مجله خودرو ایران –آئودی،A8 جدید را برای رقابت با بهترین سدان های لوکس دنیا ساخته است. شاهکار جدید آئودی رقبای هم وطن سرسختی به نام های BMW سری7 و مرسدس بنز کلاس S دارد A8 براساس آخرین نسخه از پلت فرم” Prologue “طراحی شده است همچنین ازسیستم الکترونیکی 48v که در آئودی Q7 قرار دارد استفاده می کند. سیستم تعلیق نیز با دوربین های اسکن جاده ارتباط دارد و باتوجه به شرایط جاده تظیمات فنربندی را تغییر می دهد. آئودی ادعا کرده این اولین خودرو جاده ای است که برای آنچه که آن را رانندگی بسیار خودکار بیان کرده ساخته است.

آئودی A8

A8 جدید به دنبال یک مسیر تکاملی طراحی شده است.ظاهر بیرونی آن تعدادی از عناصر خودرو مفهومی آئودی پرو لوگو را دارد که شامل یک جلو پنجره مشبک ، روکش تاتر و سیستم” lite-tail ” می شود. آلومینیوم 58 درصد ساختار بدنه مدل جدید را تشکیل داده. همچنین در دیفیوزر عقب از منیزیم و الیاف کربن استفاده شده است. مدل جدید 5172mm طول، 1945mm عرض و 1473mm ارتفاع دارد که ابعاد آن به ترتیب 37 ،14 و 4 میلی متر نسبت به مدل قدیمی افزایش یافته است.

داخل آئودی A8 مدل 2017

داخل این سدان آلمانی در عین سادگی زیباست،گرافیک دستگاه های دیجیتالی بسیارشکیل و دوست داشتنی است و غربیلک فرمان چند منظوره است. سیستم چند رسانه ای به روز رسانی شده و دو صفحه نمایش یکی 10.1 اینچی و دیگری 8.6 اینچی منحنی دارد.همچنین سیستم اطلاعاتی MIB نسل دوم مجهز به پردازنده چهار هسته ای NVIDIA روی آن قرار گرفته که گفته می شود 50 برابر از نسل قبلی سریع تر شده است.

شما برای انتخاب پیشرانه دو گزینه V6 توربو شارژ در اختیار دارید که یکی 3 لیتری بنزینی با 264 اسب بخار قدرت است و دیگری 3لیتری TDI که صد اسب بخار بیش تر قدرت دارد، ولی درمورد جعبه دنده حق انتخابی ندارید.گیربکس A8 اتوماتیک 8 سرعته است و حالت چهار چرخ متحرک به صورت آپشن وجود دارد همانند مدل نسل سوم که در سال 2009در بازار انگلستان عرضه می شد، مدل 2017 هم در دو مدل دیفرانسیل جلو و چهار چرخ متحرک موجود خواهد بود که طول بدنه هر دو آن ها 6mm از نسخه پیشین خود بیش تر شده است.

در کنارفهرست تجهیزات A8 جدید که تقریبا کامل به نظر می رسد سیستم” Traffic Jam Pilot “که بخشی از 41 عملکرد دستیار راننده است به صورت آپشن قرار دارد. این سیستم وظیفه حرکت دادن خودرو در ترافیک را تا حداکثرسرعت 50 کیلومتردرساعت برعهده می گیرد. برای انجام دادن این مسئولیت، سیستم رانندگی خودکار در ترافیک با استفاده از سنسورهای الترا سونیک و دوربین هایی که در شیشه جلو قرار دارند شتابگیری، ترمز گیری و هدایت فرمان را انجام می دهد.

آئودی A8

سیستم تعلیق مدل جدید درجلو دو جناقی و در عقب پنج اتصالی است و کاملا از جنس آلومینیوم ساخته شده است. سیستم تعلیق فعال عملکردی مانند سیستم کنترل جادویی مرسدس S Class دارد. دوربین هایی که درون شیشه جلو هستند18 بار در ثانیه جاده را اسکن می کنند سپس با استفاده از داده ها به تنظیمات اسپیرینگ و دامپینگ برای هر چرخ به صورت جداگانه می پردازند.
مانند آخرین مدل بی ام و سری 7 هر چهار چرخ A8 فرمان پذیر هستند این سیستم به همراه Traffic Jam Pilot ، سیستم پارک را که با تلفن همراه هوشمند هم کنترل می شود را تشکیل می دهند.

آئودی A8 از سال 1994 با نسل اول خود که از روی مدل V8 ساخته شده بود به بازار آمد و تا سال 1998 به فروش می رسید.V8 که 21555 عدد از آن ساخته شد و سه نسخه آن مسابقه ای بودند که در مسابقات DTM شرکت می کردند و در سال 1990 و 1991 قهرمان این مسابقات شدند.

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید