فرمول یک ایران – نیکو روزبرگ راننده ی آلمانی تیم مرسدس از اتفاقی که امروز برایش افتاد ناراحت است و دوست می داشت که بتواند با هم تیمی اش رقابت بکند.

نیکو روزبرگ به دلیل مشکلی که در ترمزگیری داشت، مسابقه ی موناکو را در جایگاه هفتم به پایان رساند. رتبه ای که برای روزبرگ در چند سال اخیر بی سابقه بوده است.

نیکو روزبرگ درباره ی اتفاقات موناکو بیان کرد:

به خاطر اتفاقاتی که امروز رخ داد ناراحت هستم، می خواستم که مسابقه ای که در موناکو، در خانه ی خودم برگزار می شود را ببرم که موفق نشدم.

در آن لحظه کاملا مشخص بود که من سرعت لازم را ندارم، لوئیس هنوز شانس پیروزی داشت. یک دستور ساده از تیم، شانس پیروزی را به کسی که می تواند کسبش کند داد، تصمیم ناخوشایندی بود ولی منطقی ترین تصمیمی بود که باید می گرفتم.

پس از این که روزبرگ به همیلتون اجازه سبقت داد، نتوانست جایگاه سومی اش را حفظ کند و مجموعه ای از اتفاقات باعث شد تا او هفتم بشود، روزبرگ در این باره گفت:

کاملا از این که سرعت لازم را نداشتم دستپاچه شده بودم.

کاملا حس می کردم، نمی دانم دقیقا چه چیزی را ولی در آغاز حس خوبی نسبت به شروع با این لاستیک ها نداشتم، در ادامه پیت استاپ ها را هم به نحو ایده آلی که می خواستم انجام ندادم.

به دلیل تاخیری که مشکل در پیت استاپ برایم ایجاد کرد، پشت ترافیک در آمدم و ماشین ها از کنارم گذشتند و وقتی شما در موناکو پشت ماشینی در می آید کارتان تمام است.

5 دیدگاه

 1. هومن

  0

  0

  این نظر شخصیه خودمه ولی با توجه به مشاهدات چند سال اخیر به غیر از موناکو امسال که روزبرگ مشکل فنی داشت کلا تو مسابقات بارونی که دشوارتر و چالشی تره روزبرگ از همیلتون ضعیف تر بوده البته خیلی کلی عرض کردم

 2. K.RAIKKONEN 13

  0

  0

  همیلتون فن ها اندازه ای از روزبرگ می ترسن ، یک صدم ش از فراری ، ردبول ، فتل ریکیاردو و وشتپن روی هم نمی ترسن . حاضرن فتل یا ریکیاردو یا وشتپن قهرمان جهان بشن روزبرگ نشه . دلیلش هم واضحه چون می دونن اینقدر هیولای مرسدس قوی یه و با فاصله از فراری ردبول ویلیامز مک لارن جلوتره که فقط مرسدس می تونه مرسدس رو شکست بده . به همین خاطر همش دارن با کابوس روزبرگ سر می کنن و با نیش و کنایه سعی می کنن القا کنن روزبرگ سطح بهترین ها نیست و همیلتون فلان ه بمان ه .

  • cfz

   0

   0

   ینی شما میگی روزبرگ از همیلتون بهتره؟ جسارتی که همیلتون تو مسابقه داره توی کمترکسی میشه پیداش کرد

  • هومن

   0

   0

   از چه نظر بهتون ثابت کنم لوییز ار نیکو بهتره برد پودیوم فستس لپ پول پوزیشن دبل. هتریک سالهای قهرمانی شکست سه سال پی در پی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ از نظر امتیازی وغیره که تا صبح میتوان حرف بزنم در ضمن روزبرگ یک سال زودتر از لوییز اومد فرمول یک در ضمن اینم بگم که همه اعضای محترم بدونن که لوییز تنها راننده تاریخ فرمول یک هست که هرسال برد داره این اختلاف کلاس رانندگی ترس داره لوییز یه گرگه که هیچوقت سیر نمیشه این خصلت توی روزمرگی وجود نداره وسلام

دیدگاه خود را بیان کنید