکس ورشتپن و فرناندو آلونسو- گرندپری سنگاپور 2017

ما نگران بودیم که آسیب وارد شده به موتور شدید و غیر قابل جبران باشد، ولی خوشبختانه پس از بررسی ها و تست های انجام شده در محل کارخانه ساکورا به این نتیجه رسیدیم که موتور کاملا سالم است و قابلیت استفاده مجدد را دارد.

هر دو راننده های مک لارن طی زمانگیری سنگاپور به جمع ده نفر برتر راه یافتند اما این باعث نمی شود که انتظار عملکردی مشابه را در پیست سپانگ داشته باشیم، موتور هوندا ثابت کرده است که در مستقیمی های طولانی حرفی برای گفتن ندارد.

مدیر تیم مک لارن اریک بولیر اذعان داشت که به آینده تیم بسیار امید وار است اگر شرایطی شبیه پیچ اول مالزی تکرار نشود.

مشخص است که چه اتفاقی رخ داده است و خیلی سخت خواهد بود که نا امیدی خود را پنهان کنید. وقتی در بهترین موقعیت برای کسب امتیاز هستید و به خاطر اشتباه دیگران باید با دست خالی به خانه برگردید، در این بین آلونسو بیشترین ضربه را خورده است.

شرایط جوی در مالزی بسیار شبیه سنگاپور است، گرم مرطوب و بسیار چالش برانگیز برای راننده و خودرو.

بولیر در ادامه افزود:

در حال حاضر همه چیز بر علیه ما پیش می رود اما ما دست از تلاش بر نداشته ایم، هنوز شش مسابقه تا پایان فصل مانده و ما در هر مسابقه بیشترین تلاشمان را برای کسب بهترین نتیجه ممکن انجام خواهیم داد.

نقشه ی پیست سپانگ همراه با نمودار تغییرات ارتفاع آن

نقشه ی پیست سپانگ همراه با نمودار تغییرات ارتفاع آن

پیست سپانگ با داشتن مستقیمی های طولانی تر که نیاز به توان بیشتر موتور برای سبقت دارد برای ما سخت تر خواهد بود، اما این پیست ترکیبی از انواع پیچ ها را نیز دارد، پس باید ببینیم در پیچ های سرعت پایین چقدر خوب خواهیم بود، امیدوارم مسابقه ایی دور از برخورد و رقابتی داشته باشیم.

4 دیدگاه

 1. king soltan

  6

  0

  با سلام
  نکته اش اینجاس مک لارن واقعا ماشین سازه نه موتور ساز و این بهشون خیلی میتونه در این جور مسابقات عمل کنه مطمعنم اگه اون تصادفات رخ نمی داد فرناندو یکی از سکودارها بود

 2. Mehrdad

  6

  0

  پیش بینی هواشناسی میگه کل اخر هفته مالزی بارونیه
  اگه تغیری نکنه شاید به نفع فراری بشه اینبار
  چون رو کاغذ شانسی ندارن واسه اول دوومی مگر بارون اینبار به نفعشون بشه برعکس مسابقه قبل

  • Rexa25

   1

   0

   اگه بارونی باشه برای فراری نگران کنندست با توجه به عملکردشون تو تایم گیری مونزا

 3. مجید

  6

  2

  آلونسو هنوز هم بهترین رانندس.ولی ماشینش در حدش نیست.مطمئن باشین راننده خیلی حرفه ایه فنی اونی نیس که با ماسین سازگار با دان فورس زیاد تایم اول میزنه.و اونی نیس که با اتکا به قدرت موتورش پیست های سریع رو اوله.همیلتون و فتل هیچکدوم به پای آلونسو نمیرسن