فرمول یک ایران – مسابقه آخر هفته پیش رو همان جایی است که لوئیس همیلتون می تواند با رکورد مایکل شوماخر برابری نماید، توتو ولف می گوید که این راننده انگلیسی به عنوان یکی از بزرگترین رانندگان ورزشی میراثی از خود بجا خواهد گذاشت.

67 جایگاه اول شروع مسابقه ( پل پوزیشن) به نام وی، تنها یک جایگاه بیشتر، او را در مقام برابری با رکورد شوماخر در تمام دوران حضورش قرار خواهد داد.

علاوه بر این، همیلتون بیشتر از هر راننده دیگری در هونگارورینگ مدعی پیروزی در مسابقه گرندپری مجارستان در روز یکشنبه است و همچنین در انتها او خواهد توانست به صدر نشینی جدول راننده‌ها دست یابد.

ولف گفت:

لوئیس در سال جاری نمایش فوق العاده‌ای را در چین، کانادا و سیلوراستون از خود نشان داده است، پیروزی مقابل هم وطنانش از نظر احساسی به او انرژی بخشید. من مطمئن هستم که در این مسابقه آن انرژی همراه اوست.

لوئیس همیلتون در میان هواداران در سیلوراستون 2017

وی ادامه داد:

همچنین به احتمال خیلی زیاد، این یکشنبه او با رکورد مایکل برابری خواهد کرد و در تاریخ ورزش ما رکورد جدیدی از خود بجای خواهد گذاشت و به عنوان یکی از بزرگترین رانندگان ورزشی این میراث از او بجا خواهد ماند.

بوداپست همیشه برای او خوب بوده است، اما همانطور که بهتر می‌دانید گذشته تضمینی برای عملکرد آینده نیست.

همه چیز بستگی دارد به آماده سازی دقیق، کار سخت و عملکرد صحیح در آن روز.

با توجه به جدول قهرمانی، همیلتون تنها با اختلاف یک امتیاز در تعقیب سباستین فتل برای کسب عنوان قهرمانی جهان است در حالیکه مرسدس با 55 امتیاز اختلاف بالاتر از فراری در جدول سازندگان در حال مبارزه است. ولف می‌گوید مرسدس اجازه نمی‌دهد که این موقعیت خوب باعث لغزش آنها در آخرین نبرد پیش رو قبل از تعطیلات تابستانی شود.

او گفت:

ما به نیمه راه فصل 2017 رسیده‌ایم و هر دو قهرمانی خیلی متعادل هستند. جدول امتیازات نشان می‌دهد که ما یک فاصله کوچکی با سایر سازندگان رقیب و یک عقب افتادگی کوچک هم در جدول رانندگان داریم. اما آنها هیچ یک مهم نیستند چرا که در این مرحله قرار نیست جایزه‌ای به قهرمان نیم فصل بدهند.

رویکرد ما بدینگونه است که هفته به هفته پیش می‌رویم و عملکردمان را در یک مسیر آرام و منطقی پیش می‌بریم و همچنان ادامه می‌دهیم. زمان نگرانی برای امتیازات بعداً خواهد رسید.

آنچه اکنون به من هنگام قدم زدن در راهروی کارخانه خودمان می‌بینم انرژی و عزمی است که قبلاً نظیرش را ندیده بودم. این الهام بخش است که ببینم تیم ما چگونه در حال مبارزه برای قهرمانی است.

پس حالا ما به بوداپست برای آخرین مسابقه قبل از تعطیلات تابستانی می‌رویم. ما از یکشنبه فوق العاده‌ای که در سیلوراستون داشتیم لذت بردیم اما الآن چیزهایی در کتاب تاریخ هست که  جذاب‌ترند.

ما باید دوباره به کارمان در اولین تمرین مجارستان برگردیم. رقبای ما در نبرد متقابل با قدرت مبارزه خواهند کرد و باید حرکاتشون را پیش بینی نماییم. هیچ خوش خیالی و غروری در مرسدس وجود ندارد و فقط تنها موجودی ما عزم راسخ برای انجام درست کار است.

23 دیدگاه

 1. Ahmadreza2004

  20

  6

  کاملا درست میگه
  همیلتون نه تنها این رکورد بلکه تمام رکوردای فرمول یک به لطف ماشین معرکش جابجا میکنه اما
  همیشه این جمله که بیشتر رکورداش بخاطر ماشینش بوده در تمام دنیا همراهش خواهد بود

  • Ali

   15

   1

   دوست عزیز، خود آیرتون سنا هم ماشینی داشت که بعد از چند دور از شروع مسابقه، لپ کردن بقیه رو شروع می کرد و فقط ویلیامز ها حریفش بودند (اون هم نه همیشه).به علاوه اینکه سنا در تعیین خط با سد کردن راه بقیه کلی تایم از رقیبانش می گرفت.شوماخر هم اون غول فراری و حمایت همه جانبه تیم رو داشت.
   هیچ فردی در فرمولا وان بدون ماشین خوب و صرفا با اتکا به خودش به جایی نرسیده.حداقل در دوره جدید نرسیده.

 2. Meysam..LaFerrari

  14

  7

  توتو ولف میگه نمایش خیره کننده در چین ، سیلوراستون و کانادا در صورتی که تو هیچ کدوم از اون مسابقات هیچ چالشی برای همیلتون وجود نداشت ، فار مرسدس رو درک نکردم برای مسابقه ی کانادا که برای بوتاس لاستیک سافت در نظر گرفتند در صورتی که در فاجعه ترین و بدترین حالت هم با هر تایری بوتاس به دومی میرسید.
  تو هر سه مسابقه فتل پشت راننده های دیگه تایم از دست داد ، تو چین و کانادا که تقصیر خاصی نداشت. نمیخوام بگم همیلتون امسال کار خاصی نکرده ولی با توجه به چیزی که تا الان دیدیم فتل رو بیشتر لایق قهرمانی امسال میبینم.

 3. mershari

  11

  3

  هیچ چیز فوق العاده ایی تو مرسدس نیست به غیر ازمهمترین چیز ک خود ماشینه که واقعا اسطورها مهندسای مرسدسن ک تو این چهار سال ختی ماشینی نزدیک بهش نتونستن بسازن
  روی کارمون تمرکز کردیم?
  لازم به تمرکز نیست اون ماشین کارشو بلده.

 4. milad-mhd

  13

  6

  نه خیر اقای ولف ماشین شرکت مرسدس تاریخ ساز هستش !! رکورد همیلتون تنها از نظر عددی برابر شوماخر میشه اما دنیا میدونه که کسانی که اون و شوماخر رو دیدیم هرگز هرگز مقایسه شون هم نمی کنیم چه برسه به هم تراز قلمداد کردنشون!!

 5. Lewis Hamilton

  5

  2

  ادمین جان اگه امکانش هست لاستیکاى انتخابى تیمها رو براى مسابقه مجارستان بزارید، در مسابقه قبلى فرارى تمام تمرکزش روى لاستیک سوپرسافت بود.

  • Ali n

   16

   3

   که در بیشتر سال های فعالیتش تعداد گرند پری ها 15-16 تا بود ولی همیلتون بیشتر pole position هاشو زمانی زده که فصل ها 19-20 تا هستند و این یعنی هر سال 4 تا شانس بیشتر به علاوه اینکه تو این چند سال مرسدس بالای 90% مسابقاتو pole position گرفته.
   به نطرم هنوز رکورد شوماخر حتی در صورت شکسته شدن هم با ارزش تره.

 6. شاهین

  15

  3

  من طرفدار فراری و فتل هستم ولی خدایی نمیشه از حق گذشت. همیلتون برای اینکه اینجا که الان هست باشه خیلی زحمت کشیده. شاید الان خیلی ها بگن ماشین قوی و فلان ولی باید واقعیت رو دید که چقدر بابت اینکه موفق بشه زحمت کشیده و تلاش کرده و نابرده رنج گنج میسر نمیشود. یاد حرف فیلیپه نصر افتادم که گفتش توی دنیا فقط 20 تا صندلی برای این ورزش وجود داره.همیلتون قطعا رکوردهای دیگه رو هم جابجا خواهد کرد ولی من همچنان طرفدار فتل میمونم و امیدوارم که فتل قهرمانی رو کسب کنه. تبریک پیشاپیش بابت رکورد همیلتون به طرفداراش و به امید قهرمانی فتل

  • SINA

   9

   10

   زحمت؟!
   والا6سال پشت مکلارنی ک همیشه مدعی بوده زحمت نمیخواسته
   از 2013هم ک مرسدس ماشین رقابتی داشت و2014ب اینور شد هیولا
   پس بازهم زحمتی نداده.
   زخمت رو نیکو ومایکل افسانه ای کشیدند ک3سال پشت ماشینای مرسدس عمرسون تلف شد تا اینی ک الان هست رو شاهد باشین
   زحمت رو سب کشید ک با تورو روسو2008 پیروزی اورد
   هرطوری حساب کنیم همیلتون راننده بزرگی میتونه باشه ولی افسانه..نهههه

   • Ali.Shafie.Saber

    6

    9

    بس کنید دیگه. شما ها هم دیگه بچه بازیش کردین.
    کمی جنبه هم خوب چیزیه. عر چی میشه فتل. خودش عرضه نداره اسمش را سرزبان بیاره شگا دارین بجاش به درب و دیوار میزنین. زشته. ابرومون رفت هر بار نظرات شماها را ترجمه کردیم برای المانیها فقط خندیدن.
    جواب یکی از هموطنانش را بشن. :
    فراری هم ماشین بی نظیری داشت، اما شوماخر توی اون ماشین نشست و ت. نست رویای فراری را بسازد چرا بقیه نتوانستند.
    همین را میخواستید.
    میگه اگر فتل بیا بگه بابا همیلتون خیلی بهتره باز اینها میگن نه، فتل دچار یک بیماری شده، باید حرفهایش را برعکس معنی کرد.

    کمی جنبه داشته باشید.
    اصلا اسمی از فتل نیست.
    واقعا برازنده فتل و هوادارانش است شعار المانیها:
    کودکی بنام. فتل.
    هر کسی هر جوابی هم دارد من هستم بیلد من پاسخگو هستم.

 7. Ahmadreza2004

  9

  7

  تمام راننده ها زحمت کشیدن
  کاری که همیلتون داره میکنه بوتاسم داره انجام میده حتی بعضی وقتا بهتر
  هیچوقت نمیشه همیلتون و شوماخرو باهم مقایسه کرد
  همیلتون تا روزی که زندس زیر سایه ی سنگین موتور مرسدس میمونه
  الان اگه ماشین همیلتون بدن به یه راننده ی جوون و جسور مثل ورشتپن موتور مرسدسم باز با این اختلاف از بقیه سرتر باشه مطمئنا رکوردای همیلتونم شکسته میشه
  منطقی باشین

 8. ko.meli

  5

  10

  ماشین همیلتون عالی وگر نه خودش هیچی نیست این نظر فتل فن هاست،دیگه شورش در اوردین سال دیگه فتل بیاد مرسدس ببینیم همیلتون چجوری لوله اش میکنه

  • SINA

   7

   3

   همیلتون قراره سب با رو ماشین برابر لوله کنه؟!
   یا
   با ماشینی ک توی هر دور0.5ثانیه عقبه؟!
   اینو مشخص نکردی؟؟؟؟؟؟

  • milad-mhd

   8

   2

   نه ماشین همیلتون افتضاحه !! بوتاسم خیلی خیلی راننده خوبیه و به همین خاطر تونسته اینقدر خوب امتیاز بگیره ماشین فراری هم عالیه فقط سباستین فتل و کیمی بلد نیستند مثل همیلتون و بوتاس رانندگی کنن !! اینم نظر شماست !!! حاجی خود شرکت سازنده داره میگه ماشین ما کاملا برتره !!! هر مسابقه داریم این مساله رو میبینیم!!! طرف تو گرم کردن اسپین میشه الان میاد پشت سر هم سکو میگیره این ماشین خارق العاده نیست پس چیه!! بنده شخصا معتقدم همیلتون اننده خوبیه اما نه اونقدر که براحتی هر رکوردی رو بشکنه کاری که انجام داده به خاطر ماشینهشه بعدشم نمیخواد فتل بیاد مرسدس ما با اومدن بوتاس هم عیار همیلتون رو فهمیدیم اختلاف امتیاز بخشیش مربوط به همون دستور تیمی هستش که بوتاس رو فرستاد پشت سر همیلتون!!

 9. just.jeep

  1

  2

  گاهی ادم سکوت کنه بهتره.نترسین کسی نمیگه لال هستین.اینقدر حسادت نوبره والا.بجای این حرفها برین راننده بهتره دعا کنین مکس بیاد فراری بلکه فرجی بشه.فتل فقط اسم بزرگی داره و مهارت رانندگیش متوسطه.شما چرا اونو با همیلتون مقایسه میکنین.فتل توی ردبول با ماشین یکسان از عهده ریکیاردو بر نیومد اونوقت دوستان اونو با همیلتون افسانه ای مقایسه میکنن.مکس بیاد فتل از فراری بعد از یه سال میره.اونم به یه تیم متوسط مثل رنو یا فورس ایندیا یا نهایتا ویلیامز

  • SINA

   0

   0

   بخدا اخرتی شما!!!!
   همینطوری ادامه بدی واسه خودت بده
   فتل فقط اسم!!!!!!
   رانندگی متوسط!!!!
   اره برنیومد چون از19تاریس10تاش رو ریتایر شد
   همیلتون افسانه ای!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   مکس بیاد.سب میره!!!!!!!!
   تیم رنو.ویلیامز.فورس ایندیا!!!!!!!!!!!!!!!!
   چی بهت بگیم؟؟!؟!؟!؟!؟!؟

دیدگاه خود را بیان کنید