فرمول یک ایران – والتری بوتاس، راننده ی تیم مرسدس بعد از یک دوی راننده های فراری در تعیین خط فرمول یک مجارستان بیان کرد که آن ها در مقایسه با دو ماشین تیم مرسدس زیادی سریع بودند.

دو دور خیلی سریع برای سباستین فتل کافی بود تا پول پوزیشن مجارستان را به دست آورد، هم تیمی اش یعنی کیمی رایکونن نیز با دوم شدنش ردیف نخست استارت مسابقه را برای فراری کرد. این بدین معنا بود که فراری برای اولین بار پس از موناکو ورق را برگردانده و به روند چهار پول پوزیشن متوالی تیم مرسدس خاتمه داده است.

سیاستین فتل، کیمی رایکونن، والتری بوتاس گرندپری مجارستان 2017

سیاستین فتل، کیمی رایکونن، والتری بوتاس گرندپری مجارستان 2017

بوتاس که راننده ی اصلی ترین رقیب فراری است در جایگاه سوم قرار گرفت، او بیان کرد که مرسدس کارهای زیادی دارد تا بتواند در پیست های با داونفورس بالا عملکرد خوبی داشته باشد.

والتری بوتاس گفت:

واقعا در تمام طول روز فقط به این فکر می کردم که فراری ها برای ما خیلی سریع بودند. در آخرین تمرین دیدیم که چه کار می کردند، بعد از آن انتظار تعیین خط سختی را می کشیدیم.

دیروز کمی وضع ما بهتر بود، امروز غافلگیر شدیم، ولی این به ما نشان داد که باید به روی پیست هایی مثل این که داونفورس زیادی می طلبند بیشتر کار کنیم.

ما به دلایلی به مشکل خورده ایم، پس باید به روی آن ها کار کنیم. کاملا واضح است، طوری که می خواهیم و از ما انتظار می رود عمل نمی کنیم.

هنوز باید روی ماشین کار کنیم ولی خب مسابقه ی طولانی ای است و هر چیزی ممکن می باشد.

24 دیدگاه

  • Mehrdad

   12

   1

   به نظر من که هیچ تیمی از نظر ایرودینامیک به ردبول نمیرسه
   امیدوارم فردا برخوردی نبینیم راننده های فراری و مرسدس و ردبول بمونن تا اخر مسابقه چون تایم ها خبر از رقابت نزدیکی رو میده
   شاید این مسابقه جذاب ترین مسابقه فصل بشه
   به امید یک دوی فراری

   • Enzo Ferrari sf70h

    2

    1

    امسال فراری هم از نظر شاسی و هم ایرودینامیک بهترینه حتی از ردبول و مکلارن. سال 2012 بودجه ی فراری 300 میلیون یورو بود و بودجه ی مکلارن 280 میلیون یورو.فراری باید با این پول هم روی موتور هزینه میکرد و هم شاسی و ایرودینامیک.اما مکلارن فقط رو ی شاسی و ایرودینامیک کار میکرد خب معلومه که شاسی مکلارن اون سال ها بهتر بود.ردبول هم تا زمانی که قهرمان میشد بهترین ایرودینامیک رو داشت اما. از 2014 به اینطرف نه از نظر شاسی و نه ایرو دینامیک حرفی برای گفتن نداشتن جالبه که تو همه ی این موارد تقصیر رو گردن رنو انداختن

   • SV5

    0

    0

    بعید میدونم تو شاسی بهترین باشه فراری، تو سیلوراستون مکس توی پیچها سرعت بالاتری نسبت به فتل داشت اگه دقت میکردی، مکلارن رو نمیدونم ولی ردبول با اختلاف خیلی کمی فعلا شاسی بهتری نسبت به فراری داره شاید در حد 0.2 0.3 ثانیه.

 1. milad-mhd

  33

  9

  به نظرم الان تیم مرسدس دارن تصمیم میگیرن کار و وظیفه بوتاس برای فردا چی هستش !! یا باید بره تو دل وجیگر ورشتپن که احتمالش کمتره یا باید سعی کنه بلافاصله خودش رو به نحوی بکوبه به فراری ها و ریس رو برای همیلتون در بیاره تا به قول خودشون تاریخ نگار فرمول یک بتونه رتبه خوبی کسب کنه !!

   • SINA

    0

    0

    اگه موتور مرسدس نمیداشت
    نهایتا 20تا برد میاورد یا نه
    لقب pole manوپسر سریع رو هم تو خواب بهش میدادن
    حیف

   • Ali.Shafie.Saber

    2

    0

    دقیقا.
    همانطور که موتور فراری در زمان شوماخر بهش کمک کرد. این حرف خودش است.
    پس بهتر است بعد از مدتها که فتل اسمش به میان امده لذت ببرید. اگر فکر میکنید از کارشناسان فرمول یک بیشتر متوجه میشوید من براحتی میتوانم دعوت نامه بفرستم بیایید در شهر شوماخر، و نگذارید دنیای فرمول یک از هوش شما بی نصیب بماند.

 2. HeiSenBerg

  25

  3

  بله دوست خوبم مستر بوتاس همه چی که موتور نیست
  شاسی وایرودینامیک رو ببین لذت ببر رقابت رد بول و
  مرسدس به نظرم جالب تر از رقابت فراری ومرسدس
  باشه به امید سکو برای ناندو ویک دوی فراری

  • just.jeep

   13

   23

   موافقم اصلا کلا همه چیز که ماشین نیست.استارت خوب و سوسک کردن بعضی ها تخصص شماست جناب بوتاس.البته اگه هی بهونه نیارن که مثلا جامپ استارت کردی و …

   • Javad f1

    7

    0

    برادر اونکسی که بهونه میاره یکیدیگست که تا میبینه حریف همتیمی نمیشه ،میگه مشکل بلنس دارم.جامپ استارت بود.ولی قوانین مسخره فیا واقعا مبهمن.

   • HeiSenBerg

    6

    1

    من چیزی نمیگم خودتون مسابقه ی فردا رو ببینید معلوم میشه
    این گرند پری برا فراریه زیاد خودتونو خسته نکنین دوباره افتاد تو اتوبان خبرتون میکنیم بیاین قهرمان شین من خودم به شخصه جنگندگی بوتاس رو خیلی دوست دارم ولی اینم نمیتونم انکار کنم کسی که از 2013 داره مسابقه میده ویه راننده عادی بوده چطور میشه میاد مرسدس واز 10 مسابقه 2تا رو میبره ومیاد مدعی قهرمانی میشه اونم در کنار راننده هایی که جمعا 7تا قهرمانی جهان دارن اگه ماشین نیست پس چیه؟؟؟؟

   • SV5

    1

    0

    آها یادم رفته بود بحرین و اسپانیا استارت یکی چقدر خوب بود واقعاً چون زیادی بقیه رو قورت داد گفت یه رده هم به فتل کمک کنم. راستی یاد باکو هم افتادم که یکی میگفت بوتاسو بکشین عقب راه فتلو ببنده من بهش برسم. یاد پارسالم افتادم یکی میگفت تیم موتورمو خراب کرده، یاد کانادا هم افتادم فتل از پشت دو نفر رد شد و دو رده تو استارت گرفت.

 3. Red revolution

  14

  0

  من نمیدونم چرا هر تیمی که نتیجه میگیره را به عرش میبریم دومی را هم لجن مال! بابا اینا مرسدس اند همیشه یه چیزی رو نکرده دارند.
  خوشم نمیاد ولی واقعیت اینه که از تکرار استارت سوچی باید ترسید بوتاس خیلی زرنگه ابزار لازم را هم داره.
  فراری ها باید همانقدر که به استارت خوب فکر میکنند برای بستن بوتاس تا قبل از پیچ یک هم برنامه بریزند.

  • mojtaba

   9

   0

   گل گفتی تا مسابقه ی قبل فحش و فضیحت بود که نثار فراری میشد و به به و چه چه برای مرسدس حالا تا ورق برگشته فراری چنین و چنان است و مرسدس یه موتور بیشتر نیست به قول معروف نه به اون شوری شور نه به این بی نمکی

 4. S5

  11

  2

  احتمال اینکه مدیران مرسدس از بوتاس بخوان که فردا ریسک کنه و مثل اتریش لحظه استارتو پیش بینی کنه، خیلی زیاده. یا پیش بینیش درسته و از فراریها جلو میزنه یا پیش بینیش اشتباه هست و زودتر حرکت میکنه و پنالتی میگیره و میره پشت سر همیلتون. در هر صورت واسه مرسدس دو سر برده.

  • josef6565

   3

   0

   این رو که شما گفتی به عقل جن هم نمیرسه چه برسه به استراتژیست های مرسدس. اگر نقشه شما رو بفهمند حتما این کار رو میکنند.

 5. Hamed

  1

  0

  من اول فصل فک میکردم ردبول هنوز بهترین ماشینه ولی از موناکو و به خصوص بعد از این گرندپری دیگه این فکرو ندارم الان ماشین (شاسی) فراری اگر از ردبول بهتر نباشه ضعیف ترم نیست . امروز ردبول که امید زیادیم داشت به اینجا باز نیم ثانیه کندتر بود
  تو این پیست اختلاف موتوری فراری و رنو کمتر از نیم ثانیس میشه گفت حتی اختلاف رنو مرسدس هم تو همچین پیستی کمتر از نیم ثانیس ردبولم الان داره از موتور آپدیت شده رنو استفاده میکنه
  دیگه الان نمیشه گفت اگه حتی رنو پا به پای فراری و مرسدس بیاد ردبول با اختلاف سریعتر میشه
  با این وجود فراری اگه میخواد بدون اما اگر شانس قهرمانی داشته باشه باید موتورش رو تقویت کنه باید صبر کرد تا آپدیت مهمشون تو مونزا اگه اونجا حرکتی نزنه و اختلاف قدرت رو جبران نکنه حداقل تو 4 تا از پیستای بعد از اونم شانس مرسدس خیلی بیشتره برای برد.
  حالا جالبه ماتیو بینوتو گفته دارن یه پلنی میریزن که هیچکدوم از راننده ها جریمه تعویض توربو 5 ام رو متحمل نشن یعنی قراره باهمین 4تا سهمیه فصلو تموم کنن

 6. mershari

  5

  2

  نه فراری از شما سریعتر نیست رانندهاش حرفه ایی ترن تر پیستایی ک چالش داره شماها خودتونو با رانندهای فراری مقایسه نکنید حتی اگه مرسدس زیر پاتون باشه هی تو خط مستقیم پاتو بزاری گاز سریعترین دور به نام بوتاس زحمت کشیدن اگه میتونید اینجاها سریعترین باشید

 7. akrh78

  3

  3

  باز دمش کرم داره میگه ما فقط موتورمون از بقیه بهتره.فقط موتور نه شاسی و آیودینامیک
  حالا اگه جناب تاریخ نگار بود شاید مثلا میگفت بالانس نداشتم یا میگفت صبح تعیین خط صبحونه پنیر و مربا آلبالو خوردم ولی من مربا هویج دوست دارم و همین تمرکزم رو به هم زد(خخخخخخخخخخخخخخخخخ)

 8. roham

  1

  1

  نیم فصل دوم مطمئن باشین مرسدس با آپدیت های موتوریش اکثر مسابقات رو برا خودش میگیره..مخصوصا مونزا و سپا و مکزیک و ابوظبی

دیدگاه خود را بیان کنید