فرمول یک ایران – از نظر توتو ولف مدیر اجرایی تیم مرسدس، برخورد میان رانندگان امسال مرسدس کاملاً متفاوت است. زمانی که در سال قبل نبرد همه جانبه میان نیکو روزبرگ و لوییس همیلتون بر سر مقام قهرمانی جهان با بازنشستگی روزبرگ به پایان رسید، همیلتون از جانشین رقیب آلمانی خود، والتری بوتاس استقبال کرد.

اما حالا بوتاس هم خود را به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی در سال 2017 معرفی کرده است. او در گرندپری اتریش پس از کسب پول پوزیشن، دومین برد خود را هم بدست آورد در حالی که همیلتون پس از کسب پنج رده پنالتی در استارت مسابقه به علت تعویض گیربکس، به رده چهارم بسنده کرد.

به نظر می رسد این موضوع، وظیفه ولف را به عنوان مدیر اجرایی تیم در کنترل روابط بین دو راننده سختتر کرده است. او در جواب به این سوال که کنترل روابط بین این دو چگونه خواهد بود، پاسخ داد:

مانند سالهای گذشته، با این تفاوت که برخورد بین این دو راننده کاملاً متفاوت است.

ولف به این موضوع اشاره کرد که پیروزی بوتاس در ردبول رینگ به نفع همیلتون نیز خواهد بود؛ چون امتیازات قهرمانی را از چنگ سباستین فتل خارج و فاصله را تنها به 20 محدود کرد. او کاملاً معتقد است که برد فتل در این آخر هفته به مراتب بدتر بود.

قطعاً برای لوییس، پیروزی والتری در اتریش به مراتب بهتر از برد سباستین بود.

والتری بوتاس - گرندپری اتریش 2017

والتری بوتاس – گرندپری اتریش 2017

مدیر غیر اجرایی تیم و قهرمان سه دوره جهان، نیکی لائودا هم در این باره می گوید:

من و توتو باید در این باره مشورت کنیم چون اتفاق خاصی باید رخ دهد. 20 امتیاز(فاصله) زیادی است.

مشکل گیربکس پیش آمده برای راننده بریتانیایی تیم مرسدس زمانی بیشتر به چشم می آید که آن را در کنار مشکل هدرست او در باکو قرار دهیم. ولف اضافه کرد که تیم باید برای راننده پرافتخار خود بهتر از اینها عمل کند.

لوئیس همیلتون

هدرست لوئیس همیلتون

گرندپری بریتانیا امتیازات سرنوشت سازی را در جدول قهرمانی سال 2017 پخش خواهد کرد و توتو ولف معتقد است برای اینکه شرایط به نفع آنها تغییر کند، آنها به این امتیازات نیاز دارند. همیلتون نیز با او موافق بوده و درباره مسابقه خانگی خود در هفته آتی می گوید:

من توپ کریستالی ندارم ولی فاصله 20 امتیازی چندان مناسب نیست. این اختلاف در یک مسابقه قابل جبران است، اما اگر افزایش یابد، فشار زیادی ایجاد خواهد کرد.

استرس زیادی برای سیلوراستون خواهیم داشت. در اتریش آخر هفته سختی داشتیم و باید به سرعت از آن گذر کنیم.

از طرفی وضعیت قرارداد یکساله بوتاس هنوز مشخص نیست، با این حال در گرندپری اتریش کامنتی از طرف ولف، احتمال ماندن بوتاس در این تیم را برای حداقل یک سال دیگر افزایش داد.

9 دیدگاه

 1. Ferrari For Ever

  9

  3

  20 کمه شه یکم منتظر بمونی ایشالا به 44 هم میرسه=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 2. F1 FERARRI

  9

  2

  آها … هرکی اومد تو این تیم شاخ شد برا ما ????حرف دل اریابونه???از حق نگذریم حق هم دارن تو کفی از هر ماشینی 30 تا بیشتر میره مرسدس پس اینو تو کل مسابقه که نگاه کنیم تو یه دور مرسدس اگه راننده هاش خراب نکنن نیم ثانیه جلو بیوفته الان همین کویات بیاد مرسدس رقیب جدیی میشه برا فراری فراری اگه همین شاسی خوب رو نداشت امسال هم مثل سه سال پیاپی پیش فرمول یک هر ریس قابل پیش بینی بود که مرسدس یک و دو میکنه اگه بین خودشون دعوا پیش نیاد و به دیوار میوار نکوبن پس نتیجه کلی که میشه گرفت اینه که مرسدس موتورش واقعا هیولاست چیزی که همتون میدونید✋✋✋

 3. Mehrdad

  4

  0

  شانس مرسدس روی کاغذ بیشتره
  حالا باید دید این اپدیتی که فراری ازش حرف میزنه مثل فصل های قبل فقط در حد حرفه یا نه قراره واقعا فراری رو تکون بده
  چه میشه اگه فتل سیلوراستون رو ببره …
  من که خوش بین نیستم به عملکرد فراری در سیلوراستون

 4. Saeed

  6

  2

  ی چیز رو ک مطمئنم اینه ک اگ تیم مرسدس رقابت رو آزاد کنه بوتاس میتونه آخر فصل بالاتر از همیلتون باش

  ممکنه بگید نظرم کمی تعصب توشه ولی فراموش نکنید ک بوتاس ۶ سال کمتر سابقه داره و جوون و بیتجربه و همینطور هیجان زدس چون تا حالا ماشین رقابتی نداشته ولی همین ک مثل باکو از آخرین دهم ثانیه ها استفاده میکنه و تسلیم نمیشه یعنی اینک میتونه حتی ب شکست دادن لوییس همیلتون هم فکر بکنه

  تازه بی اشتباه بودنش رو هم تحت فشار های شدیدی مثل رقابت با فتل تو سوچی و اتریش و همینطور رقابت با استرول تو باکو رو فراموش نکنید

  ازش خوشم میاد چون بنظرم هیشکی حتی فتل یا ریکیاردو یا حتی آلونسو نمیتونستن تو مرسدس بخوبی بوتاس کار کنن و اگ ی نفر باش ک فقط برا تیمش کار میکنه قطعا بوتاس هست

  امیدوارم سال های بعد با عنوان قهرمانی جهان ببینمش

 5. Javad f1

  11

  4

  آخ آخ.لائودا چه گفته! باید مشورت کنیم!میخوان به بوتاس بگن بجای اینکه بری تو شکم رایکونن، یکم دقت کن و برو تو شکم فتل!?

 6. Schumi

  12

  1

  جالبه که مرسدس از نظر تیمی با فاصله 33 امتیاز بالاتر از فراریه ولی دغدغه شون بالا آوردن همیلتونه!!!
  اونوقت علیرضا صباغ و طرفداراش میگن فراری راننده اول و راننده دوم داره 🙂 کاش مرسدس راننده دوم هم داشت 😀 بنده خدا بوتاس مسابقه رو برده اینا بهتر از این بود که فتل اول بشه!!!!!!!

 7. Mohsen®

  3

  2

  امیدوارم پیست سیلوراستون حذف بشه از تقویم، این انگلیسی ها خیلی روش حساب میکنن، یه جورایی مشکوک هست و اینکه چرا پیروزی های متعدد انگلیسی ها تو این پیست به طرز مشکوکی زیاده!

 8. Empt1984

  1

  4

  دوستان اگه مطلبه ديگه اي دارين بگين تو نظرات واسه خراب كردن سريعترين راننده حال حاضر جهان
  قهرماني ها و بردها و خودشون همه چي رو نشون ميدن تفاوت ها آشكاره
  حالا هي بريد آسمون ريسمون ببافين

 9. SINA

  0

  0

  بوتاس نیکو نیست و نمیشه
  دوتا دستور تیمی
  ی قرار شب مسابقه همچی رو عوض میکنه
  و بازم لوییس میشه همه کاره مرسدس همونطور ک الان هست